Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Sněhuláčci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sněhuláčci

    Click image for larger version

Name:	cukrov
Views:	1
Size:	135.2 KB
ID:	147578 SNĚHULÁČCI , nepečené cukroví

    Inspiraci jsem měla podle časopisu Albert, ale vzhledem k tomu, že jsem je dělala narychlo, tak jsem použila jiné suroviny, co jsem měla doma. Přesně jsem nevážila, jde jen o hustotu těsta a to dobře poznáte. Je to rychlovka a chuťově dobrá. Pro úplnost dám dolů i Albertový recept, ať si vyberete podle sebe .

    Potřebujeme: máslové sušenky, měla jsem máslová kolečka v tom válečku
    mletý kokos 1 sáček
    konzervu kondenzovaného plnotučného zahuštěného mléka zn. Salko
    rozdrcené oloupané mandle
    sáček bonbónů marshmallow
    zdobicí tubičky od Oetkera
    čoko tyčinky

    Postup:
    Rozdrtíme si sušenky a mandle, přisypeme kokos a vlijeme mléko. Není už třeba sladit. Množství surovin si upravte podle toho, kolik a jak velkých chcete sněhuláčků, bez problémů si přisypete více sypkých surovin nebo přilijete další kondenzované mléko. Vše promícháme, měla by nám vzniknout hustá hmota, ze které se budou dobře válet kuličky. Necháme chvíli v lednici vychladit , děláme kuličky různých velikostí a ty ještě obalíme ve zvlášť nasypaném kokosu. Poskládáme sněhuláčky, drží samy bez zpevnění protože jsou kuličky lepivé a necháme vše trochu zaschnout. Zdobíme dle svých představ, sama jsem barevnými tubičkami od Oetkera namalovala knoflíky a pusu, bonbon marshmallow rozřízla na menší velikost a udělala z něj klobouk a jako pometlo jsem zapíchla čokoládovou tyčinku. Ihned se dají jíst a v chladnu zůstanou vláčné i další dny, tedy mám vyzkoušeno 3 dny, protože pak už se snědli . Nápady na zdobení můžou být různé a hlavně s vámi sněhuláčky mohou tvořit i děti



    recept Albert
    6 griliášových vlnek
    1 salko (397g plechovka zahušteného
    slazeného plnotucného mléka)150 g strouhaného kokosu + na obalení40 g sekaných mandlíoranžová potravinárská barva1 lžíce marcipánu1 lékoricový pendrek4 cokoládové penízky (lem klobouku)4 bonbony marshmallowmouckový cukr na zaprášení

    1. Griliášové vlnky rozdrťte válečkem
    na těsto a nasypte je do mísy.

    2. Poté drť důkladně promíchejte se
    salkem, kokosem a mandlemi a na deset
    minut dejte do lednice. Z hmoty vytvořte
    4 velké koule, 4 střední a 4 nejmenší,
    obalte je v kokosu a sestavte z nich čtyři
    sněhuláky.

    3. Marcipánovou hmotu obarvěte
    oranžovým potravinářským barvivem
    a vytvarujte 4 nosy. Z pendreků odkrojte
    malé kousky a z nich udělejte oči a knoflíky.Vše zatlačte do sladkých koulí

    4. Na
    hlavu sněhuláka dejte vždy čokoládový
    penízek a navrch marshmallowa zacukrujte. Sněhuláky můžete rovněž
    postavit do hromady sněhu – kokosu.


    ZDENY
Pracuji...
X