Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Rolovaná kolečka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Rolovaná kolečka

    140 g másla, 140 g hladké mouky, 2 žloutky, 20 g droždí a 1 lžíce mléka
    Náplň: 100 g ořechů, 150 g moučkového cukru, ze 2 bílků sníh

    Droždí se rozpustí v mléce a z másla, mouky a žloutků se vypracuje těsto. Těsto se může rozdělit až na 3 díly - lépe se roluje, potře se nádivkou a zaroluje se. Vzniknou malé roládky, které se nakrájí na kolečka a řeznou stranou se položí na plech a nechají se upéct.
    Nádivka: ořechy se rozemelou, přidá se cukr a sníh a zamíchá se. Toto cukroví nedá moc práce a je dobré.
    Pokud jsou vejce velká, je nádivky víc, dejte zbytek na kolečka , jako bobánky, abyste je neměli moc velká. Na foto jsou větší, ale měla by být menší.
    Attached Files
    Jana H.

  • #2
    Re: Rolovaná kolečka

    Jano prosím tě a jak se to peče?Raději mírně,nebo na kolik °C? Já jsem něco podobného jedla loni u známé,dala mi recept,ale ještě jsem to nedělala.Ona ale ty bílky s cukrem šlehala v páře.Bylo to ale výborné,tak to chci letos na Vánoce zkusit. Daniela H.
    Daniela

    Comment


    • #3
      Re: Rolovaná kolečka

      Dančo, nevím jakou máš troubu. Já mám horkovzduch, asi na 160 - 170 stupňů, a buď přidám nebo uberu. Pro jistotu hlídej, já to taky tak dělám. J.H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Rolovaná kolečka

        Tak tohle cukrovíčko mne nadchlo pro svoji jednoduchost. Chtěla bych ho vyzkoušet, ale nemám zkušenost s kynutým vánočním cukrovím. Jak dlouho tyhle kolečka vydrží(myslím pokud je schováte před rodinou )? Děláte ho dopředu nebo je lepší čerstvé?
        Díky za rady
        Ivaver

        Comment


        • #5
          Re: Rolovaná kolečka

          Ivaver, já je dělám asi týden před Vánoci, to stačí. Ivaver, není kynuté, nenechává se kynout, hned se zpracovává. :P Ahoj J.H.
          Jana H.

          Comment

          Pracuji...
          X