Oznámení

Collapse
No announcement yet.

VÁNOČKA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • VÁNOČKA

    Ahojky děvčata, tak doufám že mě poradíte. Už mi zase sjela vánočka. Dělám tři silné, dva silné a dva slabé. Mam ty spodní hodně nějak zmáčknout, to jsem i pomazala bílkem a zašpejlovala. Tak doufám že mě nenecháte ve štichu a dáte mě lekci. :P Ivana M :P Jak jsem koukala do galerky, tak ta Blanca mě dostala, tam jich má asi pět a všechny jako přes kopírák.
    Ivana M

  • #2
    Re: VÁNOČKA

    Ahoj. Ani mě nemluv, mě se to stává taky, třeba jen na kousku. Dříve když jsem dělala vánočky menší a z tužšího těsta, tak se mě to stalo málo kdy, ale to jsem ještě víc pekla. Dneska je dělám jen na vánoce a tak asi už nemám tak správnou hustotu těsta, už to nemám asi tak ve voku. Já nevím, ale asi to tak nějak bude. Ale hlavně když je dobrá. Ale blanka je tam má opravdu pěkný. Věrka. :P
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: VÁNOČKA

      Ivanko, pletu je ze 4, 3 a dvou pramenů, každou vrstvu uprostřed dost zmáčknu, než na ni položím další. Pak ji nechám ještě kynout na plechu, před vložením do trouby potřu rozšlehaným vajíčkem, posypu mandlemi a špejli si rozdělím na tři díly, které zapíchnu do horního copu uprostřed a u patiček. Někdy mi taky sjede, nemysli si .
      Blanka

      Comment


      • #4
        Re: VÁNOČKA

        Ahoj Věrko a to se mě stane, zrovna když má někdo přijít.

        Ahojky Blanco, tak já to zmáčknu příště víc. Možná že jak jsem to položila na ten bílek, tak to nebylo to pravé.

        Děvčata díky. Ivana M
        Ivana M

        Comment


        • #5
          Re: VÁNOČKA

          Ahoj všem.Mě se ty spletené copy při pečení vždy rozutekly po plechu a to jsem je i připíchla špejlema.Tak jsem si koupila kameninovou formu a ted mám vánočky přímo výstavní.Je to super.Formy jsou 2 velikosti.Já mám tu větší,na 0,5 kg.mouky.Stojí asi 300 kč.

          Comment


          • #6
            Re: VÁNOČKA

            ahojky lenule05, asi to taly tak vyřeším
            Ivana M

            Comment

            Pracuji...
            X