Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kokosové tyčinky-cigaretky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kokosové tyčinky-cigaretky

    1 tuba PIKNIK
    3-4mm plátek másla
    asi 1/2 sáčku kokosu
    1 bílek
    1 lžička prášku vanilkového pudinku

    cukr podle chuti
    pár kapek rumového aroma

    Vše smícháme dohromady.Necháme asi 1 hodinku v ledničce vychladit.Na vále posypaném kokosovou moučkou tvoříme malé válečky ve tvaru tyčinek.Konce nebo celé můžeme ještě máčet v čokoládě.Necháme ztuhnout na potr.fólii nebo alobalu.
    Attached Files
    Last edited by jesterka; 30.10.2009, 11:43.
    Radka

  • #2
    Radko tak tohle je teda zajímavý,není to moc sladký?
    LENKA

    Comment


    • #3
      Dala bych méně cukru,ale při množství kokosu by se měl nějaký přidat,jinak bude málo sladké.
      Last edited by jesterka; 29.10.2009, 13:51.
      Radka

      Comment


      • #4
        Leni, já jsem ty kuličky dělala a vůbec se mi to nespojilo.
        Mám proto prosbu, to salko se má uvařit nebo ne? Já jsem to salko nevařila, tak jestli jsem neudělala tady chybu? Díky za odpovědi.
        Mirka

        Comment


        • #5
          dělávám je takto: 15dkg kokosu
          15dkg moučkového cukru
          0,5 bílku
          1-2 lžíce rumu
          ...zpracuji těsto,vyválím válečky,nakrájím přiměřenou délku a po zaschnutí konce máčím v čokoládě.
          Kámoška nemá ráda kokos, tak jej vyměnila za mleté oříšky a taky to bylo dobré.
          Last edited by Iva4; 20.11.2009, 16:58.
          Iva4

          Comment


          • #6
            Tenhle recept jsem měla od kolegině z bývalé práce a ještě jsem nedělala,nedalo mi a zkusila jsem.Taky mi nešly tvořit válečky.Experimentovala jsem a vymýšlela co bych přidala...Tak jsem použila :

            1 PIKNIK
            asi 1/2 sáčku kokosu
            3-4mm plátek másla
            1bílek
            trošku asi 1lžička prášku vanilkového pudinku
            cukr podle chuti (jenom sladké mléko nestačí)

            Pořád se hmota drobila.Tak jsem s tím ,,práskla"do ledničky asi na 1hodinku.Pak jsem zkusila a šlo to samo...Jestli se ten kokos potřebuje nasáknout,nevím.Povedla se každá tyčinka na první pokus.A nebylo potřeba ani válet v kokosu.
            Tohle je výsledek:
            Attached Files
            Last edited by jesterka; 29.10.2009, 17:45.
            Radka

            Comment


            • #7
              Mirko a tobě se moc moc omlouvám,bohužel jsem dala mnou nevyzkoušený recept a takhle to dopadlo,doufám,že jsi je zkoušela dělat jen z malého množství a nějakým jiným způsobem tu hmotu použila.
              Dělám ze salka i kuličky a tak mě nenapadlo,že nepůjdou válet tyčinky.Radka
              Radka

              Comment


              • #8
                Děvčata já myslím,že je třeba, aby se rozpustil v bílku nejdřív ten škrob z pudinku a ten pak pojí vše asi dohromady.,proto asi chvíli nechat opravdu odležet,nééé???Jinak super recept,určitě vyzkouším,díky.Pá,pá,pá
                Last edited by Hančí; 13.11.2009, 02:40.
                Hančí

                Comment


                • #9
                  Ivo4 já nevím,ale jak na to koukám,tak je moc sypkého a 1/2 bílku to přece nemůže spojit,to je trochu nepoměr.Nebo tam něco chybí???Nebo co znamená 0,5 bílku je to půlka?
                  Last edited by Jaruš; 20.11.2009, 12:49.

                  Comment


                  • #10
                    Původně odeslal Jaruš Zobrazit příspěvek
                    Ivo4 já nevím,ale jak na to koukám,tak je moc sypkého a 1/2 bílku to přece nemůže spojit,to je trochu nepoměr.Nebo tam něco chybí???Nebo co znamená 0,5 bílku je to půlka?
                    Jaruš děkuji za upozornění na chybu
                    Iva4

                    Comment

                    Pracuji...
                    X