Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Znojemský nálev na okurky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Znojemský nálev na okurky

    32 dkg cukru
    11 dkg soli
    1 litr octa 8procentního
    3 litry vody
    6 hřebíčků a 6 nových koření
    20 celých pepřů
    5 bobkových listů
    1 lžíce hořčičného semínka- převaříme a můžeme lít teplý.
    Do lahví dáváme cibuli,na kolečka mrkev, kolečko křenu a kopr.

    Zavařujeme 20 minut při 80-85 stupních.Opravdu vynikající okurky.
    Last edited by Jaruš; 20.06.2009, 21:18.

  • #2
    Taky mám podobný recept

    Mám ho od kolegyně z mého prvního zaměstnání. Její muž pracoval jako opravář velkokuchyňských zařízení,
    Dělal i v různých konzervárnách tak ten recept jednou od někud přinesl:
    3 litry vody
    28 dkg cukru
    12 dkg soli
    to se svaří
    pak se teprve přidá
    3/4 litru octa a povaří jen trochu
    hořčičné semeno přibližně rovnou lžičku na jednu velkou sklenici
    nové koření 2- 3 dle velikosti
    celý pepř - 3 - 5
    bobkový list - malý koucek
    hřebíček, koriandr - nemusí být
    cibule, česnek kopr, feferonka, křen, pro barvu kolečka mrkve - co kdo má rád, do sklenice s okurkami
    Já dělám s cibulí a do některých nedávám kopr, jsou lepší do salátu, ale to už si každý dochutí


    Do stejného nálevu zavařuji skoro včechno
    dříve prodávali frutku:
    Malinkaté okurčičky, maličké cibulky, česnek a feferonka - výborné
    HankaP

    Comment


    • #3
      Tak vám oběma děkuju za prima recepty na nálev,píšu si a určo zkusím.Chystám se letos zavařovat řepu ,tak mám takovou prosbu zkrs vaření.Někde jsem slyšela,že je lepší péct řepu v troubě,ale nevím přesně jak jestli na sucho na plechu...Pak do jakého nálevu,snad může být ten na okurky,ale z vynecháním hořč.semínka... a přesně nevím co dát za koření,tak jestli někdo poradí...,Děkuji.
      Radka

      Comment


      • #4
        Táta pěstoval řepu, miloval ji.
        Máma doma zavařovala a táta vždycky pomáhal.Když měli čas, tak mi řepu naložili, když ne, tak dodali řepu a zavařovala jsem si svoji dávku sama.
        Jeho recept na červenou řepu.
        Vydrhnuté celé řepy zalijeme ve velkém hrnci vařící vodou a vaříme do měkka.Bez soli.
        Měkké řepy oloupáme. Nakrájíme na hranolky.. Táta na to měl vroubkovaný nůž. Lépe to vypadá.
        Nakrájenou řepu dáme do sklenic přidáme kousek křenu,zalijeme nálevem a přidáme koření buď třetinu lžičky anýzu, nebo fenyklu., do každé sklenice zvlášť.
        Nálev je trochu jiný, než na okurky
        1 litr vody
        3 dk soli a
        6 dkg cukru
        0,25-0,3 l octa
        zavařujeme velké sklenice asi 35 minut.
        Slyšela jsem, že se dá místo vaření řepa péct v troubě, ale s tím zkušenosti nemám.
        Last edited by HankaP; 23.06.2009, 14:42.
        HankaP

        Comment


        • #5
          Já mám na řepu nálev:
          3l vody
          1l octa
          30dkg cukru
          12dkg soli
          Do sklenic se přidává fenykl a anýz,jenže to u nás nechtěj tam pak mít,tak koření svařím v nálevu,nechám chvíli louhovat a pak přecedím.
          Řepu také vždycky vařím,ještě nikdy jsem ji nepekla.A já ji nekrájím,ale strouhám na hrubém struhadle.
          Janah

          Comment


          • #6
            ZNOJEMSKÝ nálev ze Znojma

            Tady máte děvčata nálev který se dělá ve Znojmě.
            3a1/4 l vody
            3/4l octa nejlépe znojemského
            9 dkg DEKA
            36 tabletek sacharinu
            Přivedeme k varu nevaříme pak přisypeme hořčičné semínko.
            Do každé lahve dáme kolečka mrkve,křenu, proužky cibule a kopr zalejeme teplým nálevem a sterilizujeme na 80st 20 minut nebo 5 lahví 700ml v mikrovlnce na plný
            ceres 23 minut.
            Nálev ochutnejte a dle chuti přidejte nebo uberte SACHARIN
            Jsou vhodné pro DIABETIKY
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Původně odeslal Janah Zobrazit příspěvek
              Já mám na řepu nálev:
              3l vody
              1l octa
              30dkg cukru
              12dkg soli
              Do sklenic se přidává fenykl a anýz,jenže to u nás nechtěj tam pak mít,tak koření svařím v nálevu,nechám chvíli louhovat a pak přecedím.
              Řepu také vždycky vařím,ještě nikdy jsem ji nepekla.A já ji nekrájím,ale strouhám na hrubém struhadle.
              Jani díky,to je dobrý nápad dát koření do nálevu a pak přecedit.Jednou jsem řepu zavařovala,ale právě mě tam vadilo to koření.Ještě jednou díky i za recept.
              Radka

              Comment


              • #8
                Všem děkuju za recepty na nálev a tipy,určitě nějaký zkusím,mám totiž letos zasetou řepu a už je docela veliká.No a v obchodě už nevědí co by za ni chtěli...hrůza.
                Radka

                Comment


                • #9
                  Tím nálevem na okurky klidně zalej tu červenou řepu jen do každé sklenice přidej fenykl a křen.
                  Já řepu vařím v zavařovacím hrnci s tou dírovanou podložkou,a zkouším jestli je vařená pletacím drátem.Nepřevařit ihned slít horkou vodu a dát do smaltovaného džberu.Nechat trochu zchladit oloupat a krájet na kostky či plátky nebo strouhat.Já sama ji vyndávám polovařenou protože se stejně ještě bude sterilizovat.
                  Last edited by maruška; 28.06.2009, 12:28.
                  MARUŠKA

                  Comment


                  • #10
                    Vždy jsem dělala pečenáče z hub s nálevem z Deka, letos jsem udělala od Jarušky, nemá to chybu. Díky, díky, díky.

                    Comment


                    • #11
                      nálev na okurky a jinou zeleninu

                      Původně odeslal jesterka Zobrazit příspěvek
                      Tak vám oběma děkuju za prima recepty na nálev,píšu si a určo zkusím.Chystám se letos zavařovat řepu ,tak mám takovou prosbu zkrs vaření.Někde jsem slyšela,že je lepší péct řepu v troubě,ale nevím přesně jak jestli na sucho na plechu...Pak do jakého nálevu,snad může být ten na okurky,ale z vynecháním hořč.semínka... a přesně nevím co dát za koření,tak jestli někdo poradí...,Děkuji.
                      Dělám vlastní pikantní nálev. Než začnu do hrnce přidávat potřebné ingredience, povařím ve třech litrech jednu a půl kávové lžičky mletého pepře a malý sušený vyzrálý beraní roh. Po třech minutách varu stáhnu plamen a přidávám ostatní ingredience. Po uvaření nálevu odstraním bobkový list a hřebíček. Do každé sklenice dám malý stroužek česneku, kolečko cibule, dvě kolečka mrkve, plátek křenu. Křen se dá nahradit ryzcem peprným, pokud již roste. Je to velká bílá houba kterou některé národy po usušení a rozemletí používají místo pepře. Okurky z tohoto nálevu jsou pikantní, výborné k pečenému bůčku, k dobrému uzenému a po opičce vás velmi rychle postaví na nohy.

                      Přeji dobrou chuť

                      Comment


                      • #12
                        Nějakej recept na kvášáky by nebyl?

                        Comment

                        Pracuji...
                        X