Oznámení

Collapse
No announcement yet.

3D pernikova velikonocni vajicka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • 3D pernikova velikonocni vajicka

    Prosim, nemate nekdo zkusenosti, jak pect a z jakeho testa??? Formy mam. Diky za radu. Marie
    Marie z Moravy

  • #2
    Ahojky taky hledám jak na to. Mám doma formičky a když jsem do tohodala svoje perníkové těsto, tak se to smrsklo. díky,díky předem
    Ivana M

    Comment


    • #3
      RECEPT PRO VÁS: Dort Ingredience:Piškot:

      12-14 vajec
      25-30 dkg cukr krupice
      25-30 dkg mouka polohrubá výběrová
      5-10 dkg ořechů
      2-3 lžíce studené vody (nebo kakao dle potřeby)
      citronová kůra

      Krém:

      2-3 vejce (dle velikosti vajec)
      15-20 dkg cukr krupice
      2 vanilkové cukry Postup:Příprava korpusu:

      Dortové těsto promíchat, nalít do formy vymazané tukem a poprášené moukou. Péci při teplotě 180°C po dobu 40 – 60 minut. Vyklopit za tepla, po vychlazení proříznout, vložit krém, slepit ,části dortu, rozetřít polevu na povrch dortu a připraveným krémem nazdobit, nechat vychladit.

      Poleva:

      rozpustit 1 čokoládu na vaření a 100% tuk dle potřeby

      Krém:

      ingredience šlehat v páře do ztuhnutí, potom ve studené vodě ochladit a došlehat, našlehat máslo 250 g a našlehanou pěnu přidat k prvá části a znovu našlehat, přidat rum, pražené ořechy(do části krému určené ke zdobení ořechy nepřidávat). Krém ke zdobení dobarvit kakaem, potravinářskými barvivy.

      Comment


      • #4
        Já vím,že to není ono,ale je i tato možnost pečení velikonočních vajíček.Taky jsem našla na internetu,že se z perníkového těsta peče navrchu té formičky ne uvnitř a potom se slepují.Nevím,jestli jsem nějak pomohla,pá.Jinak nemám s tím zkušenosti,nedělala jsem je ještě,budou zase medovníková.Pá

        Comment


        • #5
          Holky Jaruš má asi pravdu,že se to bude píct navrchu formičky,to se zdá být ono,i když ale zase by nebyl možná dokonalý tvar vajíčka!??
          Hančí

          Comment


          • #6
            Ano, vim, ze se to peče na formičče a musí být navíc "pomastěná". Zkoušela jsem v zimě takové koule, joko baňky, ale neměla jsem asi spravné těsto či jsem jej málo vyválela ;-((. Kdyby se podařilo, písnu. Diky za vše. M.
            Marie z Moravy

            Comment


            • #7
              Dnes byl v Blesku přiložený malý velikonoční receptář a tam píší,že se to těsto dá navrch hluboké lžíce a peče.Tak kdo nemá formičky,není problém.

              Comment

              Pracuji...
              X