Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kropenatá buchta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kropenatá buchta

    Kropenatá buchta v mikrovlnce

    250 ml polohrubé mouky,
    200 ml moučkového cukru,
    100 ml nemletého máku,
    200 ml mléka,
    100 ml oleje,
    1 vejce,
    půl prášku do pečiva.

    Smícháme zvlášť tekuté a zvlášť sypké přísady a pak spolu dohromady, dáme do menší zapékací formy
    (silikonová se nemusí vymazávat a vysypávat) a pečeme v mikrovlnce, 7 minut při 750-800 W.
    Je-li třeba, přidáme čas. hotové posypeme moučkovým cukrem.
    Tak kdo první vyzkouší!!! :P Iris,ty

    Recept je od medakulicka, už nevím odkud
    Hančí

  • #2
    Re: Kropenatá buchta

    Hančí díky, to víš, že vyzkouším, musím se ztopořit po náročném týdnu a budu testovat troubu , zatím moc nepracovala, neb ten můj trouba se jí bojí.
    Už jsem měla strach, že ta rubrika bude prázdná, já vím, že existujou kuchařky na mikrovlnku, ale mě je tohle milejší, díky, Iris
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Kropenatá buchta

      Iris,jen zkoušej,já se pak budu opičit.To jsem,ale viď?Tahle bude asi taky dobrá!! Recepty i do mikrovlnek,taky schraňuji, ale nějak mi vždy schází odvaha to vyzkoušet. Já mám taky mikro.troubu s dotykovými čidly a s kombinovaným vařením a s grilem a s pamětí,kam se uložej různý kombinace postupu a s rozmrazováním a rychlorozmrazováním,ale páru a pečení nemám.Pořád se vymejšlej další novinky, ale ta tvoje, to už je pěknej kousek,tolik funkcí a hlavně ta pára , no to jsi byla hodně hodná, asi !!!! Tak čus
      Hančí

      Comment


      • #4
        Re: Kropenatá buchta

        Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, co zmáčknete, aby se bábovka PEKLA na watty?
        Jsem technický antitalent. Mám Goldstarku čtyřkombinaci, používám ji na ohřívání jídla, nápojů, rozmražování, pečení horkým vzduchem, kombinaci m-vlny a horký vzduch ( je to rychleji udělané ), gril, ohřívání zmražených potravin..
        Mám i kuchařku velkou od švagrové, ale zatím jsem nic nezkoušela, dám spíš na zkušenosti.
        Mám od mamky formu krásnou bílou na bábovku, ale Z UMĚLÉ HMOTY.
        Vždy jsem pekla horkým vzduchem klasicky. Nikdy jsem "nepekla" - dle mě " nevařila " bábovku v té formě, nevím, jak. Jestli mám zmáčknout automatické vaření, protože u horkého vzduchu by se mi jasně forma rozpekla.
        Nevím, jestli to není hloupá otázka. Dle návodu má moje m-vlnka VF výkon 850 W.
        Tak pokud mi někdo poradí nebo objasní, budu moc ráda.
        Zdravím všechny, Jana S. ( Janina S. )
        anina s.

        Comment


        • #5
          Re: Kropenatá buchta

          Ahoj Janí,tak já normálně jen mikrovlním,klasika,jako když ohříváš jídlo.Já mám výkon 900 W.,takže použij můj návod u kakaového banánového piškotu.Taky jsem nevěděla jak na to,ale opravdu jen normálně zapnout jako ohřívání.Možná ty máš další funkci,já bohužel jen gril a ten mi to neupeče. Vaření mi funguje s grilem a to by asi taky nešlo. Ale už jsem vyzkoušela toto normální mikrovlnění a jde to.Tak neboj a zkus a pak poreferuj,jak to dopadlo!!!Držím palečky :P Ahojky :P :P :P
          Hančí

          Comment


          • #6
            Re: Kropenatá buchta

            Janí, neboj se, já mám ten samý max. výkon. Psalas, že tam máš kombinaci mikrovl. pečení s horkým vzduchem, ale věř tomu, že se ti to upeče at zmáčkneš cokoliv - teda mimo rozmražování, Hančí má pravdu. To chce vyzkoušet, ten princip mikrovln je stejný, já myslím, že tam nakecají spoustu jiných programů, jako u té mé, ale výsledek bude stejný. Knedlíky jsem taky zkoušela na staré mikrovlnce, tam bylo jen vaření a rozmražování, ani jsem neznala kolik W tam vlastně mám. a fungovalo.
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Kropenatá buchta

              Původně odeslal iris
              Janí, neboj se, já mám ten samý max. výkon. Psalas, že tam máš kombinaci mikrovl. pečení s horkým vzduchem, ale věř tomu, že se ti to upeče at zmáčkneš cokoliv - teda mimo rozmražování, Hančí má pravdu. To chce vyzkoušet, ten princip mikrovln je stejný, já myslím, že tam nakecají spoustu jiných programů, jako u té mé, ale výsledek bude stejný. Knedlíky jsem taky zkoušela na staré mikrovlnce, tam bylo jen vaření a rozmražování, ani jsem neznala kolik W tam vlastně mám. a fungovalo.

              Ahoj iris i Hančí, děkuju za odpovědi, jsem ráda, že opravdu někdo reagoval ( ale na to fórum asi je, že? )
              Snad jsem to nenapsala s tou vlnkou moc složitě. Každá funkce má svoje tlačítko, rozmražování, ohřívání, gril, pečení horkým vzduchem, apod. Když peču buchtu nebo kuře nebo maso, nacvakám funkci horký vzduch, zadám stupně a pak i dobu pečení. Když nacvakám kombinované vaření, dám stupně, a úroveň mikrovln v procentech, tak vlny urychlí přípravu. Jenže u vln nesmím dát plech nebo např.hrnek nebo talíř se zlatým okrajem, začne to házet jiskry.
              Proto jsem se tak ptala, mám i program mikrovlny a můžu nastavit procenta a tak jsem uvažovala, jestli dát těsto do té umělé formy a zmáčknout mikrovlny, že jestli se ta buchta fakt udělá, dle mě uvaří, ale asi teda upeče. Nikdy jsem tak právě nepekla, vždy v plechu horkým vzduchem, protože můj sporák na plyn má elektrickou troubu, ale je pokažený termostat, tak to peče špatně, připaluje a tak peču v m- vlnce.
              Tak jestli jsem to pochopila, do um.formy a vlny?
              Protože když zmáčknu START, tak to mám na ohřev jídel a nápojů.
              Pokud se bude chtít ještě někomu odpovědět, budu ráda.
              Chtěla jsem zkusit některé recepty, ale aby to dobře dopadlo...
              Zdravím všechny, Jana S. ( Janina S. )
              anina s.

              Comment


              • #8
                Re: Kropenatá buchta

                Janinko, opravdu formu jen umělou,skleněnou nebo zapékací keramickou vhodnou pro mikrovlnky,zapni jen na ten ohřev a na plno,neboj se vlka nic!!!! Zkus tu z těch 3 vajec,to se tolik nestane, kdyby se to náhodou pokazilo, ale neboj :P upeče se, ale bez křupavé kůrky. Peč těch 5-6 min a zkus špejlí jestli už je hotová.Je to asi dobrý na rozkrojení a namazat nebo polejt polevou nebo želatinou,jako piškot. Ale nám chutnala i tak, protože jsme samá dieta a tak jsem ráda, že něco vůbec můžem.
                Hančí

                Comment

                Pracuji...
                X