Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sloní žrádlo

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sloní žrádlo

    Dobrý den, kdo mi prosím poradí recept na tzv. sloní žrádlo? Možná někdo to zná pod jiným názvem.Pamatuji si, že tomu mamka tak říkala když jsem byla malá. Udělala salát, vzala velkou večku , vydlabala do ní díru a tímto salátem ji naplnila.Nic lepšího jsem nejedla. Nemohu si vzpomenout co tam mamka vše dávala. Vím, že nastrouhaný salám, sýr, majolku, ale dál nevím. Zkoušela jsem vše možné kombinovat, lae pořád tomu něco chybí a to pravé ořechové to není.
    Za rady a typy moc děkuji. Sal.

  • #2
    Re: Sloní žrádlo

    Ahojík......zadej si do vyhledávače nahoře vpravo Sloní žrádlo a nebo si projeď recepty a hledej Ševcovský mls/Sloní žrádlo/Salámová pomazánka.........je to tam
    IRENA

    Comment


    • #3
      Re: Sloní žrádlo

      Děkuji moc, vyzkouším. Sal.

      Comment


      • #4
        Re: Sloní žrádlo

        1 kg měkého salámu, 6 velkých cibulí, 1 sklenice sladkokyselých okurek, 400 g majolky.
        Spojka: 2 lžíce oleje, 1 lžíce octa, 2 lžíce plnotučné hořčice, 1 velký rajský protlak (210 g), 1 lžička soli, 6 kostek cukru, 1 lžička chilli.
        Nakrájený salám nakrájíme na nudličky, přidáme na drobno nasekanou cibuli a okurku. Smícháme se spojkou, kterou si připravíme tak, že olej, ocet, protlak, hořčici, sůl, cukr a chilli za stálého míchání povaříme, až se spojí v dokonale hladkou hmotu. Touto hmotou zalijeme salám s cibulí a okurky. Po vychladnutí vmícháme majolku a dáme vychladit nejlépe do druhého dne a namazat na veku nebo naplnit bochník cheba .Takhle to dělám já.Doufám že jsem ti pomohla
        Ozvi se Fialka 97 a pa pa pa pa pa pa pa a pa pa

        Comment


        • #5
          Původně odeslal Fialka 97 Zobrazit příspěvek
          1 kg měkého salámu, 6 velkých cibulí, 1 sklenice sladkokyselých okurek, 400 g majolky.
          Spojka: 2 lžíce oleje, 1 lžíce octa, 2 lžíce plnotučné hořčice, 1 velký rajský protlak (210 g), 1 lžička soli, 6 kostek cukru, 1 lžička chilli.
          Nakrájený salám nakrájíme na nudličky, přidáme na drobno nasekanou cibuli a okurku. Smícháme se spojkou, kterou si připravíme tak, že olej, ocet, protlak, hořčici, sůl, cukr a chilli za stálého míchání povaříme, až se spojí v dokonale hladkou hmotu. Touto hmotou zalijeme salám s cibulí a okurky. Po vychladnutí vmícháme majolku a dáme vychladit nejlépe do druhého dne a namazat na veku nebo naplnit bochník cheba .Takhle to dělám já.Doufám že jsem ti pomohla
          Děkuji moc!!!! Omlouvám se, že až nyní reaguji na zprávu, byla jsem pracovně mimo. Děkuji Sal.

          Comment

          Pracuji...
          X