Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Domácí kuličky rafaelo a ferero roscher

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Domácí kuličky rafaelo a ferero roscher

    Nevíte prosím někdo recept jak si doma udělat kuličky rafaelo a ferero roscher . Mamince strašně chutnají a tak bych je chtěl udělat . Díky moc za pomoc .

  • #2
    Re: Domácí kuličky rafaelo a ferero roscher

    FERRERO-ROCHER



    250 g ztuženého tuku Omega
    1 Salko mléko
    2 kakaové pudinky
    2 lžíce kakaa

    Do horského rozpuštěného tuku vmícháme Salko,pudinky a kakao.
    Když směs zhoustně a vychladne,tvoříme kuličky a vložíme lískový ořech a obalujem v hrubě sekaných oříškách.Kdo má rád,může máčet v čokoládě.
    Kuličky podáváme v papírových košíčkách.





    RAFFAELO

    250 g tuku Omega
    1 Salko
    2 kokosové pudinky
    50 g jemně strouhaného kokosu

    Do horkého rozpuštěného tuku vmícháme Salko,pudinky a kokos.Když směs zhoustne a vychladne tvarujeme kuličky,vložíme oloupanou mandli a obalujeme v kokosu.

    Kuličky podáváme v papírových košíčkách.

    Comment


    • #3
      neslo by to radsi s herou nebo stelou nez z omega

      Comment


      • #4
        Danielo dobrá otázka, nechutnalo mi to. Možná vyzkouším od Janis.
        Renata

        Comment


        • #5
          Já přidávám taky jeden recept:
          Na kokosové kuličky potřebujete: 15 dkg cukru krupice, 1 vanilkový cukr, 20 dkg kokosu, 20 dkg sušeného mléka, 1 a půl dcl vody, 180 g másla, celé mandle
          Postup: Ve vodě v kastrůlku rozpusťte cukr a máslo, přidejte ostatní suroviny a míchejte, dokud nevznikne hladká lepivá hmota. Těsto by se mělo „blemcat" a lepit.
          Hmotu potom dejte do misky a nechte napůl vychladnout (abyste si při tvoření kuliček nepopálily ruce a zároveň nebyla ještě úplně ztuhlá). Pak vždycky jednu celou mandličku obalte v připraveném těstě a kuličku ještě vyválejte v misce s kokosem. S tím připraveným kokosem to nemusíte přehánět, protože se ho na povrch kuličky nalepí jen trocha. Kuličky dejte do lednice vychladnout (teplé jsou sice docela dobré, ale vychladlé jsou mnohem, mnohem lepší).

          Comment


          • #6
            Jarku, nebo spíše už pro Danielu a ostatní. Mně se zalíbil na rafaelo kuličky tento rychlovkový recept:

            http://www.akosatorobi.sk/video/1105/rafaelo-gulky

            Na ferrero roscher dala vyzkoušený recept Lenka 24. Připojuji odkaz do fotogalérky, kde máš
            pod foto link - odkaz na konkrétní recept.

            http://galerie.ekucharka.net/showpho...rocher&cat=516

            Ahoj.
            ZDENY
            Last edited by ZDENY; 22.11.2010, 23:18.
            ZDENY

            Comment


            • #7
              Zdeny, koukla jsem na video dle 1. odkazu, vypadá to pěkně a jednoduše.
              (jen ty nehty mi tam neseděly, stejně jako rozpuštěné vlasy , když někdo vaří, ale s těmi nehty je to asi o zvyku...)
              anina s.

              Comment


              • #8
                Janinko s. ( že ty máš někde malé s a někde velké S ??) na tom videu fakt nejsem já A představ si, že mi ty nehty taky šly hlavou, moc hygienicky to nepůsobí. Každopádně, já jsem dnes nakoupila ingredience. Ještě, ale váhám , jak chválíte i rafaelo řezy, co nakonec s kokosem vyzkouším.
                Ahoj.

                ZDENY
                ZDENY

                Comment


                • #9
                  Původně odeslal ZDENY Zobrazit příspěvek
                  Janinko s. ( že ty máš někde malé s a někde velké S ??) na tom videu fakt nejsem já A představ si, že mi ty nehty taky šly hlavou, moc hygienicky to nepůsobí. Každopádně, já jsem dnes nakoupila ingredience. Ještě, ale váhám , jak chválíte i rafaelo řezy, co nakonec s kokosem vyzkouším.
                  Ahoj.

                  ZDENY

                  Zdeny, to druhé S už jsem upravila, ve videoreceptech mám velké S a tady mi to vzalo taky velké, ale upravila jsem to. Ale že jsi všímavá, mě by nenapadlo velké , malé s, chacha. Na mě ne že by to působilo nehygienicky, ale nemůžeš se pořádně opřít do těsta, jen tak na okraj, ale možná nemám správný názor.
                  U nás kokos nefrčí, tak uvidím.
                  anina s.

                  Comment


                  • #10
                    vyzkoušený recept

                    Původně odeslal Jarek Zobrazit příspěvek
                    Nevíte prosím někdo recept jak si doma udělat kuličky rafaelo a ferero roscher . Mamince strašně chutnají a tak bych je chtěl udělat . Díky moc za pomoc .
                    Rozpustíme 250g 100% tuku, do vychladlého vmícháme 1 salko, 150g sušeného mléka, 2 lžíce rumu, citronovou šťávu. Dáme ztuhnout do ledničky. Tvarujeme kuličky, doprostřed dáme oloupanou mandli a obalujeme v kokosu. V receptu byl ješťe mletý cukr, ale ten nedávám. Je to aji tak dost sladké. Snad Vám bude chutnat.

                    Comment


                    • #11
                      Dotaz ???

                      Dobrý den, paní Jaruš,
                      tento recept, který na Ferrero kuličky uvádíte, se mi bohužel stále nedaří. Směs nemám natolik tuhou, abych z ní vytvořila kuličku. Stává se vám tohle také někdy?

                      Děkuji
                      M.

                      [QUOTE=Jaruš;33224]FERRERO-ROCHER

                      250 g ztuženého tuku Omega
                      1 Salko mléko
                      2 kakaové pudinky
                      2 lžíce kakaa

                      Do horského rozpuštěného tuku vmícháme Salko,pudinky a kakao.
                      Když směs zhoustně a vychladne,tvoříme kuličky a vložíme lískový ořech a obalujem v hrubě sekaných oříškách.Kdo má rád,může máčet v čokoládě.
                      Kuličky podáváme v papírových košíčkách.

                      Comment


                      • #12
                        Markét já abych pravdu řekla je dělala loni,ale kdybyste mne zabila,já vůbec nevím jak a jestli to byl tento recept.Ale určitě vím,že nepoužívám ztužený tuk,ale máslo.Musí to být v lednici aby to zase ztuhlo a potom to jde z toho dělat.Já ho našla na internetu pro Jarku.
                        Last edited by Jaruš; 16.12.2010, 21:37.

                        Comment

                        Pracuji...
                        X