Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Paprika a rajče

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Paprika a rajče

    Kuchařinky zbylo mi tam pár rajčat a paprik a nevím co z nich udělat?Bábi nemá moc ráda lečo,tak neznáte nějaký jednoduchý receptík z čerstvých rajčat a paprik nebo nějak nakombinovat s kuřecím masem?
    Vařím pořád dokola to stejné,lečo nebo na pizzu to přidám,ale něco jiného,poraďte!Lenka
    LENKA

  • #2
    Re: Paprika a rajče

    Lahůdkový salát
    1. Února 2009 v 22:19 | zdena1028 | SALÁTY


    10 dkg měkkého salámu
    10 dkg tvrdého sýra
    3 vařená vejce
    1 zelená paprika
    1/2 salátové okurky
    2-3 rajčata
    sůl, pepř podle chuti
    2 lžíce majolky


    Všechno pokrájíme na drobné kostičky, osolíme
    opepříme přidáme majolku a lehce promícháme.
    Podáváme s čerstvým pečivem.[attachment=0:1rrefgor]PICT0034.JPG[/attachment:1rrefgor]
    Attached Files
    ZDENKA

    Comment


    • #3
      Re: Paprika a rajče

      Ahojky i těstovinový salát je vynikajicí s rajčátkama,hodně papriky,šunku,porek,zakysanou smetanu a troška jogurtu.Děti to milují
      Míša

      Comment


      • #4
        Re: Paprika a rajče

        Díky moc za receptíky! Lenka
        LENKA

        Comment


        • #5
          Re: Paprika a rajče

          Kuřecí maso zprudka opeču osolené s pepřem,/ já používám kuřecí řízky, přendám do pekáčku, posypu grilovacím kořením, hořčicí, dám hodně cibule, rajčat a paprik, česnek celý, dle chuti,
          podleju výpekem z osmahnutého masa, na to opečené naliju horkou vodu a seškrabuji od stěn, tím podleju.Jen aby se maso dusilo, ne vařilo, Přiklopím a peču asi půl hod, pak odklopím, když mám dobrou anglickou slaninku, dám navrch a odkryté peču dozlatova.Nijak nezahuštuji, sosík je báječný.
          a jak je o mě známo, klído pído dám pod maso brambory a mám to v jednom, v tom případě : nakrájím na kolečka brambory a trošku j předvařím s kmínem a solí,dám pak na dno pekáčku, ještě posypu mletým kmínem a navrch to maso a zeleninu. Když zbyde, druhý den posypu sýrem a zapeču - je změna.
          Moc zdravím.
          Iris

          Comment


          • #6
            Re: Paprika a rajče

            Iris to je receptík,paráda!Díky moc skočím do Alberta pro masíčko a zkusím to udělat!Moc díky pak dám vědět jak to dopadlo! :P
            LENKA

            Comment


            • #7
              Re: Paprika a rajče

              Leni,já dělám z rajčat a paprik králičí játra po balkánsku.Můžou být určitě i kuřecí.

              500 g jater,120 g cibule,300g rajčat,400g zelených paprik,70g oleje,50g slaniny
              mletá paprika sladká,mletý pepř,sůl,1dl vývaru

              Játra omyjeme a pokrájíme na hrubší nudličky.Rajčata spaříme,oloupeme a nakrájíme na kousky.Papriky zbavené jádřinců omyjeme a nakrájíme na proužky.Játra opečeme na oleji,přidáme nakrájenou slaninu,cibuli a společně osmahneme.Poprášíme paprikou,zalijeme vývarem a do tohoto základu dáme rajčata a papriky.Dusíme doměkka.Podle chuti okořeníme a osolíme.Já to teda dělám bez vážení,od oka.Já jinak játra nejím,ale z králičích mi tohle chutná.Výborné jsou k tomu hranolky nebo opečené či americké brambory,ale dělám i s rýží.
              Recept je z knížečky 100 a 1 lahůdek z králičího masa od Jiřího Eichnera.
              Janah

              Comment


              • #8
                Re: Paprika a rajče

                Janah moc díky za další receptík,jsem ráda,že zase mám nové receptíky a jak budou jatýrka,vyzkouším!
                Díky Lenka
                LENKA

                Comment

                Pracuji...
                X