Oznámení

Collapse
No announcement yet.

pařížské rohlíčky II.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • pařížské rohlíčky II.

    4 bílky
    28 dkg práškového cukru
    15 dkg ml. ořechů
    1 dkg hrubé mouky

    krém
    1/4 l smetany na šlehání
    10 dkg čokolády na vaření
    10 dkg ml. cukru
    10 dkg másla
    ----
    Bílky promícháme nad parou s cukrem a ml. ořechy (nešleháme). Když je směs horká přidáme mouku a promícháme. Odstavíme a necháme vychladnout. Směs pomocí sáčku nastříkáme na mastný papír do tvaru rohlíčků a mírně pečeme.
    Nejlepší krém je na ně pařížský - šlehačka, cukr, čokoláda a máslo svařit, nechat v lednici do 2. dne a pak ušlehat a nastříkat na rohlíčky, nechat v lednici stuhnout a pak namočit do čokolády. Ale ja normálně dávám i máslový nastavený ušlehanymi vejci nad parou, záleží na chuti každého...
    Marie z Moravy

  • #2
    Marie opravdu 1 dkg mouky??? To se mi zdá málo.

    Comment


    • #3
      Ne, Jarusko skutecne 10 gramu. Jsou mekkoucke a dobre, jen se trosku roztekaji. Budu-li delat, tak dam do galerky obrazek...
      Marie z Moravy

      Comment


      • #4
        Maruško prosím o radu!nikdy jsem tyto rohlíčky nezkoušela a peču i sestře a letos prý někde jedla pařížské rohlíčky a prosila,abych je upekla....ale nějak se mi do nich nechce....mamka je jednou pekla,ale vím,že se jí moc nepovedly-těsto bylo tvrdé-tak nevím v čem byl problém????holky poraďte!!!
        LENKA

        Comment


        • #5
          Mám podobný recept. 4 bílky, 300 g krystalu, 150 g mletých ořechů. Mícháme ve vodní lázni až je cukr rozpuštěný. Odstavíme a přidáme 2 hrsti strouhanky. Na plech vymaštěný sádlem stříkáme rohlíčky. Pečeme pomalu. Krém: 1,5 dl mléka, 2-3 žloutky, 50 g kakaa. Mícháme v páře až krém zhoustne. Po vychlazení vmícháme do utřeného másla (250g) se 150 g cukru. Krém stříkáme na rohlíčky a poléváme čokoládou.
          Danah

          Comment


          • #6
            Díky moc........
            LENKA

            Comment

            Pracuji...
            X