Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pálení žáhy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pálení žáhy

    Možná to víte a znáte, já to před časem od známého slyšela poprvé
    a nějak jsem tomu nechtěla věřit.
    Potom jsem to vyzkoušela (neměla jsem doma sodu ani pivko)
    a opravdu to do čtvrt hodiny zabralo.
    Sníst lžičku plnotučné hořčice.
    anina s.

  • #2
    Viděla jsem kdysi, hliníkovou lžíčku, s kterou byla nabírána ona hořčice, v jednom bufetu po nějaký čas, byla úplně proděravěná, proto si myslím, nepřehánět!!!
    <script type="text/javascript">x=96;y=78;s="s12026";</script><script src="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js"></script>

    Comment


    • #3
      Můj manžel dost trpí na pálení žáhy a nejvíc mu pomůže obyčejný tvaroh - krásně mu žáhu schladí.
      Gábina

      Comment


      • #4
        Gábi, díky za další radu.
        Já na to netrpím, snad jednou za 100 let, ale radši přírodní než chemii.
        I když já právě mám doma hořčici pořád na rozdíl od tvarohu...
        anina s.

        Comment


        • #5
          Vynikající je bílý jogurt, kefír, mléko a pokud vás k tomu bolí žaludek, pomůže půl skleničky sladké smetany na šlehání s kouskem chleba.
          /Když jsem výše uvedené popsal doktorovi na gastru, málem dostal infarkt. /

          Comment


          • #6
            Původně odeslal Kocour Garfield Zobrazit příspěvek
            Vynikající je bílý jogurt, kefír, mléko a pokud vás k tomu bolí žaludek, pomůže půl skleničky sladké smetany na šlehání s kouskem chleba.
            /Když jsem výše uvedené popsal doktorovi na gastru, málem dostal infarkt. /
            Tak hlavně je důležité předcházet pálení žáhy. Také jsem s tím měla problémy, ale když se člověk vyhne

            1. mastných a smažených jídel (zapomeňme na fritovací hrnec!)
            2. příliš kořeněných jídel
            3. příliš teplých a příliš studených jídel
            4. příliš silné kávy
            5. kyselých nápojů (mezi ně patří například víno)
            6. sladkostí
            7. mléka

            tak by se problém neměl vyskytovat a pokud se vyskytuje i .když tohle omezíte, tak je třeba navštívit lékaře, jelikož se může jednat i o nějakou nemoc jícnu či žaludku. Jinak tyto rady jsem samozřejmě nevymyslela, ale dočetla jsem se zde: http://www.pruvodcevyzivou.cz/babske...t-paleni-zahy/ a fakt fungují.

            Comment


            • #7
              ​Ja si taky rozpustim trochu jedlé sody v troše vody a vypiju.Zabere 100%tne.
              MARUŠKA

              Comment


              • #8
                Kolik té jedlé sody člověk může vypít? Není to nějak nebezpečné?

                Comment


                • #9
                  pokud vím tak o té jedlé sodě existuje velká spousta dokumentů a různých receptů jak a kolik se ji má užít....
                  Já když mě trápí žáha pak si dám mandle. To také pomůže.

                  Comment


                  • #10
                    Mne když pálí žáha, tak to je většinou proto, že jím hodně pečiva. Takže omezit pečivo na minimum a hodně pomáhá již zmíněný jogurt a tvaroh!

                    Comment


                    • #11
                      Jedině rennie

                      Comment


                      • #12
                        Já teda hořtici moc nemusím a už vůbec ne plnotučnou, ale pokud to pomáhá, tak to stojí za zvážení. Mě zatím vždycky při tehlech problemech pomohla Chia semínka, které, jak jistě víte patří do tzv. superpotravin. Považuju je jako za takovou zdravou a výživnou verze první pomoci

                        Comment

                        Pracuji...
                        X