Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Koláč s kokosem a jablky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Koláč s kokosem a jablky

    Koláč s kokosem a jablky,pečený v mikrovlnce


    - budete potřebovat misku, z jenského skla nebo keramiky, zhruba o průměru, otočného talíře v mikrovlnce, vysokou minimálně 7 cm...

    Ingredience:

    3 vejce
    2 lžíce moučkového cukru
    2 lžíce krupicového cukru
    2 lžíce polohrubé mouky
    1/2 sáčku kokosu
    1 prášek do pečiva
    2 zarovnané lžíce kakaa
    50 ml oleje
    2 menší nastrouhaná jablka
    rozinky
    1 lžíce rumu
    můžete přidat i nasekané ořechy


    Postup:

    Žloutky utřeme s práškovým cukrem. Z bílků ušleháme tuhý sníh a zašleháme do něj krupicový cukr. Velmi jemně, do žloutkové hmoty, vmícháme všechny ostatní ingredience a nakonec sníh. Hmotu nalijeme do dobře, vymazané a vysypané, formy a "pečeme" cca 9 - 10 minut, na plný výkon, v mikrovlnce. Zchladlý moučník, polijeme citronovou nebo čokoládovou polevou.

    Recept zaslala Eva Šebestová, jen zas nevím kam?Ale vypadá to dobře,nééé
    Hančí

  • #2
    Re: Koláč s kokosem a jablky

    Tak děvčátka, i tato buchta je výborná. Jen příště vymazanou formu taky vysypu kokosem, hrubou moukou
    je povrch takový zapařený. Synci mají takové suché buchty nejradši. Čusík Renata
    Renata

    Comment


    • #3
      Re: Koláč s kokosem a jablky

      Renatko,tak to mám radost, že se taky povedlo. U nás mám taky se suchými buchtami úspěch, jen ne krémy. Hlásím, že už mám další, tentokrát kakaový banánový piškot. Je ale dost suchý, dá se ale namazat marmeládou nebo modeně nutelou,tu většinou mají všichni rádi. Je to něco i pro diabetiky a celiatiky, na redukční dietu a pro slinivkáře, ale dá se jednoduše upravit na normál.Takže název Kakaový banánový piškot i dia,dávám do receptů.Ahojky :P :P :P
      Hančí

      Comment

      Pracuji...
      X