Oznámení

Collapse
No announcement yet.

škubánky s mákem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • škubánky s mákem

    ženy...
    udělala jsem škubánky a koupila jsem si modrý mak,jsou to maličkate miniaturní kuličky..muž mi říká ze se musi namlejt,ale nemame mlinek
    je to proste mak co byva na pecivu..poradite?...

  • #2
    Re: škubánky s mákem

    Ahoj Dančo, já jsem měla dříve takový ten obyčejný ruční mlýnek na mák, ale tak mě zlobil, nebyla jsem schopná ho seřídit tak,
    aby ten mák nepropadával celý a byl umletý. Byl tam takový malý šroubeček, který musel být přesně na setinku milimetru zašroubovat do takového zářezu , jinak to nějak nefungovalo. Pak jsem si pořídila /tedy dostala jsem od našich/přesně takový přístroj na mixování, jako používá Ivanka na videu, třeba na něm dělala zeleninu do bramborového salátu , ořechy , atd....Zkusila jsem na něm namlet mák a od té doby, bych ten ruční mlýnek nevyndala, ani nevím, jestli ho ještě mám. Dříve jsem se musela dlouho odhodlávat, dělat něco s mákem, přestože naše celá rodina ho má ráda. Teď mi to nedělá problémy. Jedna moje bývalá, hodně stará kolegyně říkala, že taky někdy doma používali hmoždíř, ale to si nedovedu představit. Zdravím Hanka P.
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: škubánky s mákem

      Ahojky dančo, na škubánky má být mletý. Jestli nemáš mlýnek, tak já to sekám v sekáčku, možná že by to rozsekal i nějaký silnější nožový mixér. Ale prostě to má úplně jinou chuť rozemleté. Ivana
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: škubánky s mákem

        tak jsem to vyresila..nasypala jsem mak do hrnicku a rozmixovala ho takovym tim mixerem na maso,tim rucnim sice jsem to deala asi deset minut,ale ten vysledek,mnam

        jinak dekuji za radu

        Comment


        • #5
          Re: škubánky s mákem

          Původně odeslal Ivana
          Ahojky dančo, na škubánky má být mletý. Jestli nemáš mlýnek, tak já to sekám v sekáčku, možná že by to rozsekal i nějaký silnější nožový mixér. Ale prostě to má úplně jinou chuť rozemleté. Ivana
          Ivanko v jakem sekacku mak sekas? ja mam rucni mlynek a sveho manzela, ale .... Mam sekacek na orechy, tak v tom?? a to fakt jde? Diky. M.
          Marie z Moravy

          Comment


          • #6
            Re: škubánky s mákem

            Ahoj Marie, když si pustíš video oříšková náplň do lineckých košíčků, tak tam je ten sekáček. Já bych řekla, že teď v televizi inzerují ten samý, jenom vylepšený. Já už ho mám hodně let a jsem s ním velmi spokojená. Zdraví Ivana
            Ivana M

            Comment

            Pracuji...
            X