Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Žabí huby neboli mušličky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Žabí huby neboli mušličky

    Žabí huby - komu se nelíbí, švagrová to nazývá mušličky

    25 dkg hl. mouka, 25 dkg másla, 1 vejce - těsto je nesladké!!, na cukr jsem nezapomněla. Těsto necháme přes noc odpočinout vykrájíme malá kolečka, naplníme nádivkou a pečeme na suchém plechu - upečené ještě teplé obalíme v mouč. cukru.
    Náplň- 15 dkg mletých ořechů, 15 dkg mouč. cukru 1 žloutek a 1 vejce - švagrová je peče dost malinké a jeto křehoučké
    Z koleček ta nádivka malinko vykukuje a vypadají jako pootevřená mušle, nebo tedy někomu to připomíná žabí hubu
    HankaP

  • #2
    Re: Žabí huby neboli mušličky

    Jsem blbá zapomněla jsem napsat že kolečka se přeloží na polovinu a malinko se přitisknou
    HankaP

    Comment


    • #3
      Re: Žabí huby neboli mušličky

      také dělám a jsou dobré také s dobrou marmeládou kterou zahustím piškoty
      ZDENKA

      Comment


      • #4
        Re: Žabí huby neboli mušličky

        Taky to znám a do nádivky přidávám trošku marmelády, líp se s ní pracuje. Věrka.
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Žabí huby neboli mušličky

          Taky znám, ale dlouho jsem je nedělala, taky s ořechama. byly takové křupavé, že? škebličky.
          Jana H.

          Comment


          • #6
            Re: Žabí huby neboli mušličky

            Jani tohle cukroví jsem měla na své svadbě před 33 lety. Maruška
            MARUŠKA

            Comment


            • #7
              Re: Žabí huby neboli mušličky

              ahoj, mohla bych se zeptat na tu nadivku jestli mohu dat kokos misto orechu a jak to je s tema vajicky? Jedno vajicko + jeden zloutek?
              Dekujji Paja

              Comment


              • #8
                Re: Žabí huby neboli mušličky

                Ahoj Pájo,na nádivku se smíchají ořechy s cukrem a zamíchá se 1 vejce a 1 žloutek.
                Záleží na velikosti vajecAby se to trochu spojilo. Kokos myslím nevadí, ale nezkoušela jsem to, ale na chuť by to mohlo být dobré.
                HankaP

                Comment


                • #9
                  Re: Žabí huby neboli mušličky

                  Ahoj Pájo,
                  na nádivku se smíchají ořechy s cukrem, zamíchá se 1 vejce a 1 žloutek - tedy já se řídím podle velikosti vajec. Aby se to trochu spojilo.
                  Kokos jsem nikdy nezkoušela, ale myslím, že by to mohlo být dobré, jen si myslím, že není tak vláčný, jako mleté ořechy a nevím, jestli nebude pořeba přidat vejce.
                  HankaP

                  Comment


                  • #10
                    Re: Žabí huby neboli mušličky

                    Děvčata,s tou marmiládou ,to je dobrý nápad,já dávám rum nebo punč.Božena

                    Comment

                    Pracuji...
                    X