Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pohádky - dortíčky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pohádky - dortíčky

    14 dkg másla
    7 dkg mouč. cukr
    9 dkg ořechů
    21 dkg hl. mouky
    1 žloutek

    upečeme kolečka, která potom slepujeme krémem. Lepí se 3 kolečka na sebe / prostřední se namáči v rumu/. Do rumu dáváme jenom 3 kusy jinak se to láme, pracujeme rychle. Boční stěnu potom začistíme a můžeme obalit v kokosu. Vrchní část namočím v čokoládě a zdobím. U nás je to nejlepší vánoční cukroví!!!!


  • #2
    Jindro díky,vypadá skvěle s tím třetím do rumu...píšu si a vyzkouším.
    Radka

    Comment


    • #3
      Ja to znam uprostred s namacenym piskotem a kolecka jen nahore a dole...
      Tady je zaruka, ze jsou stejne!!!
      Marie z Moravy

      Comment


      • #4
        Jindro, Jindro, jaký krém dáváš, prosím napiš, to se mi moc líbí
        Iris

        Comment


        • #5
          Iris dávám pudinkový krém. Ale já si myslím, že je to jedno. Já si udělám třeba ze 2 až 3 másel krém, rozdělím na 4 díly různě ochutím npř. kávou, kakaem, ořechy a kokosem. Nejraději mám kakaový. Já si na hluboký talíř dám rum rozložim si asi 20 kousků upečených koleček na které buď nastříkám, nebo namažu krém a potom po 3 kuse máčím kolečka v rumu a rychle to dávám na jedno namazané kolečko a další tam přidám. Předem se mohou vrchní kolečka namočit v čokoládě a nazdobit. Já namáčím až hotové dortíky a zdobím, stačí půlkou mandlí. Je to fakt vynikající!!!

          Comment


          • #6
            Jindro moc díky, dneska si upeču kolečka, to bude opravdová dobrota, už to vídím a těším se na to,
            Iris

            Comment


            • #7
              Taky to znám jako Marie z M. s piškotem uprostřed a ani mně při tom nenapadlo, že takhle to bude určitě ještě lepší a zároveň i jednodušší.Takže tentokrát to bude takhle. Díky.
              Daniela

              Comment


              • #8
                Jindro hlásím, upečená kolečka. S těstem se moc dobře pracuje.
                Renata

                Comment


                • #9
                  Jindro dnes jsem listovala v nějakých časákách s vánočním pečivěm a na toto cukrovíčko jsem právě koukala,tak to je ono.Ale bylo to tak jak to děláš ty ne s piškotem.

                  Comment

                  Pracuji...
                  X