Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Španělské ptáčky..

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Španělské ptáčky..

    Dobrý večer,mohla bych se zeptat na recept na španělské ptáčky?Já je dělám se smetanou podle receptu mojí mamky a jsou fakt výborný,ale zajímalo by mě jak je dělají jiní protože jsemm slyšela,že omáčka k ptáčkům je tmavě hnědá a já jí dělám tak,že vypadá podobně jako svíčková Můj polovička si ale tento můj styl žádá a tak vařím ptáčky pořád stejně s tou smetanou o on se oblizuje ještě večer Říká,že už je s tmavou omáčkou jedl,ale tohle mu chutná daleko víc Přesto bych si ráda přečetla jiný recept za který děkuji

  • #2
    Re: Španělské ptáčky..

    Ahoj. Já dělám ptáčky z roštěnky, nebo hovězích plátků takhle: maso nakrojím a naklepu, posolím a popepřím, silně potřu hočicí, na každý plátek dám kousek slaniny, kousek kys. okurky, čtvrtku vajíčka, kousek párku, pevně zavinu a převážu nití, nebo spíchnu jehlicemi, ptáčky popráším moukou a prudce opeču na oleji, zatím v jiném kastrolu zpěním cibuli / hodně/ , pak tam přendám ptáčky a ted pozor : do pánve, kde jsem opékala maso, do toho výpeku, naleju trochu vařící vody, sporák mám naplno, ono to zasyčí, míchám a převařím, udělá se tmavá štávička,kterou podleju maso. Pak dusím do měkka, podlévám dle potřeby vývarem z bujonové kostky- extra silný bujon, pokud dám hodně cibule, už nemusím zahuštovat. Když chci mít víc omáčky, tak podleji ke konci víc a zahustím strouhankou,převařím, může se dá i jíška, ale to já nedělám. Nakonec to ještě dochutím hořčicí a pepřem, musí to mít takový říz.
    Zkus, zdraví Iris
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Španělské ptáčky..

      Iris,mockrát díky za receptík,určitě je takhle zkusím uvařit,dovedu si to představit už ikdyž je dělám teda hodně moc podobně.Teď nemám tolik času,ale až bude chvilka,tak napíšu můj recept jestli to bude teda někoho zajímatMockrát díky.Michala

      Comment


      • #4
        Re: Španělské ptáčky..

        Iris, já dělám španěláky podle maminky. Do kastrolu se sádlo nebo olej a na něj hodně cibule a nechá se zhnědnout, nepřipálit. Když byla hnědá, zasypala hladkou moukou, vlastně udělala cibulovou jíšku, na to dala zabalené maso a zalila studenou vodou. Přidala lžíci hořčice a nechala vařit. Dělala to na plechu Na to kulatým,mi tomu říkali plotýnka.Hodně promíchávat, aby se to nepřipálilo. Já mám hrnce s dvojím dnem, tak je to trochu snažší, tak moc se nepřichycuje a když , tak to nevadí, ale hlavně nepřipálit. Je to trochu pracnější, ale byly vždycky dobrý. Maminka je uměla. Omáčka byla vždycky pěkně hnědá. Cibuli potom propasírovala přes cedník. Tím se to ještě trochu zahustilo. J.H.
        Jana H.

        Comment


        • #5
          Re: Španělské ptáčky..

          Já je dělám podle mojí mamky takto:
          Plátky zadního hovězího rozklepu do tenka a pomatlám směsí z hořčice(klidně obou) a sardelové pasty, osolím(mírně-sardelka je slaná)a opepřím. Plním cibulí,kys.okurkou,libovou anglickou slaninou a čabajkou-pravou(na 8 ptáčků mi stačí dvě nožky)-vše nakrájené na malinké kostičky.Ptáčky zamotám nití nebo spíchnu jehlou. V papiňáku orestuju cibuli, jednotlivé ptáčky na ní opeču, aby se zatáhly, vložím vše do papiňáku, zaliju vodou a přidám všechny suroviny, které mi zbyly z náplně do ptáčků.Pokud vám nic nezbyde, tak trochu dokrájejte, protože ta omáčka je pak daleko chutnější.Přidám polévkovou lžíci hořčice(zase je můžete namíchat nebo jakou máte),2-3cm sardelky a všechno dusím do měkka. Až budou ptáčky měkké, omáčku můžete lehce zaprášit moukou a nebo ji nechat jako šťávu. Teď už to jíme s rýží, ale doma jsme to na naše přání jedli s bramborovým knedlíkem(ale to je trochu úchylka ).
          Vím, že tyhle ptáčky jsou trošku netradiční, ale jsou fakt výborné!

          Comment


          • #6
            Re: Španělské ptáčky..

            U nás doma se ptáčky dělaly z hovězího zadního masa, plátky se rozklepaly, osolily, opepřily, potřely hořčicí, naplnily kyselou okurkou, kouskem slaniny, čtvrtkou vajíčka natvrdo, případně kouskem párku. Pak se omotaly nití, osolily a opepřily z vnější strany a obalily v hadké mouce. V kastrolu se rozehřálo sádlo a na něm se ptáčky ze všech stran opekly, až mouka zezlátla. Pak jsme přidali na kostičky nakrájenou cibuli a podlili horkou vodou, pod pokličkou v troubě dusili do měkka a pak zbaštili.
            Já podobně dělám i kučecí čtvrtky. Vybírám si chlazené, s neporušenou kůží. Čtvrtky omyju, osuším a pak vytáhnu kosti a současně kýtu obrátím naruby., Z té "rubové" strany pak osolím, opepřím, omatlám hořčicí a otočím zpátky kůží nahoru. Dovnitř pak dám totéž co do ptáčků, a čtvrtku mrkve (drží tvar místo vyndané kosti a pěkině vypadá). Pak stehno spíchnu jehlou, aby obsah nevyjížděl. Porce naskládám do pekáčku, na jehož dno jsem dala na půlkolečka nakrájenou cibuli, podliju vodou, posypu kořenící směsí (používám např. Zlaté kuře) a peču nejdřív zakryté, pak odkryté, aby se vytvořila kůrčička. Ta je nejlepší, když porce po odkrytí potřu mašlovačkou trocjou citronové šťávy.

            Comment


            • #7
              Re: Španělské ptáčky..

              Alčo,Ivaver,JanoH a Iris,děkuji za receptíky a snad i někoho jiného potěší,určitě je zkusím udělat jednou tak a příště zase jinak.Děkuji

              Comment


              • #8
                Re: Španělské ptáčky..

                ahoj mys.ko,
                já dělá španělské ptáčky z hovězího zadního. Pěkně maso rozklepu, osolím, opepřím, pomažu plnotučnou hořčicí a na to položím nakrájenou cibulku, kousek salámu, okurky a vejce. Svinu nití do uzlíku. Na oleji osmahnu cibulku do zlatova, ptáčky obalím v hladké mouce a přidám zatáhnout k osmažené cibulce. Pak zaliji vodou a přidám jeden Masox. Přidám tam ještě tak 2-3 lžíce plnotučné hořčice a vařím do poloměkka a v půlce vaření do toho ještě přidám na kousky pokrájené ingredience, co jsem dávala do ptáčků i s pokrájenou cibulkou. Poprvé jsem je tam dala, když mi to zbylo na talíři, ale teď si záměrně dělám všeho o trošku víc, má to pak lepší chuť. Když je maso měkké, maso vyndám a zahustím (jak kdo je zvyklý) a ještě chvíli povařím. Pak vložím zpátky ptáčky do omáčky a je to.
                Je hodně způsobů jak dělat ptáčky a věřím, že všechny jsou dobré. Určitě někter recept, která tady děvčata napsala, vyzkouším. Zařadím si je do kolonky "Španělské ptáčky 100x jinak" . Tak ať se ti daří. Věruše
                Věruše

                Comment


                • #9
                  Re: Španělské ptáčky..

                  Ahoj Mis.sko a dalsi devcata.
                  Spanelske ptacky mam rada zatim se mi vzdy tak nejak povedli.Ja kdyz delam ptacky,tak je nemotam niti a ani nepropichavam paratkama.Platky masa osolim,opeprim,ootru horcici,dam vajicko,parek,kys.okurku a zatocim.Na oleji s maslem si osmazim cibulku do hneda,ale ne do cerna a na osmazenou cibulku dam ptacky,ktere se ze zacatku musi delat na vetsi teplote,aby se zatahli a nerozjeli(jeste se mi nikdy nerozjeli).Az se maso zatahne,tak podleji vodou(voda s vyvarem) a dusim do mekka.Dochutim troskou horcice,soli a peprem a jeste do omacky davam jedne nebo dve vajicka najrajena na male kosticky.Omacku mam vzdy hnedou a ja ji nezahustuji.Mis.sko,jak to delas ty ptacky?Tvuj recept mi pripomina recept me babicky z CB,ale nevim zda si to pamatuji dobre.Jestli muzes,tak mi napis na semiii@post.cz.Dekuji a preji tobe i vsem ostatnim krasny den.Renda
                  Renda

                  Comment

                  Pracuji...
                  X