Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Moka dortíky-kávové

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Moka dortíky-kávové

    420 g másla
    540 g hladké mouky
    210 g ořechů
    210 g cukru moučka
    3 lžičky kávy jemně mleté
    Zpracovat těsto,dát aspoň na hodinku odpočnout do lednice,vyválet a vypichovat dotíčky-tvar jako na laskonky,péct na 170°.Plnit krémem-já dávám kávový polít čokoládou a nahoru mandli,bílou čokoládu....
    Attached Files
    LENKA

  • #2
    Leni díky za receptík,mám už jen heru,tak udělám z ní.Máslo už mají u nás za 30,- nebo 35,-kč.Zítra snad budou mít v peny kolem 25,-aspoň na krém.Ještě mám prosbu jestli bys mi nemohla napsat ten kávový krém,nějaké recepty mám,ale nevyzkoušené.Děkuju moc,jsi zlatá holka.
    Radka

    Comment


    • #3
      Jdu louskat ořechy...mám jich naštěstí dost,ale už jen nevyloupaných...
      Radka

      Comment


      • #4
        Radko mám takovej univerzální:
        250 g másla
        250 g cukru moučka-přesýt+1 vanilku
        pořádně vyšlehat a přidat 4 lžíce vařící vody,1 lžíci instant.kávy a 1 lžičku malou rumu
        Rady a nebo si udělám krém z pudinku a do mléka ¨přidám malou lžíci kávy jemně mleté
        LENKA

        Comment


        • #5
          Leni já mám právě recepty taky jen máslo a kávu,eventuelně rum...Přijde mi moc tučné a máslové.Tak nevím snad by šel klasický nastavený moučnou kaší + tu kávu,pak jestli je lepší na chuť ta instantní nebo silná uvařená - turek ?.Zase s tím turkem jestli by krém moc nezřídnul.Instantní by se mohla dát rovnou.Stejně děkuju,zkusím nějaký najít u jiných receptů...
          Radka

          Comment


          • #6
            Tak snad se ti podaří něco najít,ale ten pudinkovej zase tak máslovej není???Kdo hledá-najde!Pěkný večer!
            LENKA

            Comment


            • #7
              Čtu rychle a špatně,ten pudinkovej bude bezva.
              Radka

              Comment


              • #8
                Radko jsi šikulka-máš je moc krásný!!!!
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Leni děkuju...
                  Tak nakonec jsem zkusila přidat tu silnou uvařenou mletou kávu podle chuti a krém je moc dobrý.Příště už budu vědět.
                  Tohle cukroví je neskutečně dobré,takové křehké -rozplívá se na jazyku a uležení nebude ani potřeba,nebo těch pár dní bude stačit.Příště peču celou dávku...mňam,mňam.
                  LENI suprovní recept,díky za něj.To je asi rodinný recept od babičky...
                  Radka

                  Comment


                  • #10
                    Radko jsem moc ráda,že chutná-kdo u nás ochutnal-vždycky chěl recept,na vánoce tohle nikdy nesmí chybět-je to recept od maminky,vždycky si na ni vzpomenu jak to měla krásně nazdobený!
                    LENKA

                    Comment

                    Pracuji...
                    X