Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Ořechy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ořechy

    Potřebuji nějaký recept kam příjde hodně ořechů

  • #2
    Re: Ořechy

    Hodně ořechů..co si pod tím představit? 20dkg, půl kila, kilo..?
    Mě napadlo pár receptů...buď oříškový dort, co peče moje babička, tam se dává 14dkg, vanilkové rohlíčky, ale tam přesně nevim kolik se dává oříšků, nebo oříšková roláda, tam dávám 18 dkg ořechů...Možná je tam pořád těch ořechů málo, nevím, zatím mě nic jiného nenapadlo

    Comment


    • #3
      Re: Ořechy

      Já bych to až tak nehrotila, když zbydou, tak se můžou zavařit a jsou i na horší časy. Děvčata tam recept na zavaření ořechů dávaly. Jinak ořechy se dají použít do různých krémů, bábovek, náplní a různého cukrový na vánoce. Zadej si do vyhledávače heslo a budeš vidět, co tě toho vyjede. Věrka. :P
      Věrka.

      Comment


      • #4
        Re: Ořechy

        o.k asi udělám ten dort

        Comment


        • #5
          Re: Ořechy

          Tak to teda někomu moc závidím, mít tolik ořechů, že bych nevěděla co s nimi. Já je kupuju za drahé peníze v obchodě a šetřím kde se dá. Moje babička kdysi mívala na zahradě veliký ořešák, ale už nemám ani babičku ani ořechy. Hezký den.

          Comment


          • #6
            Re: Ořechy

            Já dělám hovězí vývar s ořechovými knedlíčky,je to jako s žemlovými,pouze ten rozdíl,že místo housky dávám rozemleté ořechy.A půl kávové lžičky zázvoru.Rodina si vždycky pošmákne.Také dělám ořechový závin.Nádivka je ořechy s moučkovým cukrem politá rozpuštěným máslem,zavinout,též výborné.Ale pozor,ořechy musí být rozemleté na jemno.
            Ořechové knedlíčky: 100 gr jemně umletých ořechů,sůl a pepř dle potřeby,50 gr strouhanky,50 gr hrubé mouky,1 - 2 ks vajec,dle velikosti,nakonec půl kávové lžičky zázvoru.To vše promíchat,vyválet na váleček,nakrájet menší kousky a utvořit kuličky,které se uvaří v mírně osolené vodě.
            Ořechový závin :140 gr másla,70 gr cukru,2 vejce + 1 vejce na potření,sůl dle potřeby,smetana 2 dl,mléko dle potřeby,1kostka droždí,500 gr hladké mouky,1 vanilkový cukr,citr.kůra,máslo na vymazání plechu.
            Postup: do umíchaného másla přidáme cukr,žloutky,sůl,vanilk.cukr,citr.kůru a vše třeme 15 minut.Do utřeného přidáme vykynutý kvásek,připravený z droždí,1 lžičky cukru a hrubé mouky,zalité trochou vlažné vody,přilijeme vlahou smetanu a přidáme mouku,sníh ze 2 vajec,dle potřeby mléko, vypracujeme těsto jako na buchty a necháme vykynout.Vykynuté těsto rozdělíme na 2 díly a každý díl rozválíme na 1/2 cm silný obdélník,nasypeme ořechy na jemno mleté,posypeme moučkovým cukrem a zalijeme rozpuštěným máslem,není potřeba moc,neboť ořechy mají dost tuku,zavineme a položime na vymazaný plech,to samé uděláme s druhým dílem těsta.Pomažeme vajíčkem a upečeme.Nakonec pocukrujeme dle uvážení.Dobrá rada-já těsto vyválím na pomoučené utěrce,abych mohla krásně zavinout závin pevně.

            Comment


            • #7
              Re: Ořechy

              Lili, zkus moje ořechové pletýnky. Najdeš je v našich receptech.
              Kamila

              Comment


              • #8
                Re: Ořechy

                Původně odeslal verka123
                Já bych to až tak nehrotila, když zbydou, tak se můžou zavařit a jsou i na horší časy
                taky bych se za každou cenu nesnažila ty ořechy spotřebovat, buď se nechají zavařit, jak psala Věrka123 a nebo se dají dát do mrazáku...my taky máme doma hodně ořechů, takže jsem je hezkjy vyloupala, dala do pytlíků a jsou v mrazáku...

                Comment


                • #9
                  Re: Ořechy

                  Lili:upeč ořechové řezy od Ivanky,je tady i video,já je pekla,jsou super a pár ořechů to zblajzlo a můžeš tam dát klidně víc,až to budu příště péct,tak jich tam dám taky víc,to bude taky mňamka,fakt jsou výborný. ,já mám taky ořechů hodně

                  Comment


                  • #10
                    Re: Ořechy

                    Z mrazáku jsou ořechy výborné, a taky nám je nesežerou moli.
                    Výborný recept na DUTÉ OŘECHY :
                    50 dkg mouč. cukru
                    25 dkg mlet. vlaš. ořechů
                    25 dkg másla (Hery)
                    1 lžička jedlé sody
                    3 hrsti hl. mouky
                    Dáváme do formiček jen do poloviny, krásně vyskočí, ve stř. teplé troubě pečeme krátce. Teplé obalit v cukru s vanilk.
                    Sbíhají se mi sliny jen to píšu. Letos je určitě udělám.

                    Taky OŘECHOVÉ ŘEZY : nemají chybu, no já co je s ořechy nebo karamelem nebo s obojím současně....
                    25 dkg másla
                    25 dkg cukru
                    25 dkg ořechů mlet.
                    12 dkg polohr. mouky
                    1/2 prášku do pečiva
                    z 5 bílků sníh
                    Těsto upečeme na plechu a horké poléváme :
                    5 žloutků
                    20 dkg mouč. cukru
                    Krájíme to na malinké obdélníčky k ostatnímu vánoč. cukroví. Je to výborné.
                    Wendy

                    Comment


                    • #11
                      Re: Ořechy

                      Ahoj devcata ala kucharinky ala cukrarinky.
                      Chtela bych vas poprosit o neco.Mohly by jste mi napsat nejake kremy na slepovani vanocniho cukrovi prosim vas?Treba orechu apod.Dekuji moc a preji krasne predvanocni chvile.Renda
                      Renda

                      Comment

                      Pracuji...
                      X