Oznámení

Collapse
No announcement yet.

dotaz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • dotaz

    Dobry den vsem co tady kouknou...Prosim Vas mam dotaz a to ten,ze bych rada upekla kynute kolace makove ,ale takove ty strizene a nevim jak muzu tohoto efektu dosahnout...Nemate s tim nahodou nektera zkusenosti.....Predem dekuji za odpoved

  • #2
    Re: dotaz

    Jarko2 myslíš makové hřebeny? Jestli ano tak to se udělají čtverečky asi 10 x 10 plní mákem přehnou těsto se přimáčne a tam kde je mák se to asi
    4 x nebo 5 x nařízne. Nevím jestli jsem ti pomohla.
    ZDENKA

    Comment


    • #3
      Re: dotaz

      Ne ja nemyslela ty makove hrebeny,ale svatebni kolace makove jak jsou takove strihane ,ale presto dekuji!!!!!!

      Comment


      • #4
        Re: dotaz

        Jarko2 jestli myslíš vázaný, tak to je čtvereček na to náplň a rohy se dávají ob jeden roh k nádivce. Ta může být různá. Jinak já jsem taky myslela, že to máš na mysly hřebeny. Věrka.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: dotaz

          Jarko2- z těsta si udělám kousky, jak velké chci koláče, jako buchtu naplním makovou nádivkou, zabalím, udělám kulatý bochánek a spojem dolů dám na plech. Nechám asi 15 minut nakynout (já nechávám přikryté utěrkou), trochu "splácnu" do koláčku pak každý koláček 3-4x po obvodu nastřihnu (někdy dělávám větší), opatrně zmáčknu nastřižené okraje a uprostřed, potřu rozšl. vejcem a dám doprostřed drobenku.Ahoj Renata

          Comment

          Pracuji...
          X