Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rumové kroužky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rumové kroužky

    Ahojky děvčata,marně se pídím, po starém receptu na kynuté kroužky,máčené ve vodě s rumem a obalované v cukru.Neznáte to někdo?Ten můj strýc,co mu je 80 a žije v Německu,vzpomíná na toto cukroví,já ho taky pamatuju,ale už neznám recept.Těsto bylo křehké, ne jako kynuté,ale bylo to s droždím,to vím určitě! Budu moc ráda,jestli ho někdo znáte.Moc děkuji za každý tip. :P

    Tak zatím pátrám a odpovím si hned sama.Vypadá to,že by to mohlo být tohle:

    RUMOVÉ KROUŽKY.
    400 g hladké mouky, 200 g másla (máslo a tuk), 3 žloutky, 30 g droždí, citronová kůra.
    Do proseté mouky rozdrobíme droždí, přidáme žloutky, citronovou kůru a vlažný tuk. Vypracujeme hladké těsto a ihned vyválíme válečky a z ty spojíme v kroužky. Jsou malé asi 5-7 cm.Pečeme na vymazaném plechu .Vychladlé máčíme v rumu a obalujeme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým cukrem.

    Ale jistá si nejsem!!!HankaP,má taky nějaký tip.Uvidíme, s čím kdo přijde.
    Hančí

  • #2
    Re: Rumové kroužky

    Takže jsem tu s tím receptem mojí mamky, už nevím, kde jsem slíbila, že napíšu a tak odpovídám zde

    dkg pologrubé mouky 16 dkg másla nebo tuku 1 a 1/2 dkg droždí 5 dkg loupaných mandlí usekaných hodně nadrobno, žlíce mléka
    Do mouky dáme máslo, a zaděláme droždím s lžící mléka.
    Zaděláme tuhé těsto jako na vánočku a necháme na teple vykynout
    vyválíme váleček a nakrájíme stejně velké kousky , které opět vyválíme s spojíme v kroužky.
    Necháme opět dobře vykynout a pečeme ve středně teplé troubě asi na 160-170 stupňů
    Upečené máčíme v cukerném roztoku s trochou rume a obalíme v moučkovém cukru
    Druhá možnost je uvařit trochu řídkého škrobu z vody a bramborové moučky a také namáčet a obalovat.
    Sušíme na plechu.
    Tak nevím, jestli to bude ono, ale je to recept z východních čech z Lomnice nad Popelkou.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: Rumové kroužky

      Hani,díky,možná je to ono,ale nevidím množství mouky,někam se to vytratilo ??????!!!!!Prosím doplň!!! :P Ahojky
      Hančí

      Comment


      • #4
        Re: Rumové kroužky

        Opravdu si tady zase hrál nějaký šotek a vygumoval to takže té mouky je 30 dkg omlouvám se
        HankaP

        Comment


        • #5
          Re: Rumové kroužky

          Dííííky,pá :P
          Hančí

          Comment


          • #6
            Re: Rumové kroužky

            Tak Hani,snažili jsme se obě,ale strejda se už nedočkal,zemřel na Barborku. A tak bylo u nás krušné vánoční období,navíc jsem ležela na kapačkách ve špitále s bolestma a zánětem žlučníku,tak jsem nemohla ani na pohřeb.Ale na jeho památku je příště stejně vyzkouším,tak ahojky a dík ještě jednou.
            Hančí

            Comment


            • #7
              Re: Rumové kroužky

              Ahoj Hančí.
              To je mi moc líto, že se strejda nedočkal

              Také ten Tvůj žlučník Ti nezávidím. Já jsem několikrát kolem Vánoc ležela v nemocnici. Jednou po dost těžkém zákroku, tak mě pustili vyloženě na Štědrý den a druhý den jsem musela zpátky, ale i těch pár hodin vysvobození mi udělalo radost.
              Tak si dávej něco dietního ať tě to netrápí a v novém rode se to snad dá do pořádku. Přeji jinak moc a moc zdraví a štěstí.
              HankaP

              Comment


              • #8
                Re: Rumové kroužky

                Ahoj Hančí,to jsem ráda že jsi se konečně ozvala.Myslela jsem na tebe,jestli už nejsi na operaci.
                Přidávám ještě jeden recept na ty Rumové kroužky.Já to mám psané jako Podvodníci.
                20 dkg hl.mouky
                15 dkg tuku
                2 dkg cukru
                2 dkg droždí
                2 lžíce mléka
                1-2 žloutky
                Těsto se má po vypracování dát asi 1 hod do vody.Pak se tvoří ty kroužky,pečené se ještě teplé máčí v rumu a obaluje v cukru.Před lety jsem je dělávala ale nějak jsem to časem
                vynechala. Zdraví Jana P
                Jana P

                Comment


                • #9
                  Re: Rumové kroužky

                  Ahojky děvčata, díky,že na mě myslíte.Držte palečky,zatím to jde.Ted ještě podle jaterních testů,zatím jsou špatný ,kdy budu moct na kudlu, uvidíme. Moc děkuji za receptíky,možná to byli opravdu ty Podvodníci,ty jsou křehounký, znám je.Možná, jsme to tenkrát máčely v tom rumu,asi jo.Ještě jednou díky!!! Přeji vám hodně zdravíčka a vše nej,nej,nej do nového roku
                  Hančí

                  Comment

                  Pracuji...
                  X