Oznámení

Collapse
No announcement yet.

knedlíky plněné uzeninou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • knedlíky plněné uzeninou

    Ahoj, rád bych je uvařil, někdy se jim říká "Bavorské knedlíky".

    Co by jste mi doporučili za suroviny? A jakl na to?

    Už sem uvařil dobrý kuřecí rolky....

    Díky za tipy.

  • #2
    & taky, jak správně uvařit zelí.

    Comment


    • #3
      Dobrý deň, recept na "Bavorské knedlíky" nemám, ale mám na "Tirolské knedle s údeným a slaninkou":
      Rožky/asi 6ks/pokrájam na kocky, zalejem vlažným mliekom/asi 2dcl/, nechám odstáť.Kým to nasiakne na panvici si urestujem pokrájanú slaninku a malú na drobno pokrájanú cibuľku .K rožkom pridám asi 5-6 lyžíc polohrubej múky, 2lyžice krupice, 2 rozšľahané vajcia, 1a 1/2 lyžičky kypriaceho prášku do pečiva, 1 postrúhaný zemiak. Vmiešam opraženú cibuľku so slaninkou na kocky pokrájané údené mäso /150g/. Osolím, okorením, pridám petržlenovú vňať, všetko dobre premiešam a mokrou rukou tvarujem menšie knedle. Varím 15-20min. Jednu skúsim, rozkrojím, či je hotová. Vyberiem knedle mierne natrhnem vidličkou posypem do chrumkava opraženou cibuľkou. Podávam s dusenou kyslou kapustou. Tak skúste. Dorka

      Comment


      • #4
        Děkuji, ale já myslel ty, co jsou plněné uzeninou, ne že uzenina je do toho vníchána. Ale budiž, zkusím toto.

        Comment


        • #5
          Neviem, či ste si všimli, ale aj tu nájdete výborné knedlíky. Na hlavnej stránke ekucharka.net, tu pani Ivanka ponúka recept.Vľavo v červenom rámčeku nájdete:Kategorie receptu.
          V kolonke-Uzené maso, nájdete hneď ako prvý recept: Bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Odporúčam.

          Comment


          • #6
            Původně odeslal Fredy.00 Zobrazit příspěvek
            & taky, jak správně uvařit zelí.
            Zdravím Fredy, jak správně uvařit zelí Vám opravdu neporadím, každý má svůj postup a já určitě netvrdím, že ten můj správný je.
            Před pár dny jsem vařila červené zelí ze sáčku, ale vařím tak i bílé nebo hlávkové.
            Prostě zelí vařím do měkka ve vodě, přidám sůl, u kysaného cukr, mletý nebo drcený kmín.
            Potom na pánvičce na troše oleje osmahnu cibulku s domácím špekem do zlatova, trochu posypu hladkou moukou a vliju to do zelí.
            Nechám provařit, dochutím a je to.
            Hlávkové někdy nezahušťuju podle mé tety ze Slovenska.

            Jinak, když máte čas, napište do vyhledávače "zelí", "knedlíky" apod. a určitě něco najdete.
            Ivanka má taky videorecepty, jak píše Dorka.
            Já někdy dělávám šišky z bramborového těsta, naplním je kvalitním párkem nebo uzeninou a smažím je, mi to chutná víc než knedlík vařený.
            Tak ať se Vám daří.

            anina s.

            Comment


            • #7
              Neviem, či ste si všimli, ale aj tu nájdete výborné knedlíky. Na hlavnej stránke ekucharka.net, tu pani Ivanka ponúka recept.Vľavo v červenom rámčeku nájdete:Kategorie receptu.
              V kolonke-Uzené maso, nájdete hneď ako prvý recept: Bramborové knedlíky plněné uzeným masem. Odporúčam.

              Comment


              • #8
                Dpbrý deň, Peter 111, asi sa jedná o príjemný omyl, ale pochopme to tak, že opakovanie je matka múdrosti.
                Prajem aby sa Vám na týchto stránkach páčilo a hlavne veľa zdaru v kuchárskom kumšte.Dorka

                Comment

                Pracuji...
                X