Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Esíčka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Esíčka

    Děvčata,
    nemáte někdo náhodou nějaký recept na sušenky, které by chutnaly, jako kupovaná esíčka. Moje děti mají rády hlavně ty světlé, které chutnají po skořici. Těch pár esíček v krabici je vždycky sežráno během chvilky,
    Tak by mě zajímalo, jestli se dá něco podobného vyrobit doma. U nás si jinak na kupované sladkosti moc nepotrpíme, ani to moc nekupuji, ale esíčka máme rádi.
    HankaP

  • #2
    Re: Esíčka

    Hani,jmenovkyně,u nás je taky mají rádi a pak prodávali ještě taková kakaová hovínka,tomu říkali děti nebo jako housenka?Ani nevím, jestli to ještě někde mají,to jim taky chutnalo.Doma to strojkem neudělám,takový.Taky by mě to zajímalo,jestli ty esíčka někdo zná. Pá Hančí
    Hančí

    Comment


    • #3
      Re: Esíčka

      Ahoj Hanci,
      jake delas susenky nebo jak to mam nazvat pomoci strojku?Mej se a krasny den vam vsem preji.Renda
      Renda

      Comment


      • #4
        Re: Esíčka

        Ahoj Rendo,já dělám jen na masovém strojku s nástavcem,klasiku -kokosové těsto a ty banánky, jak tu má Iva,tu pistolku já už nemám.Hned první rok, jsem jí při výrobě prvního cukroví rozbila, měla jsem asi moc tuhé těsto a od té doby dělám zas klasicky přes nástavec , na strojku na maso.Asi to neumím.Tak jsem ti taky neporadila.Četla jsem,že sháníte s Ivou to těsto na sušenky,ale já ho jak vidíš, taky neznám,jinak,by se mi to nezlomilo.Hezký den :P
        Hančí

        Comment


        • #5
          Re: Esíčka

          Zdravím tímto všechny kuchařinky a posílám jeden recept na sušenky. Každý v tom hledá nějakou podobnost ke kupovaným sušenkám,mně osobně chutnají jako Koka sušenky:
          Chobotničky (hromádky, klubíčka)
          25 dkg hl. mouky, 10 dkg cukru moučka, 20 dkg másla, 1 vejce, 2 vanilkové cukry,
          2 kakaové pudinky (nebo vanilkové), 1lžíci skořice, barevný cukr na posypání (nemusí být)
          Postup :
          Vypracujeme těsto a necháme 1 hod. odležet v chladničce
          Plníme lis na česnek a protlačujeme na silikonovou podložku, nebo na pečící papír.
          Posypeme barevným zdobením a pečeme při nízké teplotě
          Obmněna: Ozdobit po upečení, kápnout trochu čokolády a na to posypat barevné zdobení. Nám to chutná jen tak upečené.
          Ketka 1957

          Comment


          • #6
            Re: Esíčka

            Zdravím,
            někdy jsou ty kupované sušenky dobré, nebo je to taková nostalgie z dětství, a moje děti to mají podobně.
            Tenhle recept vypadá dobře, příležitostně vyzkouším.
            HankaP

            Comment


            • #7
              Re: Esíčka

              Esíčka

              18 dkg hladké mouky
              15 dkg másla
              5 dkg mletých mandlí
              1 skořicový cukr
              1 lžička prášku do pečiva
              Našla jsem to na Internetu jako Esíčka ke kávičce-můžeš zkoušet.

              Comment


              • #8
                Re: Esíčka

                Jaruš, díky, vyzkouším.
                HankaP

                Comment

                Pracuji...
                X