Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Střecha

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Střecha

    Dovoluji se zeptat,kde je recept na střechu od Zdeny.Já se dívala do fotogalerie a myslím,že to není ta z BEBE,ale pečené korpusy,či se pletu.Nemohu na to najít rcept.Ale nějak nechápu to skládání do střechy.Díky Jaruš

  • #2
    Re: Střecha

    Střecha

    Na dvě střechy si upečeme 3 placky
    dvě bílé a jednu kakaovou.
    Na každou placku budeme potřebovat.


    16 dkg moučkového cukru
    4 vejce
    16 dkg polohrubé mouky
    4 lžíce teplé vody


    Žloutky utřeme s cukrem a vodou do pěny,
    přidáme mouku a tuhý sníh.
    Dáme na vymazaný a vysypaný plech a upečeme.
    Druhou placku upečeme stejně.
    Do třetí placky, která bude kakaová dámedvě lžíce kakaa a odebereme dvě lžíce mouky.



    Krém:
    1 1/2 másla
    20 dkg moučkového cukru
    250 ml mléka
    2 lžíce hladké mouky
    1 lžíce solamylu
    10 dkg nastrouhaného kandovaného ovoce.


    Z mléka mouky a solamylu si uvaříme kaši
    a necháme vychladit.
    Utřeme máslo s cukrem a vmícháme vychladlou kaši.Vymícháme hladký krém, do kterého zamícháme nastrouhané
    kandované ovoce, ale ještě před tím si trochu krému
    odebereme budeme ho potřebovat na dokončení střech.



    Nyní si kakaovou a jednu bílou placku nakrájíme na
    4 pruhy široké 7 cm.

    Skládáme vždy jeden bílý a jeden kakaový pruh a
    promazáváme krémem.
    Třetí bílou placku si necháme na dvě podložky.


    Budeme mít dvě střechy, které dáme do druhého dne do lednice
    a pak šikmo rozřízneme a složíme k sobě a přilepíme na podložky.
    Potřeme zbylým krémem a polejeme polevou.

    Jaruš tady je recept
    ZDENKA

    Comment


    • #3
      Re: Střecha

      Zdeni.děkuji za recept,ale stejně mi není jasné,kolik budu mít na sobě vrstev,když mám nechat dva bílé pruhy na podložky,můžeš mi to ještě upřesnit Když si mám nechat třetí pruh na podložky a jsou čtyři pruhy po 7 cm,tak co ten čtvrtý?Asi se ptám blbě,ale momentálně si to neumím vybavit.Děkuji Jaruš

      Comment


      • #4
        Re: Střecha

        Nevím jak ti to napsat budeš mít dvě střechy.
        Budeš mít 8 pruhů 4 světlé a 4 tmavé a skládáš.
        4 pruhy na sebe a střídáš barvy světlý a tmavý pak musíš nechat ztuhnout a šikmo rozřízneš.
        Slepíš k sobě jako dva trojúhelníky nevím jestli jsem ti to dobře popsala.
        A třetí placka je na dva podstavce
        ZDENKA

        Comment


        • #5
          Re: Střecha

          Jaruš ve fotogalerii je střecha vyfocená jak se krájí
          ZDENKA

          Comment


          • #6
            Re: Střecha

            No Zdeni,já četla Ivanky příspěvek a taky si nevěděla rady a až to dělala,tak na to přišla.Vypadám jako blbec,ale neumím si to představit,možná mi to dojde až to budu dělat.Nejlepší by bylo.kdyby to Ivanka udělala s videem když už to pekla.Díky Jaruš

            Comment


            • #7
              Re: Střecha

              Jaruško, já jsem na to přišla, protože jsem se podívala na obrázky které poslala Zdenička. Takže si otevři ve fotogalerii fotky Zdeny1028 a tam je to krásně vyfocené.
              Ivana M

              Comment


              • #8
                Re: Střecha

                Tak mi to děvčata nedalo a řekla jsem si to si děláš pěknou ostudu.Co si o tobě všichni pomyslí.Byla jsem ve sprše a pořád přemýšlela.Otevřela jsem si znovu galerii a pořád si říkám proč je ten nůž dole a tak koukám na obrázek zblízka a říkám nojo já už to vidím-Já to vlastně seříznu na dva kusy na trojúhelníky.No to mi to trvalo.Tak děkuji a brzy to vyzkouším.Díky Jaruš

                Comment


                • #9
                  Re: Střecha

                  Jaruš uvidíš že je to jednoduché to jenom složitě vypadá.
                  ZDENKA

                  Comment


                  • #10
                    Re: Střecha

                    Ano Zdeni,teď je to jednouché,ale trvalo mi to,co?Už se těším jak ji budu dělat,potom ji vyfotím a přidám do mé fotogalerie.Děkuji za trpělivost Jaruš

                    Comment


                    • #11
                      Re: Střecha

                      Všechny moc zdravím a děkuji paní Zdeně za recept na střechu.Podle obrázků jsem pochopila jak rozříznout a složit i s podložkou.Jen nevím jak vytvořit jen jednu střechu.Myslela jsem,že upeču dva pláty (1světlý+1tmavý) které rozříznu podélně vždy na dva pruhy.Budu mít 4 pruhy,které spojím krémem,vytvořím střechu,ale bez podložky.Jenže taková střecha bude moc veliká ne????Pláty se před spojením krémem mohou potřít cukrovou vodou třeba s rumem,nebo šťávou s kompotu,budou pak vláčnější.Poradí mi prosím někdo jak vyrobit jen jednu střechu Děkuji...Radka
                      Radka

                      Comment


                      • #12
                        Re: Střecha

                        Radko upeč si dva piškoty jeden světlý a jeden tmavý. Z každé placky si uřízni dva pruhy asi 7 - 8 cm.
                        Ze zbytku udělej podložku a z toho co ti zbude udělej nepečené koule jsou moc dobré.
                        Já když peču tak si zbytky piškotu a krému dávám do misky pak k tomu přidám ořechy mandle kandované ovoce no prostě co tě napadne.
                        Udělám kuličky a obalím v kokosu nebo oříšcích.
                        Nevím jestli si z toho něco vybereš.
                        ZDENKA

                        Comment


                        • #13
                          Re: Střecha

                          No přesně to jsem právě nevěděla co ze zbytky piškotu,mockrát děkuji to je bezva nápad.Jste tady fakt úžasní: ,v tom jak poradíte i s receptem nebo s postupem.Díííííky Zdenko.Pěkný den...Radka
                          Radka

                          Comment


                          • #14
                            Re: Střecha

                            Jaruško zdravím ale jestli chceš jednoduchou střechu,dej do vyhledávače Moje rodina -moučník střecha.Tam máš návod na střechu s BB sušenek a taky dobrý

                            Comment


                            • #15
                              Re: Střecha

                              Sosi já to už pochopila,ale mě by to bylo srozumitelnější,kdyby se vedl nůž zepředu z rohu do rohu,takhle ze strany jsem to pořád nechápala.Teď už vidím,jak jsem si stála na vedení.Z BeBe už jsem dělala,to má Ivanka i s videem a tak názorná ukázka dá mnoho.Tahle od Zdeny je z pečeného piškotu,jak prodávají v cukrárně.

                              Comment

                              Pracuji...
                              X