Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kokosky raz dva.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kokosky raz dva.

    200 g strouhaného kokosu, 150 g cukru moučka, 2 vejce

    Vše smícháme a tvoříme na plech malé hromádky nebo v prstech vytvarujeme špičky.
    Zdroj: http://www.recepty.cz
    Autorka: pí.Jana Kutačová
    Pekla jsem je několikrát a jsou úžasné. Peču asi na 150 stupňů v horkovzdušné troubě a docela krátce, jen co trochu zezlátnou. Ze začátku doporučuji hlídat. Moje zkušenost je, že když jsem je pekla pomaleji a na nižší teplotu, tak byly tvrdší a delší dobu musely odstát.
    Attached Files
    Jana H.

  • #2
    Re: Kokosky raz dva.

    Jani,já kokosky miluji,ale přiznám se nikdy se mi za ty roky moc nevedly.Tak mi je dělá dcera,té to jde.Tak jsem je přestala dělat.Ale vážně přemýšlím,že se do nich pustím.Zkusím to ppodle Tebe.Dík Zdenka J.

    Comment


    • #3
      Re: Kokosky raz dva.

      Zdeno já jsem je začala dělat , myslím, před dvěmi lety. A hned tyto, protože se mi líbila ty rychlost a jednoduchost. Akorát s délkou pečení a teplotou to jsem si musela vyzkoušet. A tak je dělám, jak jsem napsala.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Re: Kokosky raz dva.

        Ahoj děvčata já dělám kokosky z bílků protože na vánoce většinou zbudou.
        5 bílků, 25 dkg cukru krupice, 25 dkg kokosu, 1 lžíci hrubé mouky.
        Z bílků ušleháme tuhý sníh, zašleháme do toho cukr a nakonec vmícháme kokos a lžíci hrubé mouky.
        Dám do zdobičky a dělám kopečky na vymazaný a vysypaný plech.
        Peču v horkovzdušné troubě na 100°C 15 minut.
        musejí být světlé a pak jsou moc dobré.Zdena
        ZDENKA

        Comment


        • #5
          Re: Kokosky raz dva.

          Já jsem vždycky dělávala kokosky podle mojí sestry.
          5 bílků a 30 dkg cukru ušlehat sníh a šlehat v páře až do zhoustnutí, po ochladnutí se zašlehá 25 dkg kokosu a dělají se kopečky na plech a dají se péct. Mouku jsem nikdy nedávala, jsou dobrý. Věrka.
          Věrka.

          Comment


          • #6
            Re: Kokosky raz dva.

            Tak já dělám ty samé co Věruška. Jen poměr je na jeden bílek 5 dkg cukru krystal, nad parou ušlehat do tuha a vmíchat 5 dkg kokosu. Péct na 150°C horkovzduchem do růžova. Mám je od kolegyně z práce. Tyhle od Jany vypadají taky bezva, musím je vyzkoušet.
            Kamila

            Comment


            • #7
              Jani H,už je mám upečené a jsou výborné.Dělala jsem je z hrubě mletého kokosu a pekla v plyn.troubě na šestce sedm minut.
              Díky za recept!!!
              Iva4

              Comment

              Pracuji...
              X