Oznámení

Collapse
No announcement yet.

štafetky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • štafetky

    Těsto:
    30 dkg bílků
    7 dkg mletých ořechů
    21 dkg cukru krupice
    9 dkg hladké mouky
    Bílky dobře ušleháme s cukrem a lehce vmícháme mouky s ořechy. Rozetřeme na 2 plechy, nejlépe na pečící papír a upečeme. Upečené rozdělíme na 3 stejné díly (krájíme po délce), pomažeme krémem, srolujeme delší stranou každý díl, čili nám vznikne celkem 6 tenkých rolád, které krájíme na 5 cm dlouhé dílky. Konce máčíme v čokoládě.

    Krém:
    1 slazené kondenzované mléko
    1 máslo
    Konzervu s mlékeme vaříme 2 hodiny ve vodě. Necháme vychladnout, vyklopíme, smícháme s 1 máslem a utřeme do hladkého krému.

    Poleva:
    1 ztužený pokrmový tuk
    2 čokolády na vaření
    1 lžička kakaa
    1 lžička studené vody
    Tuk rozpustíme, nalámeme čokoládu, přidáme kakao, vodu a vymícháme v hladkou polevu.

  • #2
    Petrulinko,
    mám dotaz jde to dobře potom rolovat? Jak dlouho se mají placky péci? Jenom tak světlé. Děkuji a páček Ika

    Comment


    • #3
      Iko, placky peču do tmavší hnědé barvy a ne moc dlouho, protože pak by byly tvrdé a nešly by srolovat. Vždycky píchnu špejlí, tak poznám, jestli už jsou upečené. Když tam budeš dávat krém, tak ho dej jen do první polovičky, protože by ti na konci vylezl ven. Neboj se, jde to rolovat dobře, ale musíš to dělat opatrně.

      Comment


      • #4
        Dnes jsem je dělala.Zatím z 1/2 dávky na zkoušku - bála jsem se,že to bude moc pracné.Povedly se a jsou moc dobré.Dík za skvělý recept.
        Jitka P

        Comment


        • #5
          Jitko, to jsem ráda, že se povedly a že ti chutnaly. U nás doma je všichni zbožňují.

          Comment


          • #6
            Další druh pečení,tady je takových dobrot,ale určitě zařazuji do seznamu.Díky

            Comment

            Pracuji...
            X