Oznámení

Collapse
No announcement yet.

zakusek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • zakusek

    Chtela bych moooc poprosit o receptik na nejaky zakusek nebo roladu s jogurtovou, smetanovou nebo nejakou podobnou naplni pro meho 15cti mesicniho zbojnika. Dekuju Petra

  • #2
    Re: zakusek

    Peti jestli můžu,dávám typ.Bezva recept je u Ivanky ve videoreceptech,a hned 3: kinder řez,střecha z bebe a tunel anavi.Je to i s videem-což je skvělý(velká pomoc k úspěchu)Náplně jsou všechny s tvarohu a másla,korpus z piškotu nebo sušenky a v těch sušenkových je banán.Myslím skvělé recepty pro malé děti-doporučuji.Polévat čokoládou se ani nemusí... :P Radka Držím palce ať se vydaří a kloučkovi ať chutná. zdravím
    Radka

    Comment


    • #3
      Re: zakusek

      Moc dekuji za odpoved, od pani Ivanky jsem uz vyzkousela spoustu receptu, vsechny jsou naprosto skvele. Zakusky z bebe susenek take, myslela jsem prave nejakou zmenu. Honzik ma atopicky exem, nemuzu pouzivat zadne kakao, granko, cokoladu. Napadla me nejaka jogurtova napln nebo neco podobneho ale tak zkusena kucharka jeste nejsem. Ale snazim se

      Comment


      • #4
        Re: zakusek

        Petulo,Jarek dal do pečené sladké jogurtový dort.Můžeš to dát třeba i na plech jjako řez,podívej se na něj.

        Comment


        • #5
          Re: zakusek

          Vubec jsem se toho receptu nevsimla, urcite vyzkousim, musi to byt dobrutka. Mooc dekuju za pomoc.

          Comment


          • #6
            Re: zakusek

            Dobrý den,
            Peťulo, náš syn nemůže také kakao kvůli alergii. Ale paní doktorka nám poradila, že existuje něco jako náhražka kakaa a čokolády, jmenuje se to karob (někdy psáno carob). Dá se to koupit v prodejnách zdravé výživy (stojí trochu víc než čokoláda, ale není nekřesťansky drahý), místo kakaa jsem nedávno koupila karobový prášek, potom ještě dětem kupuji rozinky v karobu, oříšky v k., dělá se i banán v k....a to na pohled vypadá úplně stejně, jako by to bylo v čokoládě. Pak se ještě dělají samotné karobové bombóny, vypadá to jako pecičky, a ty já používám jako polevu, jdou totiž velmi dobře roztavit, nádherně to teče (bez použití tuku), tuhne to, myslím, rychleji než čokoláda. Ty samotné bombóny mají jenom mírné množství přidaného hroznového cukru, takže se to po roztavení musí podle chuti trochu přisladit. Chuť karobu je trochu jiná, než je chuť čokolády, ale ani všechny čokolády nejsou nakonec stejné, a u nás to vyvolalo nadšení, když syn mohl po dlouhé době ochutnat něco podobného. Jinak nemá asi smysl tady popisovat, co to je, ten karob, to si jistě najdete na internetu. Nevím, jestli můj příspěvek najdete, je to už dlouho, co jste vkládala dotaz. Zuzka
            Zuzana

            Comment


            • #7
              Re: zakusek

              Dobry vecer Zuzko, moc dekuji za tip, urcite koupime a vyzkousime. Malej zbasti vse, nejhorsi je kdyz vidi cokoladky u jinych a hlavne babicky to jeste ztezuji. Pokazde kdyz jsou Velikonoce, Mikulas atd. tak koupi cokoladove figurky a ja jsem potom jako ta nejhorsi macecha kdyz mu to musim vzit a schovat. Jeste jednou velky dik, konecne budu moci polivat i rezy "cokoladkou", to bude mit Honzik radost Petra :P

              Comment


              • #8
                Re: zakusek

                Péťo,
                nevím jestli Vás to potěší, ale u nás jsou babičky úplně stejné, v "čokoládování" je nezastaví ani ten nejhorší ekzém, i když co vědí o tom karobu, tak se trochu polepšily. Syn začal v kojeneckém věku právě s ekzémem, teď mu bude osm let, a už se to vyvinulo v astma. Dceři je dva a půl a už se u ní jednou objevil také ekzémek. Takže Vám přeji, aby se Vám ten karob někde podařilo koupit, protože tak budete moci rozšířit "mlsací" jídelníček. Jenom to chce, aby se o tomhle dozvědělo více maminek a babiček takových dětí, jako jsou ty naše, protože takhle i babičky budou moci připravit nějaký mls, který jim maminky nebudou honem odebírat. Jinak i karobem lze způsobit zácpu, pokud se dítko přejí, v tomhle směru působí podobně jako čokoláda. S pozdravem Zuzka
                Zuzana

                Comment


                • #9
                  Re: zakusek

                  Zuzko, jeste jednou dekuji, babicky poucim a urcite to sezeneme. Honzik ma atp.exem od pul roka a musim rict, ze se to moc zlepsilo. Do roka jsem ho mooc hlidala co se tyka stravy a ted mu vadi "musim zaklepat" jen cokolada a ryby. Po tomto se osype "jen" na zadickach. Tak pevne doufam, ze se toho zbavime uplne. Hodne nam pomohla cervena indulona, mozna se Vam bude tato zkusenost hodit a omyvali jsme jadrovym mydlem ale za to mi obcas nikdo vyhuboval. Nam to pomohlo, tak at si vsichni trhnou Mejte se krasne a dam vedet jak "cokoladka" chutnala. Petra

                  Comment


                  • #10
                    Re: zakusek

                    Péťo,
                    nemáte za co děkovat, hlavně ať se malému daří. Podle naší alergoložky kakao obsahuje dokonce snad samotný histamin, který je zodpovědný u citlivek za alergickou reakci. Jinak vyhovující "mazadla" máme také, a co se týče mytí dětí, nejlepší mýdlo je žádné mýdlo (zní to možná jako fuj, ale je to tak). Samozřejmě někdy se použít musí. Ale dík za tip. Jinak jsem jednu dobu synovi dělala také to, že jsem slepovala Be-be sušenky marmeládou, až z toho vznikl třeba tvar autíčka, na stranu jsem přilepila jako kola kulaté sušenky. Pak se to krájelo našikmo, aby na řezu byly vidět proužky. To bylo v době, kdy pro něj nebyly moc vyhovující ani mléčné výrobky. Ale bylo to sladší. Tak budu zvědavá, co malý říkal "čokoládce", ať mu září očička! Zuzana
                    Zuzana

                    Comment

                    Pracuji...
                    X