Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Karamelová poleva na větrníky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Karamelová poleva na větrníky

    Prosím o radu, často dělám žloutkové věnečky nebo větrníky, ale neumím tu karamelovou polevu. Na netu jsem našla, že se má rozpustit 22 dkg krystalu, přidat 3 lžíce mléka a vmíchat 22 dkg cukru moučky. Bohužel mi z toho vzniknul takovej kámen, takže nemám odvahu vyzkoušet to znovu. Takže místo karamelu dělám buď bílkovou nebo citrónovou, jsou také výborné, což o to, no s tím karamelem by to bylo zas něco jiného... Neporadíte mi, prosím, některá? Moc díky. Iveta

  • #2
    Re: Karamelová poleva na větrníky

    Ivet, já ti neporadím, ale najeď si na http://www.cukrar.cz, možná, že tam něco najdeš.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Karamelová poleva na větrníky

      Ivet, teď mě napadlo, což dát trochu moučkového cukru a do něj trochu karamelu. Já bych to riskla a udělala trošinku a viděla bych . Ztuhnout by určitě měl.Já mám doma oříškový a je výborný třeba na poháry. Byl to jen nápad, ale na ten web se podívej, je tam poradna, určitě ti někdo poradí. Měj se . Jana H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Karamelová poleva na větrníky

        Moc se omlouvám, ale nějak mám teď málo času, tak odpovídám, až teď..............

        Karamelová poleva na větrníky se dělá takto:

        V kastrolku se upálí krupicový cukr do zlata, pozor nespálit, pak je to hrozně hořké......takže jen lehce, fakt na barvu....
        Pak se přidá smetana na vaření a na nejmenším plameni provaří do hustoty jako salko, pokud je poleva hustá, přidá se smetana, pokud je řídká, opatrně za stálého míchání vyvařit..........
        Přecedí se přes sítko do misky a na potírání si vezmeme velký štětec.....jde to líp a nemáme velké ztráty.........

        Tak doufám, že jsem trochu pomohla a že není pozdě.........
        IRENA

        Comment


        • #5
          Původně odeslal Irena Zobrazit příspěvek
          Moc se omlouvám, ale nějak mám teď málo času, tak odpovídám, až teď..............

          Karamelová poleva na větrníky se dělá takto:

          V kastrolku se upálí krupicový cukr do zlata, pozor nespálit, pak je to hrozně hořké......takže jen lehce, fakt na barvu....
          Pak se přidá smetana na vaření a na nejmenším plameni provaří do hustoty jako salko, pokud je poleva hustá, přidá se smetana, pokud je řídká, opatrně za stálého míchání vyvařit..........
          Přecedí se přes sítko do misky a na potírání si vezmeme velký štětec.....jde to líp a nemáme velké ztráty.........

          Tak doufám, že jsem trochu pomohla a že není pozdě.........
          Dobrý den, je tady sice mrtvo , ale nedá mi to - můžete napsat poměr cukru a té smetany na vaření? Jsem začátečník. Děkuji moc.
          Ela

          Comment


          • #6
            Ta poleva je přesně takto:
            250 dkg cukru krupice
            200 ml šlehačky na šlehání
            Cukr nasypte do kastrolu a nechte roztavit na zlatý karamel.Jakmile cukr zkaramelizuje,přilijte do něj horkou šlehačku a míchejte do hladka a do husta.Pozor aby to nevzkypilo,pořád míchat.
            Už jsem ji dělala,ale nesmí do vlhka,potom teče.
            Last edited by Jaruš; 04.06.2012, 23:53.

            Comment

            Pracuji...
            X