Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Prosím o radu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Prosím o radu

    Zdravím vás všechny kuchařinky už dlouho se trápím s jedním problémem a tím jsou potravinový moly,asi jsem si je přinesla odněkud z obchodu někde mi mají larvy a nevím co s tím.Nemáte s tím někdo nějaké zkušenosti?? Jak se toho zbavit?? budu ráda za každou radu.Předem moc děkuji Jitule PS.Přidala jsem vám do receptů svůj dobrý salát který máme rádi když je venku takové vedro.

  • #2
    Re: Prosím o radu

    Ahoj Jitulko, já jsem měla před někoilika lety ten samý problém. Vyndat všechno ze špajsky, vymýt a vyházet mouku a koření. Já jsem ji ještě vystříkala Biolitem, nevěděla jsem si s nimi už rady, tak jsem udělala radikální řez. Já jsem si je donesla asi v mouce, ale jinak se jich nezbavíš. Možná, že ti někdo poradí jiný fígl. Měj se Jana H. Ale jinak tě lituju, je to hrozný.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Prosím o radu

      Ahoj,také jsem před pár lety prožívala tento nekonečný boj.Pak mi někdo poradil abych koupila takovou
      jakoby mucholapku jenže na moly.Docela to fungovalo ale jen na čas.Přestalo to až po rekonstrukci kuchyně.
      To ti nezávidím.Zkus jestli to ješte prodávají,já jsem to pak už nemohla sehnat.Jinak jsem furt drbala
      skřínku a vyhazovala napadené potraviny. JanaP
      Jana P

      Comment


      • #4
        Re: Prosím o radu

        Ženský díky za rady je to fakt strašný denně doma chytám tak 6 molů a je to dost nepříjemný.Zkusím ten biolit a vystříkám to snad to drobet pomůže.Ale jestli mají někde nakladený larvy tak těžko říct kde Přeju hezký večer Jitule

        Comment


        • #5
          Re: Prosím o radu

          Ahoj Jitule, tak to je mi tě upřímně líto. Já toto prožívala asi před čtyřmi lety. Hrůůůůůza.... Nepomohla žádná mucholapka, drbání špajzu....Měla jsem je i v rýži, potvory...i v pytlíkách s čajem... Jednoho dne jsem vyhodila komplet celej špajz, všechny mouky, krupice, nudle, rýži a vystříkala biolitem, od té doby mám chvála bohu klid. Tak ti přeju pevné nervy a nevzdávej boj....
          IRENA

          Comment


          • #6
            Re: Prosím o radu

            Jinak na tito stránky chodím skoro každý den a děkuji Ivance že tito stránky dělá moc jí obdivuji tak doufám že můžu chodit mezi vás. Jsem oproti vám docela mladá (26) takže se ráda přiučím v kuchyni novým věcěm.Jsem z Jižních Čech(České budějovice) a bydlím s přítelem takže vaření je mým koníčkem Občas vám tam přihodím i nějaký ten recept který máme u nás rádi.Zdraví vás Jitule

            Comment


            • #7
              Re: Prosím o radu

              Ahoj Jitko dnes už moly nemám a víte proč,děvčata? Stačí obyčejný bobkový list který vložíte do poliček špajzu.Zdraví Maruška
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Re: Prosím o radu

                Už tady taky jeden lítá a i já jsem na mrtvici. nejlepší je ho rozmáznout na bílé zdi. To je potom flek, který nejde dolů.
                Maruško jdu dát všude bobkový list a uvidíme. Ivana
                Ivana M

                Comment


                • #9
                  Re: Prosím o radu

                  Jutulko, jak jsem už psala, a jak psala Irenka, všechno vyházet celou špajz a pořádně vymýt a pak jsem to vystříkala Biolitem. Takyjsem je honila, zabíjela, stříkala a nepomohlo to. Až když jsem všechno vyházela, vytříkala pro jistotu, tak je zatím klid. Ťukám do stolu, aby mi to vydrželo. Jna H.
                  Jana H.

                  Comment


                  • #10
                    Re: prosím o radu (rozmáznutý moučný mol na zdi)

                    Ivanko,taky se mi to několikrát podařilo, že jsem v rychlosti přimáčkla mola na bílou zeď. Dokonce jednou asi týden po vymalování. Opravdu to nejde dolů. Tehdy mi "zůstaly oči pro pláč". Teď už jsem chytřejší o radu, kterou mi řekla má kamarádka a je vyzkoušená. Na takovéto fleky na zdi stačí korektor písma. Je to ta malá lahvička se štětečkem, co se prodává v papírnictví a stojí kolem 30,-Kč.

                    Comment


                    • #11
                      Re: Prosím o radu

                      Ahoj děvčata, s tím bobkovým listem je to pravda. Já ho přidávám do každé sklenice, kde skladuji sušené houby. Už se mi totiž i stalo, že se mi tam vylíhli moli. Od té doby co tam přidávám bobkový list a kousek sušené feferonky, (to mně poradila moje kamarádka, která houby sbírá ve velkém), mám pokoj. Jinak pokud už moli jsou, chce to fakt všechno vyházet a vystříkat. Je to marný boj. P.S. naše babička si takhle zaneřádila špajz molama, které se jí vylíhly z ořechů. To je taky takové jejich dobrý zdroj. liduška

                      Comment


                      • #12
                        Re: Prosím o radu

                        Zdravím tak jsem koupila biolit a budu je nicit potvory jedny Ještě dám do špajzu bobkový listy tak snad se toho na čas zbavím.A ještě jednou díky za rady

                        Comment


                        • #13
                          Re: Prosím o radu

                          Jo moli, to jsou potvůrky. V první řadě opravdu všechno vytahat, vydrhnout, vystříkat Biolitem. Pak preventivně do všeho bobkový list, jak radily holky. Nebo se prodávají lapače molů (ale stejně vychytají jen létající moli, larvy si žijou spokojeně dál. Ale jako prevence taky dobrý. Viz. http://www.drogeriemartina.cz/inshop/hl ... 02030.html
                          http://www.drogerie-matous.cz/p3675-bio ... vych-molu/

                          Přeji úspěšný lov
                          Dagmar

                          Comment


                          • #14
                            Re: Prosím o radu

                            Měla jsem stejný problém - moly z ořechů, ořechy jsem vyhodila a jakmile se nějaký mol objevil, honila jsem ho se sprejem (nejúčinnější je podle mých zkušeností Raid na létající a lezoucí hmyz), který mám stále při ruce. Je pravda, že občas se nějaký objeví, buď přiletí zvenku nebo si přinesu domů mouku nebo nakažené ovesné vločky. Je to sice směšné běhat za molem se sprejem, ale účinné . Také se snažím dávat vše do neprodyšných obalů, různých plastových krabic a sklenic s pevnými víčky. Přeji ti, aby ses těch potvor co nejrychleji zbavila. B.
                            Blanka

                            Comment


                            • #15
                              Re: Prosím o radu

                              Přeji krásný večer všem a Vás paní Ivanko zdravím a děkuji Vám za tyto stránky. Několik receptů jsem již vyzkoušela a vše se mi povedlo a bylo to výborné!
                              Ohledně molů - také jsem si to prožila před lety a tenkrát jsem také vše ze špajzu vyhodila. Od té doby mám vše (mouky, cukry, těstoviny atd.) v plastových krabicích (přímo je na to prodávají) a mám klid.

                              Nyní prosím já o radu. Milujeme jídla z cuket, tak jsem si koupila tři sazenice ... no jo, ale rostou mi takový prcci a jsou žlutý Nejsem žádný zahradník, domek máme teprve tři roky a tak prostě tuhle odrůdu neznám. Na netu jsem si našla, že taková existuje. Jenže kdy je sklízet (v jaké velikosti) a co z nich vařit?? Nebo jsou stejné jako ty zelené?
                              Předem moc děkuji. Lucka

                              Comment

                              Pracuji...
                              X