Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Lák na zavařování

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lák na zavařování

    1 1/2 l vody
    1/2 l octa 8%
    6 dkg soli
    12 dkg cukru
    14 tabletek sladidla
    1/2 lžičky celého pepře
    1/2 lžičky nového koření
    4 bobkové listy
    1 lžíce hořčičného semene

    Povaříme přibližně deset minut.
    Když používám lák na utopence, pečenáče apod., přidám ještě trochu octa.
    Renata

  • #2
    Renata - muzes prosim upresnit typ sladidla, mezi sladidly je totiz velky rozdil.

    Comment


    • #3
      Dříve byl Sacharin T100- dávalo se 20 tablet, nebo T110- 14 tablet, já používám sladidlo z Lídla, v dávkovači a dávám 14 tablet. Bohatě to stačí. Zkus třeba lák z 1/2 dávky a uvidíš.
      Renata

      Comment


      • #4
        Vis ono totiz kazde sladidlo sladi jinak, koupim tedy v Lidlu. LAK JE ZAJIMAVY , ale ted nic nemohu zkouset protoze okurky nejsou, mel bych jiny napad a jsem zvedav co na to reknes.

        Comment


        • #5
          Nápadů není nikdy dost, zrovna včera jsme dojedli utopence a kuličky z mletého masa, naložené v tomto láku, přidáno trochu octa, nemělo to chybu.
          Renata

          Comment


          • #6
            Napadla me takova vec, udelame vymenu, za sklenici kolik asi maji myslim 0,7l nalozenych okurek dam domaci veprovou konzervu 0,7 l a jako bonus pridam 0,7 l domaci podravky. Predani na jare az bude teplo a da se jezdit na motorce tak bychom se domluvily, misto necham na tobe.

            Comment


            • #7
              To je ale velka skoda, sefkucharka a nema vlastni okurky, koupene jsou peknej hnus a zelenina koupena taky nestoji zanic, ctyrkolku vubec neznan, co to prosim je ? Znam motorku a traktor.

              Comment


              • #8
                Tak az budes delat kvetak tak dej vedet, ja tak rychly nebudu, taky zalezi na odrude okurek, ale lak zkusim a co se tyka obrazku tak jsem to odhadl spravne ,, traktor,, .

                Comment


                • #9
                  Paradox je v tom, ze mezi temi dvema obrazky neni zadny rozdil.

                  Comment


                  • #10
                    Zadny mozna, ale skutecnost, jedna se o traktor.

                    Comment

                    Pracuji...
                    X