Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rychlovarná konvice

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rychlovarná konvice

    Holky jak se nejlíp-po domácku dá vyčistit rychlovarná konvice?Jak¨ý poměr ocet-prášek do pečiva????Kupuji v drogerce prášek,ale místo té chemie bych to raději vyčistila z pomocí octu,prášku do pečiva?poraďte díky moc!
    LENKA

  • #2
    Leni já čistím kyselinou citronovou. Dám plnou konvici vody svařit pak nasypu kyselinu citronovou a nechám 15 minut. Pak propláchnu a konvice je jako nová. Kyselinu dávám od oka. Je to kyselina citronová potravinářská.
    Last edited by zdena1028; 21.10.2009, 12:26.
    ZDENKA

    Comment


    • #3
      Zdeni moc díky,bezva nápadíček!
      LENKA

      Comment


      • #4
        Leni já dávám obyčejný ocet od oka asi tak decku a nechám svařit a taky to nechám stát a dobrý, je čistá. Jen se omeje a je hotovo.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Já jsem také čistila octem, ale konvice je po octu cítit po kyselině vůbec.
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Taky čistím octem dám ho do plné konvice od oka nechám přejít var nechám stát 10 minut a vyleju.Pak naliju plnou konvice čisté vody a znovu vyvařím.Když je konvice cítit znovu převařit s čistou vodou
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Díky moc!
              LENKA

              Comment


              • #8
                Ahoj Leni, já čistím jak Zdenka1028, kyselinou citrónovou.
                Tak myslím, že ti holky poradily, jen si vybrat!
                Papa.
                anina s.

                Comment


                • #9
                  Leni každá máme nějaké zkušenosti a pomohly,proto můžeš vyzkoušet kteroukoliv a určitě se podaří.

                  Comment


                  • #10
                    Vyzkouším tu kyselinu-citronovou,pak ocet-uvidím!Díky moc!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Díky moc za radu s kyselinou citronovou-šlo to báječně,konvice je jako nová a vůbec to nesmrdí!
                      LENKA

                      Comment


                      • #12
                        konvice

                        Ja konvici čistim jedině octem.Do konvice naleju půl litru octa a asi 2deci vody Necham chvili vařit a pusobit asi půl hodiny.Potom ten ocet opatrne sleju do prazdne sklenice a uložim.Usazeniny se dna konvice vyleju a konvici ještě vydrnu tou sťětkou na myti lahev. Ten ocet použivam 3-4krat a konvice je zaručeně cista.

                        Comment


                        • #13
                          Ocet jsem používala,ale byl pak všude smrádek...a teď používám kyselinu citronovou-jde to skvěle,nic nesmrdí a konvice je jako nová!
                          LENKA

                          Comment


                          • #14
                            Leni teď jsem zrovna vyčistila konvici kyselinou citronovou a bez použití dalšího mytí je jako nová.Jen jsem ji ještě asi dvakrát vyvařila a vypláchla vařící vodou.Již nikdy ocet.

                            Comment


                            • #15
                              Také tak Jaruško!
                              LENKA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X