Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Okatý chléb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Okatý chléb

    Děvčata, tak jsem ho dneska pekla, podle receptu co je tady ve fóru od Ladie. Všechno v pohodě, je výborný, ale nastal takový jeden problémeček a to že jsem to dala to skleněného pekáčku a podle návodu nevymazala a nejde vyklopit. Tak asi kdybych to dala do něčeho teflonového, tak bych tenhle problém neměla.
    A tak se ptám, kyž děláte tenhle chlebík, vymazáváte radši formu? Nebo vám to jde vyklopit a v tom případě někde u mě doma uděli soudruzi z NDR chybu
    Díky za rady Ivana
    Ivana M

  • #2
    Re: Okatý chléb

    Ivanko, já ho dělám v keramické zapékací míse, nic nevymazávám a ještě se mi nestalo aby nešel vyklopit. Pekla jsem ho už několikrát, naposledy jsem pekla dva za sebou, jeden jsem vyndala, vrzla druhý a všechno v pohodě. Měla jsi ho pořádně posypaný moukou? Já ho mám úplně obalený v mouce. Je to přesně podle videoreceptu. Ladie to tam tak nepíše, ale já to tak dělám. Zkoukni si to video, tady je odkaz: http://www.cuketka.cz/?p=788, je to v angličtině, ale postup je jasný. Mám i skkleněný pekáč a dneska budu zadělávat, tak zítra poreferuju, jek to dopadlo.
    Kamila

    Comment


    • #3
      Re: Okatý chléb

      Kamilko tak to je ono, ta chyba. Těsto je dost řídké a tak že bych ho ještě obalila v mouce to tedy nejde. Takže jsem ho převrhla do skleněného pekáčku a teď ho k večeři vyhlodáváme. je tedy výborný a tak to musím natočit ještě jednou. Díky Ivana M
      Ivana M

      Comment


      • #4
        Re: Okatý chléb

        tak teď jsem zkoukla to video a musím říct, že když se používá hrneček o obsahu 1/4 litru, tak to těsto je řidčí než ve videu. Jaký používáž hrneček, tedy obsah?
        Ivana M

        Comment


        • #5
          Re: Okatý chléb

          Ivanko klasický 1/4 litráček, mám takové jako máš na knedlíky.
          Kamila

          Comment


          • #6
            Re: Okatý chléb

            Kamilko, to je právě ta záhada proč to máš asi tužší. Ty hrnky nejsou 1/4 litru ty jsou víc a já jsem to odměřila přesně na čtvrt litry a když tam jsou celkem 4 hrnky, tak jsem tam dala vlastně téměř o jeden hrnek méně. Tak doboru. Ivana
            Ivana M

            Comment


            • #7
              Re: Okatý chléb

              Jé Ivanko, mneto ještě nikdy nenapadlo takhle zkoumat :P :P :P . Teď jsem to přeměřovala a ten hrneček má 3,5 dcl Tak to jsem nečekala Vždycky se říká 1/4 litráček. Já když jsou napsané hrnečky tak používám hrneček a když je napsáno 1/4 nebo 1/2 l tak to odměřím odměrkou. Zatím jsem s tím problém neměla.
              Kamila

              Comment


              • #8
                Re: Okatý chléb

                Tak mě to napadlo, když v nějakém receptu právě bylo napsáno, že tedy hrneček, takový ten čtvrtlitráček a ono to je jinak. Víš právě někdo to nemusí dělat hrnečkem a může si to odměřovat tou mírkou, co je na vodu a potom by vznikl problém. Tak zatím ahoj a díky. Ivana M
                Ivana M

                Comment

                Pracuji...
                X