Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Listkový závin

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Listkový závin

    Občas peču slaný listkový závin z kupovaného těsta.Dávám do něj kečup smíchaný s trochou zakysané smetany, plátkový sýr a anglickou slaninu v pořadí jak jsem napsala, ale nevím si rady při pečení. Při 180 stupních se mi to nedopeče zespoda - těsto dole nezlístkuje a je trochu mazlavé, při vyšší teplotě je to ještě horší a nižší se bojím nastavit, abych závin vůbec upekla. Poraďte mi teplotu a čas pečení. Mohu používat horkovzdušnou troubu. Možná, že dělám chybu jinde - zmrzlé / povolené / těsto. Děkuji.

  • #2
    Re: Listkový závin

    Dobrý den Jarmilko, já většinou dělám z toho listového rozmraženého taky. Někdy horkým vzduchem a někdy normálně. Když ho namažu kečupem a třeba křeníkem, tak po upečení to vevnitř vypadá jako nedopečené, ale ten spodek těsta nasákl těmi netuhými přísadami a i když ta část co leží na plechu je křupavá, nad ní je to těsto mazlavější. Já si to vždycky zdůvodnila takhle ,protože ostatní části těsta se krásně vždycky nafoukly.. Tuhle jsem si koupila nějakou malo pečenou pizzu z list.těsta a ten spodek taky nebyl nějak nafouklý.
    Jinak vršek závinu někdy přikryju alobalem, když mám pocit, že spodek ještě není.
    Peču to jako vy na 180 st. v předehřáté troubě.
    Uvidíme, jestli nám někdo poradí něco jiného, nebo to potvrdí Mějte se Ivana
    Ivana M

    Comment

    Pracuji...
    X