Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Marcipánové brambory

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Marcipánové brambory

    Ahoj, blíží se vánoce a já hledám recept na mé oblíbené cukroví - MARCIPÁNOVÉ BRAMBŮRKY, bohužel zatím neúspěšně. Mám na mysli ty s piškotem uprostřed, co se dají normálně koupit v cukrárně, ale ty mini. Minulý rok jsem je zkoušela podle receptu, který jsem našla na internetu, ale nedopadlo to moc dobře , lépe řečeno skončily v koši. Jestli někdo máte nějaký osvědčený recept, tak se prosím podělte. Předem děkuji za každou odpověď.

  • #2
    Ahoj, já mám tenhle recept a povedlo se, ze stolu je vždy jako první pryč

    250 g dětské krupičky
    1/2 skleničky hořké mandlové tresti
    250 g ml. cukru
    100 g ztuhlého másla
    4 lžíce vody

    Z ingrediencí vypracujeme "marcipán", zabalíme do alobalu nebo fólie a necháme do druhého dne rozležet. Piškoty pokapeme rumem a slepíme čokoládovým krémem(já ale používám nutelu) obalíme v marcipánové hmotě a a nakonec v kakau(může být smíchaný s cukrem). Z této dávky je asi 30-40 kousků.

    Lze taky koupit pravý marcipán, ale to je valice nákladné

    Comment


    • #3
      Ahojky Jituš, já je už mám natočené, ale kdy je sem kluk dá, to tedy nevím a doufám že do Vánoc. To je dobrota i ten krém co jsem dala dovnitř. Jinak kluk nechtěl s příchutí mandlí a tak jsem udělala těsto podle Irenky a s kokosovou příchutí. To nemá chybu., ale teď na to koukám, že má jiný recept připravený na vložení. tak uvidíme.
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Brambůrky

        TĚSTO NA BALENÍ: 25 dkg cukru
        15 dkg suš.mléka
        12-15 dkg másla
        1 bílek
        1 kávová lžička mandl.tresti
        Toto zpracujeme.Uděláme si máslový krém máslo + uvařený pudink
        Piškoty slepujeme krémem namočíme do rumu a obalíme v mandlovém těstě.
        Hotové brambůrky balíme v kakau nebo Nesquiku.
        Z této dávky je asi 20 kousků
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Všem moc děkuji za odpovědi. Už mi tečou sliny .

          Comment

          Pracuji...
          X