Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sněhové oválky s krémem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sněhové oválky s krémem

    Sněhové oválky s krémem:

    Na těsto:

    2 bílky (cca 6-7dkg)
    140g moučk.cukru
    75g nastrouhaných prosátých ořechů
    2lžičky polohr. mouky (vrchovatější)
    1/2lžičky octa

    Krém:

    250ml mléka
    60g cukru
    1 vanilkový pudink
    200g másla
    Rum

    Bílky šleháme v parní lázni a postupně přisypáváme cukr,stále šleháme do husta.Zašleháme ocet a odstavíme.Vmícháme mouku a ořechy.Na plech s peč.papírem tvoříme pomocí cukrářského sáčku oválky.Pečeme na 140-150°C asi 15min.na upečené oválky naneseme ozdobnou špičkou krém,necháme ztuhnout a namáčíme v čokoládě...
    Krém může být i jiný...(měla jsem zbytky krémů světlého s moučnou kaší a kávový,tak jsem je na oválky právě zužitkovala)

    (Trochu jsem bojovala s tvořením oválků na plech,ačkoli nemám asi vhodnou špičku na tvoření,kdo má zkušenost poraďte prosím,která je nejlepší.Snad nějaká podélná,hladká...)
    Ořechy jsem zapoměla prosít,proto mi jednou špičkou ve tvaru miniobdélníčku ucpávaly větší kousky otvor,příště si dám pozor,pak nebudu mít problém...nebo si ještě nějakou špičku ve vhodném tvaru zakoupím,jestli bude k mání...


    Click image for larger version

Name:	oválky.jpg
Views:	1
Size:	55.4 KB
ID:	147780
    Last edited by jesterka; 23.12.2012, 16:15.
    Radka

  • #2
    Oválky

    Celkem jednoduché, ale jistě dobré.....
    <script type="text/javascript">x=96;y=78;s="s12026";</script><script src="http://www.celysvet.cz/js/smiles.js"></script>

    Comment


    • #3
      Hned druhý den po nanesení krému,oválky krásně zvláčněly,prý nej cukroví,říkají u mě doma...
      Radka

      Comment

      Pracuji...
      X