Oznámení

Collapse
No announcement yet.

domácí výroba tvarůžků

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • domácí výroba tvarůžků

    poradí mi někdo jak si doma vyrobit tvarůžky? Duch.

  • #2
    Re: domácí výroba tvarůžků

    Recept nemám jenom na domácí sýr z tvarohu jak ho dělal táta.
    MARUŠKA

    Comment


    • #3
      Re: domácí výroba tvarůžků

      Zadejte si do vyhledávače, výroba sýrů doma, tam je dost návodů, určitě si vyberete a jsou tam i tvarůžky.
      Věrka.

      Comment


      • #4
        domácí tvarůžky (výroba)
        [7.8.2012]

        POTŘEBNÉ PŘÍSADY

        1 kg !!nízkotučného!! tvarohu (měký balený jako máslo) , 1-2kolečka originál olomouckých tvarůžků (zbytek balíčku sníte), 3 pol.lžíce soli, podle chuti můžete dát i kmín (není podmínkou)

        POSTUP PŘÍPRAVY

        Tvaroh, opravdu nízkotučný z jiného to nejde, dáme do mísy !ne kovové! ke které máme poklici (aby vás to neodstěhovalo k sousedům) přidáme sůl a na drobno nakrájená kolečka tvarůžků a kmín pokud chcete. Vše důkladně promícháme a necháme v teple zrát asi týden. Pokud je teplo může to trvat i míň. Musí z toho být taková mazlavá hmota, ale tu změnu poznáte, protože se to musí alespoň jednou denně promíchat. Ta hmota jde po týdnu mazat na chleba a pokud jí nesníte jen tak budeme pokračovat ve výrobě tvarůžků.
        Naposledy pořádně promícháme náš smrádeček a jdeme na to. Do ruky nabereme trochu hmoty a uplácáme z ní koláček nebo váleček (ale ten se někdy láme) čím nižší placka tím rychleji dozrává a vy budete jíst. Dáte buď na talíř nebo na nerezovou mřížku.Ne na železo už jsem to udělala a obtiskli se mi tam černé proužky . Poku máme na talíři jenutné je každý den otočit jinak je necháme takto asi 4 dny.Oni oschnou na povrchu. Pak je vykoupeme v pivě nebo slané vodě a dáme do chladna nejlépe asi 14-18°C. každý den nebo aspoň obden je vykoupeme v pivě nebo slané vodě. za 7-10dní by jste už mohli mít v večeři své vlastní tvarůžky. Na fotce jsou po uplácání zralé jsem nefotila většinou se moc rychle sní.
        Je to trochu delší proces ale je to paráda. Cena těchto tvarůžků je asi 120,-Kč za kg a v obchodě je to asi o 100,- víc pokud nejsou v akci.
        Dobrou chuť vytrvalým

        Comment


        • #5
          Řekla bych, že toto je jen pro odvážné
          Levný recept

          Comment


          • #6
            The notorious cheap skate finally decided to have a party. Explaining to a friend how to find his apartment, he said, "Come up to the fifth floor and ring the doorbell with your elbow. When the door open, push with your foot.""Why use my elbow and foot?""Well, gosh," was the reply, "You're not coming empty-handed, are you?"


            ------------------------------------------------------------------------------
            Buy Fut 13 Coins
            FIFA 14 Ultimate Team Coins

            Comment


            • #7
              Ahoj, mohu dát recept na odzkoušenou a výbornou domáci lučinu

              https://erecepty.eu/domaci-lucina/

              Comment

              Pracuji...
              X