Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kakaový banánový piškot i dia

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakaový banánový piškot i dia

    Kakaový banánový piškot
    (pro diabetiky,celiatiky,slinivkáře,alergiky,hubnoucí i normální zdravé lidi) :P
    Je možné podle potřeby upravit
    Suroviny:

    80 g hl.mouky , (možno vyměnit za bezlepkovou nebo další 2 pudinky)
    2 banánové pudinky (Dr.Oetkar)
    1 van.cukr
    3 čajové lžičky kakaa (lze určitě vynechat)
    1 pol.lžíci tek.sladidla Huxol (nebo 100g moučk.cukru)
    3 vejce
    1 čajová lžička vrchovatá,prášku do pečiva
    4 pol. lžíce oliv.oleje (vy si dejte tuk,jaký máte rádi,syn jiný nesmí)
    2-4 pol.lžíce horké vody
    špetka soli

    (dá se určitě upravit, podle toho, co smíte jíst i ořechy,mandlemi,ubrala bych ale trochu mouky,i jinými příchutěmi,rozinkami,kousky čokolády,mákem,marmeládou nebo místo mouky, použít 4 pudinky,jakékoliv a co já vím, pište další nápady a zkušenosti, ať se zas inspirujeme i my) :P
    Postup
    Smísíme mouku,pudinky,kakao a prášek do pečiva..
    Dále zvlášť, ušleháme žloutky se sladidlem a van.cukrem, postupně přidáváme, střídavě olej a 2 lžíce horké vody.Vznikne nám taková sladká majonéza. :P
    Z bílků a špetky soli,vyšleháme sníh, ne úplně moc do tuha, aby se dobře a rychle dal promísit s ostatními surovinami.
    Ke žloutkové směsi přišleháme, postupně, suché suroviny,případně ještě přidáme,
    až 2 lžíce vody, aby těsto bylo tekuté a nakonec přidáme opatrně i sníh.
    Poté neotálíme a rychle nalijeme do vymazané a vysypané formy, já sypala moukou, ale asi bude na radu Renatky, lepší ten kokos,má pravdu,že spodek ve formě,je z té mouky divný,ale přesto jedlý!!! Já ale vlastně kokos, kvůli synovi taky nemůžu použít.

    No a dáme do Mikrovlnky na plný výkon, já mám 900 W-6 min.Od 5-té min. jsem zkoušela špejlí.A po 6 min.byla hotová.Poté jsem jí nechala ještě 5 min.,ve vypnuté troubě, dojít .
    Tak to doporučujou v některých receptech !!!Pro jistotu jsem tak tedy učinila
    .
    No a výsledek??? Trochu se vyboulila, ale všem, moc chutnalo, ale kdo nemá rád suché,
    musí promazat nebo zalít želatinou, eventuelně ozdobit šlehačkou. Pařížská by určitě, byla dobrá!!!
    Nám to vyhovuje zatím i tak.Taky to nemá křupavou kůrku, ale je to zas rychlé
    a třeba můj syn stejně jedl lité řezy, vždy bez okrajů, tak mu tahle vyhovuje.
    (Použila jsem formu skleněnou -Simax -průměr cca 20, stačilo mi víko)

    Mám muže diabetika, syna s nemoc.slinivkou a různými alergiemi a já, jsem po operaci žlučníku a nechci tloustnout.Tak, abychom to mohli všichni, vznikl tento recept.

    Tak a Iris, už mám tedy vyzkoušeno a vychytáno- pro nás všechny marody a hurá, povedla se!!!
    Jen bych ji musela snad píct obden, je mrňavá (průměr 18 cm, výška asi 3 cm) a sní se hned,
    ani jsem nestihla polevu nebo rozkrojenou, namazat marmeládou,bylo by to asi dobré,
    nechat namazané trochu proležet. Jen tak,tak jsem jí, už nakrojenou, vyfotila!!!! No nic moc,už byla skoro tma
    Příště jí musím udělat, až nebudou mužský doma, abych s tím mohla něco udělat, asi by byla dobrá ta želatina,šlehačka apod.
    Jenže, stejně žádný z nás, nic moc nesmíme, tak je dobře, že je malá , aspoň nás to tak neláká!!!
    A hlavně dobré pohoštění i pro nečekané návštěvy.!!!
    Za 20 min.hotovo!!!Než se stačej uvelebit, je moučník hotový!!!
    Už doufám, nejsem mejdlo, Iris????
    Recept vlastně funguje,pro různé marody,to musíš ocenit!!!! :P
    Tak přeji všem dobrou chuť a nebojte se vyzkoušet a hlavně poreferujte, jak to dopadlo!!! :P
    Hančí

  • #2
    Re: Kakaový banánový piškot i dia

    Veřejně tu prohlašuji, že Hančí už NENÍ mejdlo
    To je žůžo pečení, vid, tenhle bánánový vyzkouším v týdnu.
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Kakaový banánový piškot i dia

      :P :P :P dík :P :P :P Iris,hlavně se mi líbí ta rychlost.Ahojky :P :P :P
      Hančí

      Comment

      Pracuji...
      X