Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sušenky z LISU na těsto

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sušenky z LISU na těsto

    Moje zlatá děvčátka, jestli máte někdo ten lis na sušenky, (vlastně takovou tu zdobičku) nemáte k tomu ten recept na to těsto, které se vycvakává přes ty ploché nástavce. Díky Ivana M
    Ivana M

  • #2
    Re: Sušenky z LISU na těsto

    Ahoj Ivanko.Ted jsem chtela napsat stejny dotaz.Ja jsem si totiz lis pred par dnama objednala na web.strankach Wilton a uz se na neho moc tesim.Nyni jsem si vzpomnela,ze mamina ma take ten lis a jestli si dobre pamatuji,tak delala nejake susenky ci co.Zitra ji zavolam a zeptam se ji i me sestry.Ta ma totiz mnoho receptu od maminky a dam ti vedet.Jestli vsak mit zadny recept na susenky nebude,tak se nezlob,ale budu patrat jinde.Krasny den a mej se.Renda
    Renda

    Comment


    • #3
      Re: Sušenky z LISU na těsto

      Rendo díky, u toho byl určitě návod, který už nemám Ivana
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: Sušenky z LISU na těsto

        Ivanko já mám ještě takovou tu archaickou starou herku, ale sušenky dělám z těsta na třené linecké a jde to poměrně dobře...Pohledám a napíšu.....
        IRENA

        Comment


        • #5
          Re: Sušenky z LISU na těsto

          Ivanko - tak jsem našla ten můj zastaralý kousek i se záručním listem Universal lis na těsto datum prodeje 12.11.1981
          A jsou tu i tři recepty.....
          Cituji:

          Linecké těsto
          250g hladké mouky, 140g másla, 70g cukru, 2 žloutky, trochu citronové kůry, špetku vanilkového cukru. Po zpracování těsta nechat odležet v chladu asi 1 hodinu.

          Vanilkové těsto
          350g hladké mouky, 200g másla, 1 vejce, 80g moučkového cukru, 2 balíčky vanilkového cukru, půl čajové lžičky prášku do pečiva. Dohromady utřít s citronem v misce. Při dávkování do tvaru proužků nutno držet lis šikmo k pečícímu plechu.

          Slané pečivo
          500g hladké mouky, 250g tuku, 1/8l vody, půl prášku do pečiva, 1 vejce, sůl, libovolně s mákem nebo kmínem.

          Toť psáno, vyzkoušeno nemám.....
          IRENA

          Comment


          • #6
            Re: Sušenky z LISU na těsto

            Irenko díky, já něco z tho vyzkouším. Ivana M
            Ivana M

            Comment


            • #7
              Re: Sušenky z LISU na těsto

              Dobrý večer Ivanko, lis jsem koupila od Tescomy s tímto receptem:
              Sladké sušenky- 350g hl.mouky, 120g másla, 140g cukru moučka, 1 vejce, 1 lžička kypřícího prášku, 1-2 dcl mléka.
              Smíchejte sypké suroviny, přidejte vejce, měkké máslo a mléko. Těsto důkladně zpracujte a nechejte 10 - 20 minut odležet v ledničce. Tvarujte pomocí lisu na těsto na suchý plech a pečte 7 - 9 minut v troubě při teplotě 170 stupňů. Sušenky jsou upečené ve chvíli, kdy jejich okraje lehce zrůžoví, z plechu se sundavají teplé. Základní sušenkové těsto lze dochutit lžící skořice, hrstí jemně mletých ořechů nebo 3 lžícemi kakaa. Janka.

              Comment


              • #8
                Re: Sušenky z LISU na těsto

                I já jsem zakoupila tuto zdobičku-lis asi před 2 dny od tescomy a recepty tam byly tři .1/ je jak tu už napsala Janka na SLADKÉ SUŠENKY ,2/ SÝROVÉ TYČINKY,3/ SNĚHOVÉ PEČIVO.Takže připisuji další dva, ať je z čeho vybírat !!!
                SÝROVÉ TYČINKY: 100g hladké mouky, 100g másla nebo rostlinného tuku,100g měkkého sýra nebo jemně strouhaného tvrdého sýra, 1 vejce, sůl, kmin.
                Mouku+máslo+sýr smíchejte a dobře zpracujte. Těstem naplňte lis a nasaďte lisovací kroužek s otvory ve tvaru "housenky".Na suchý pečící plech vytlačujte proužky, které oddělujte jídelním nožem nebo jiným vhodným nástrojem. Sýrové tyčinky potřete vejcem, posolte a pokmínujte. Pečte 10-12min při teplotě 175°C dokud tyčinky nezezlátnou

                SNĚHOVÉ PEČIVO : 300g cukr moučka, 250g strouhaného kokosu, 5 vaječných bílků.
                Z bílků ušlehejte tuhý sníh a postupně přidávejte cukr,teprve nakonec vmíchejte strouhaný kokos. Směsí naplňte zásobník zdobičky a nasaďte dekorační trysku. Plech na pečení vymažte máslem nebo rostlinným tukem( můžete použít papír na pečení) a tlakem zdobičky při stisknuté uvolňovací pojistce vytláčejte na plech pusinky. Pečte při teplotě max.120°C (v plynové troubě stupeň 1) 15-20min.

                Recepty jsem zatím NEZKOUŠELA, JEN JSEM JE DOSLOVA OPSALA.

                Comment


                • #9
                  Re: Sušenky z LISU na těsto

                  Ahojky Janko, já jsem ještě neměla tu odvahu to zkusit,protože dvoum děvčatům se při vytlačování ta pistole rozbila, ale jak jsem pochopila ty už jsi je dělala a asi v pohodě.
                  Ivana M

                  Comment


                  • #10
                    jak na těsto

                    kuchařky prosím pomožte mi, nevím jak na těsto, dneska jsem zkoušela dělat sladké sušenky dle receptu zde v diskuzi, má chyba, že jsem nenechala těsto odležet v lednici, ale v teple tak nevím zda je to tím, ale po 20 minutách jsem měla těsto jak žvýkačku ze slunce táhlo se to no hrůza. podařilo se mi to nacpat do zdobičky, ale tvar na plech jsem teda neudělala, spíš mi vylezly jen také žížaly. prosím jak na těsto. díky

                    Comment


                    • #11
                      odzkoušené těsto do lisu

                      Ahoj ted sem je dodělala posílám 100% recept
                      Sušenky do lisu (základní těsto)
                      350g HLADKÉ MOUKY
                      ½ LŽIČKY PRÁŠKU DO PEČIVA
                      2 BALÍČKY VANILKOVÉHO CUKRU
                      200g TUKU NA PEČENÍ
                      1 CELÉ VEJCE
                      100g CUKR MOUČKA
                      4 LŽÍCE MLÉKA
                      kakaové-do těsta přidáme 3 lžíce kakaa
                      kakaově-kokosové- do těsta s kakaem ještě 2 hrsti najemno mletého kokosu
                      oříškové- kokos nahradíme mletými oříšky ve stejném množství
                      skořicové-do základního těsta přidáme 2 lžičky skořice

                      postup:
                      Všechny sypké přísady smíchat pak přidat od nejtužší až po nejměkčí surovinu, vypracujeme těsto.
                      Těsto se nelepí a je vláčné DŮLEŽITÉ JE HO NECHAT ASPOŇ HODINU V CHLADU ODPOČINOUT!!!!!
                      Pak těsto vložíme do lisu na sušenky a tlačíme různé tvary na suchý a chladný plech
                      Pečeme v předehřáté troubě na 180°
                      Sušenky krásně drží tvar a vůbec se nerozjíždí
                      Po upečení necháme 3 minuty zchladnout
                      Sušenky uchováváme v chladu a ve vzduchotěsné nádobě
                      Lze taky udělat sušenky dvojbarevné a to tak že si těsto rozdělíme na dvě části a jednu ponecháme světlou jednu tmavou obarvenou kakaem , do lisu pak dáme oba různobarevné válečky a vytlačujeme tak dvojbarevné tvary

                      Comment


                      • #12
                        Určitě tohle těsto zkusím,loni se mi lis také rozbil,tak jse z toho byla taky neštastná,tak snad to leto půjde lépe,dík za recept.
                        EVA

                        Comment


                        • #13
                          ahoj, děvčata tan lis mám a peču klasiku linecké těsto

                          Comment


                          • #14
                            prosím prosím Majo mě to těsto drží na tom lisu a nejde oddělat na plech kde mám chybu zkoušela jsem to z lineckého těsta
                            děkuji svetla

                            Comment


                            • #15
                              AHoj Irenko,to je úžasný dohledat něco z roku 1981,to mi byl jeden rok!Uplně vidímten kus papíru a to univerzální písmo co se tehdy používalo.To je úžasné,jdu to vyzkoušet

                              Comment

                              Pracuji...
                              X