Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kornoutky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kornoutky

    Opět recept o mé milované tetičky, která je opravdu moc dobrá kuchařka a spoustu věcí jsem se naučila od ní.

    4 bílky
    12 dkg cukru
    vanilkový cukr
    6 dkg oříšků (2x namletý)

    Tyto suroviny ušleháme nad párou. Na hodně vymazaný plech děláme placičky a teplé stáčíme . Sedím vždycky u otevřené trouby, pálím si ruce a stáčím postupně. Utrpení však stojí za to. Plním krémem a konce máčím v čokoládě.

  • #2
    Re: Kornoutky

    Tak ty kornoutky jsem taky jednou dělala, ještě když byly děti malé a sladké jedly. Já si pamatuju, že jsem je nějak stáčela přes vařečku a plnila taky krémem. Ahoj.J.H.
    Jana H.

    Comment


    • #3
      Re: Kornoutky

      Mě na to udělali kdysi dávno truhláři takový kužel a na ten se to bezva točí. Ovšem prsty jsou popálené.

      Comment


      • #4
        Re: Kornoutky

        Kolik z té dávky uděláš asi kousků?? Já si pamatuji když tyhle kornouty dělali cukráři,já je zbožňovala Maruška
        MARUŠKA

        Comment


        • #5
          Re: Kornoutky

          Maruško, tyhle kornoutky peču jen jednou v roce na Vánoce, takže přesně nevím kolik těch kousků je a snad jsem je ani nikdy nepočítala. Ale může jich být tak 50 ks. Záleží na tom, jak se dělají velké. Chce to vyzkoušet!!!

          Comment


          • #6
            Re: Kornoutky

            Tyhle kornoutky dělávala moje maminka.

            Já mám ještě recept, tedy spíše návod na kornoutky z čokolády, hodí se spíš na naplnění šlehačkou a ovocem, takže to není trvanlivé, ale jako paráda na oslavy je to hezké.

            z papíru na pečení si vystřiháme kolečka asi 7 cm v průměru stočíme do kornoutku.
            Z venkovní strany přelepíme izolepou.
            Rozpustímě čokoládu na vaření s kouskem 100% tuku a nalijeme trochu čokolády pomocí lžičky do kornoutku a krouživým pohybem rozlijeme po celé ploše v tenké vrstvě. Jeli čokolády moc tak ji vylijeme zpět.
            Můžeme také natírat štětečkem. necháme zatuhnou a pak odstravíme kornoutek z papíru. Je to moc hezké.
            HankaP

            Comment


            • #7
              Re: Kornoutky

              To je dobrý nápad, já to dělám do papírových koupených košíčků, ale tohle určitě zkusím, budu mít aspon dva tvary. Já je plním oříškem a karamelem.
              Díky za nápad Zdravím.
              Iris

              Comment


              • #8
                Re: Kornoutky

                Taky tyto kornoutky dělám, moje mamka je miluje, prsty spálené. Já je plním sněhem ušlehaným nad parou, do kterého na závěr přidám šťávu z citronu a trochu marmelády. Pak namočím vrchy do čokolady. Dělávám jich kolem 60. Vánoční cukroví dělám spíše menší.
                Jo a ještě jsem si vzpomněla na medové trubičky, ty peču jako placičky a horké stáčím přes vařečku, to je ještě radostnější - hřejivé... ). Kdyby někdo chtěl recept... :P
                Marie z Moravy

                Comment


                • #9
                  Re: Kornoutky

                  Marie, na ty medové trubičky bych rozhodně recept chtěla. Napište ho prosím do vánočních receptů. Děkuji.

                  Comment


                  • #10
                    Re: Kornoutky

                    Martinko jsou v těch receptech co jsem ti posílala na mail Maruška
                    MARUŠKA

                    Comment


                    • #11
                      Re: Kornoutky

                      Původně odeslal Martinka
                      Marie, na ty medové trubičky bych rozhodně recept chtěla. Napište ho prosím do vánočních receptů. Děkuji.
                      kuknu, jestli jsou (v preposl.mailu) jine nez ty, co delam ja, pokud jo, tak je tam dam, ju?? PA. M.
                      Marie z Moravy

                      Comment


                      • #12
                        Re: Kornoutky

                        Původně odeslal maruěka
                        Martinko jsou v těch receptech co jsem ti posílala na mail Maruška
                        Marusko, ja je tam nenasla, ale mozna jsem jen slepa, kde jsou? na kt. strane? nasla jsem jen orechove.
                        Marie z Moravy

                        Comment

                        Pracuji...
                        X