Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sunkafleky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sunkafleky

    ahoj holky ala devcata ala kucharinky.
    chtela bych vas prosim vas pozadat(poprosit)o recept na sunkafleky.nekdo dela se zeleninou,nekdo bez.Prosim napiste mi nejake.Dekuji a preji krasny pondelni rano,protoze to asi budete cist zitra.Papa
    Renda

  • #2
    Re: Sunkafleky

    Rendo,ty se dělají jednoduše. Já v nich utopím vždycky všelijaké zbytky uzenin a když nejsou zbytky, tak kousek salámu nebo uzené nebo kuřecí nebo rybu. Můžeš přimíchat i zeleninu a nebo dělat jen se zeleninou. Když se dávají zapéct, tak se zalejou trochu mlékem s vajíčkama a dáš zapéct a hotovo. Ale mám dojem, že tady na stránkách má Ivanka těstoviny s kuřecím a těstoviny s tuňákem, tak se pro inspiraci podívej. Jsou jednoduchý a to, že musíš mít těstoviny uvařený, než je dáváš zapéct, to určitě víš. Věrka. :P
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Sunkafleky

      Tak já dávám do šunkofleků někdy pro změnu místo uzeniny krabí tyčky nakrájené na kousky, je to taky výborný.
      Gábina
      Gábina

      Comment


      • #4
        Re: Sunkafleky

        Já dělám šunkafleky bez zeleniny, úplně klasicky
        uvařím těstoviny, nemusejí být uplně, dojdou při zapékání.
        uzené maso, nebo salám nakrájím na kostky, osmahnu cibuli maso dám na ní. Pak to promíchám s těstovinama,připepřím, přisolím.Někdy tám trochu vegety.
        Dám trochu zapéct, pak zaleji mlékem s rozmíchanými vejci, když mám zbytek bílků z nějakého pečení, klidně přidám, taky přisolím a připepřím, případně lžičku vegety, zaleju a peču na 180 stupňů.
        Nebo dělám těstoviny přesně tak - jen místo masa dám podušené houby, nebo žampióny.
        HankaP

        Comment


        • #5
          Re: Sunkafleky

          Ahoj devcata.
          Ja uvarim gulas,svickovou,borsc,knedliky,...........ruzne druhy omacek,ale po pravde receno jsem se divala na jeden dil serialu Ulice a tam Simca varila sunkafleky a ja na ne opravdu dostala takovou chut,ze jsem si rekla,ze je uvarim,ale ............... nebyla jsem si jista,ze jak se delaji,ted jsem se vsak ujistila a tak zitra je udelam.Mam totiz v lednicce okurkovy salat a ten se k tomu bude hodit.Diky jeste jednou a mejte se krasne!
          Renda

          Comment


          • #6
            Re: Sunkafleky

            Šunkofleky zaleju sladkou smetanou s rozkvedlanýma vajíčkama+sůl,ale napřed dám zapéct směs uvařených těstovin s uzeným..,nebo točeným sal.,případně zeleninou...co kdo má rád,jen krátce až budou horké,teprve pak zaleju,protože zálivka se na horkých těstovinách začne ,,srážet" od vršku dolů.Když se naleje smetana s vejci na studené těstoviny a pak se dá do trouby,tak steče na dno a vršek je skoro jen těstovina.Jen moje zkušenost. Radka
            Radka

            Comment


            • #7
              Re: Sunkafleky

              Ahoj Jesterko.I tobe dekuji za recept a radu.S tim zalivanim mas pravdu.Zdravim a preji pekny den.Renda
              Renda

              Comment


              • #8
                Re: Sunkafleky

                Já šunkafleky dělám s uzeným masíčkem. Koupím žebírka a uvařím - a mám polévku i maso. Pak žebra oberu, smíchám s těstovinama, osolím, opepřím (popřípadě přidám zelí, pokud je na skladě) a zaliju vejci, před koncem pečení posypu strouhaným sýrem... Mňam... Už na ně dostávám chuť

                Comment

                Pracuji...
                X