Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Vánoční hrudky - nepečené

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Vánoční hrudky - nepečené

    Tento recept zvládne i zcela začínající kuchařinka-jednoduché,výborné a rychlé
    l konzerva slazeného kondenzovaného mléka- nalít do kastrolku
    do toho rozlámat 1 a půl čokolády na vaření-pomalu zahřívat a nechat rozpustit.
    přidat 35 dkg vlašských ořechů - polovinu namlít,polovinu nasekat.
    SMĚS SUNDAT S PLOTÝNKY musí být jen VLAŽNA!!!
    Malou lžičkou klademe na vymaštěný plech malé hrudky.necháme zaschnou při pokojové teplotě do druhého dne.
    To je vše.Místo ořechů můžeme použít mandle nebo lískové oříšky
    Přeji vám dobrou chuť zkuste nemá to chybu!! Maruška
    MARUŠKA

  • #2
    Re: Vánoční hrudky - nepečené

    No to je opravdu jednoduché a podle ingrediencí asi moc dobré. Díky
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: Vánoční hrudky - nepečené

      Maruško, šly by dát třeba půl na půl rozinky a ořechy? Dík. J.H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Vánoční hrudky - nepečené

        Jani to jsem nezkoušela,ale proč ne.
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Re: Vánoční hrudky - nepečené

          ahoj Marusko, doufam ze nevadi ze tykam, chtela bych se zeptat jestli je mohu pokladat na papir?
          A jestli ne papir, tak plech vymazany maslem?
          A dal by se pouzit kokos misto orisku?
          Nezlob se na me, ale jsem amater.
          Diky Paja

          Comment


          • #6
            Re: Vánoční hrudky - nepečené

            pajo na pečicí papír určitě já to dělala jen s ořechy nebo mandlemi Maruška
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Re: Vánoční hrudky - nepečené

              Ahoj Marusko.
              Vypada to opravdu dobre a je to aj rychle a jednoduche.Jeste,ze tu mam tu tiskarnu a hned si tisknu recepty co se mi libi a ktere maji dostupne suroviny pro me.Dekuji a preji krasny den.Renda
              Renda

              Comment


              • #8
                Re: Vánoční hrudky - nepečené

                Maruško,dala jsem asi 25 dkg ořechů a 10 dkg rozinek. Je to moc dobrý. Možná, že příště bych těch rozinek dala ještě víc. Namočila jsem je přes noc do rumu. J.H.
                Jana H.

                Comment


                • #9
                  prosim jak ulozit cukrovi aby mi zmeklo?do ceho a kam?dekuji jarka.

                  Comment


                  • #10
                    Jarino36, maminka a tchýně dávají cukroví (bavím se o vánočním) na verandu,kde se netopí.Na baráku jsem dávala na půdu,na bytě na balkon.Pokaždé nám cukroví zvláčnělo. Některé druhy vánočního cukroví jsem napekla koncem října a dala do mražáku.Po vytažení a následném naplnění bylo super vláčné a koření rozležené. Cukroví jsme ukládaly do papírových krabic.Vesměs od kuřat.
                    Last edited by Iva4; 03.10.2009, 21:56.
                    Iva4

                    Comment


                    • #11
                      Marusko
                      diky za ten recept.
                      Ja tomu budu rikat pralinky od Marusky a dam je po ztuhnuti do takovych papirovych kosicku na pralinky a budu mit hezke darecky.

                      Comment


                      • #12
                        Já dávám cukroví do papírové krabice tu šoupnu do igelitového pytle na odpadky a dám na balkon.Cukroví je vždy rozleželé a jen se rozsýpá.
                        MARUŠKA

                        Comment


                        • #13
                          Tak něco podobného s praženými ovesnými vločkami,mandlemi a ořechy jsme doma dělávali,dík za připomenutí!!!
                          Maruško,jinak to je i můj problém,kam s ním,když není balkón.A navíc bydlím v paneláku v přízemí,takže ani za okno to nejde a tak já mám jedinnou radu...velký hrnec, co býval na prádlo nebo na zavařování a postupně skládám a odděluji buď potravinovou folií nebo alobalem,hlavně tam dávám, to co je potřeba, aby zvláčnělo.Pak celé zakryji ještě navrch alobalem a přiklopím poklicí!!!Ale všechno se mi nevejde,tak ostatní do plastových těsných krabic a ty jsou uloženy ve špajzu v bytě.No, není to jako z balkónu,třeba pracny,nejsou tak rozležené!!!!Ale lepší než nic.
                          Dřív to bylo v nevytápěné místnosti a bylo vše správně křehké.Ten velký plastový pytel je ale vynikající nápad!!!Tam se daj vlastně narovnat rovnou ty krabice..chytrý!!!To vyzkouším taky!!!Pá
                          Last edited by Hančí; 10.11.2009, 05:34.
                          Hančí

                          Comment


                          • #14
                            Chtěla jsem se zeptat mají se nechat odležet nebo je můžu udělat 14 dní před vánocema?
                            Recept vypadá dobře a je vidět,že je i rychlý.Děkuju za tip.

                            Mirča

                            Comment


                            • #15
                              Já je dělám až těsně před vánoci,a jsou jako prví zožrané.Moc bych je neskladovala je tam jen čokoláda,ořechy a to salko.
                              MARUŠKA

                              Comment

                              Pracuji...
                              X