Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pleteme ponožky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pleteme ponožky

    ponožky
    Začneme na 48 oka na 4 jehlicích upleteme pružný patent.
    Potom pokračujeme asi 4 cm hladce,pak dáme oka ze dvou jehlic dohromady a upleteme 17 řad patu.
    Dále pokračujeme takto:
    rub:1 krajové oko 14 ok obrace 2 oka spleteme obrace,práci obrátíme a pleteme
    líc:1 krajové oko 6ok hladce1 oko přehozeně ujmeme.Na konci jehlic nám zůstame po této řadě 7 ok neupletených.Tak pokračujeme až všechna krajová oka vyujímáme a na prostředku bedeme mít 8 ok.
    Dále pak nabereme z každé strany po 8 okách a pleteme stále dokola až ke špici.
    špice:1 řada- na začátku 1 a 3 jehlice upleteme 1 hladce a další dvě oka spleteme obrace v jedno oko.Ostatní oka hleteme hladce na konci 2 a 4 jehlice spleteme 3a2 oko obrace a poslední oko hladce.
    2 řada: nad hladce zase hladce nad obrace zase obrace.
    Obě řady střídáme celkem 5krát a pak ujímáme v každé řadě až zůstanou na každé jehlici 4 oka tj.celkem 16 ok,která sešijeme dohromady.
    Přeji vám ať se vám daří to je návod od naší paní sousedky které je 87 let a stále plete je čilá a běhá jako vítr.
    MARUŠKA
    MARUŠKA

  • #2
    Maruško,
    a já zrovna dnes začala plést Michalce ponožky. Pletu je stejně (ale paty a špičky nějak improvizuju - no hlavně, že z toho vyleze ponožka )
    Gábina

    Comment


    • #3
      Holky, téma, kam nebudu chodit.
      Před 20-ti lety jsem uháčkovala rukavice, vypadaly jak chňapky, palec v rovině s rukavicí.
      Nikdy jsem nepletla, neumím to, protože na to nemám trpělivost a obdivuju ty, co pletou.
      Jak někdy říkám, to bych asi spíš přistála s tryskáčem.
      anina s.

      Comment


      • #4
        I já mám pocit,že tu mluvíte čínštinou a obdivuju vás,tady mě taky pšenka nekvete!!!!
        Já začala v mládí v 19-ti plést kabátek pro tu mou ségru, co se měla narodit.
        Máma byla asi 5-6 měsíců těhotná a já se tak těšila na sourozence,že jsem se dala do pletení....!!!Takové slabounké pružné tyrkysově zelené vlákýnko,vidím to jak dneska!!Vůbec to nepřibývalo...
        No ...dopadlo to tak,že si ségra, to očekávané mimino, dorostla a dopletla si to,
        asi v 8 -10 letech, pro panenku sama!!! A tím veškeré mé pokusy s pletením skončily!!!!!!!!
        Jo a ještě jeden háčkovanej kabátek jsem v tý době začala,že to půjde třeba líp...
        , pak to taky pro ní asi 5-6 ti letou,na panenku doháčkoval už můj muž,když prvně vzal háček do ruky a prohlásil,že to přece nemůže být tak složitý!!! A fakt to uháčkoval a pěkně!!
        Bydleli jsme už tenkrát spolu u mamky a ségry,

        Hm,tak a to mě dorazilo úplně,nikdy jsem na to už pak raději ani nešáhla!!
        Modrásku-jsem pro tryskáč-a skočím raději padákem!!!!
        Last edited by Hančí; 03.02.2010, 02:35.
        Hančí

        Comment


        • #5
          Vzpomínám si, jak mne mamka nutila k pletení,háčkování,vyšívání a šití.Útěk za taťkou do garáže mě pokaždé zachránil.Obrat nastal při mém rizikovém těhotenství. No, a abych se neukousala nudou,tak jsem začala háčkovat a plést.Po narození dcery došlo i na vyšívání a šití.Tvorba podle Burdy byla příjemná a díky perfektním střihům jsem dostávala odvahu i na složitější kreace. Postupem času se tyto aktivity odsunuly a zase bylo něco jiného.Dnes maximálně přišiju knoflík.
          Holky,ale tím tryskáčem bych chtěla letět.
          Iva4

          Comment


          • #6
            Tak to jsou moje výtvory
            (samozřejmě ze zbytků - jak jinak)
            Attached Files
            Gábina

            Comment


            • #7
              Gábi ponožky máš na výbornou!!!! Ještě máš nějaké jehlicové úmysly?
              Iva4

              Comment


              • #8
                Ivo,
                já už teď nepletu, nějak není čas. Jen dětem ponožky a nákrčníky na zimu
                Jinak když jsem byla těhotná, tak jsem si upletka na mimi fůru svetříků a overálků a bačkůrek.
                Gábina

                Comment


                • #9
                  Gábi, jsi šikulka. První ponožky, které jsem upletla, byly pro miminko mé sestřenice, ani vlastním dětem jsem je nedělala! Zato jsem dnes dodělala holce háčkovanou čepičku.
                  Zuzana

                  Comment

                  Pracuji...
                  X