Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Kakaový labužník

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Kakaový labužník

    Kakaový labužník "pečený" v mikrovlnce
    (recept zazněl v Apetýtu s Marcelou Vondrovou)
    Potřebujeme:
    Těsto: 150 g polohrubé mouky, 100 g cukru, 20 g i více kakaa, 1/2 prášku do pečiva, 50 g másla, 1 vejce, 125 ml mléka, 2 lžíce oleje
    Poleva: 50 g másla, 100 g cukru a lžíci rumu.

    Postup:
    Sypké suroviny smícháme v míse a do nich vmícháme rozšlehané vejce s mlékem, olejem a rozpuštěným máslem. Formu, která se vejde do mikrovlnky - nejlépe skleněnou -vymažeme, vysypeme kokosem a nalijeme těsto. Vložíme do mikrovlnky a pečeme 4-5 minut na 700 wattů. Vytáhneme, necháme stát asi 2 minuty a potřeme polevou. Nahoře posypeme kokosem, podáváme a zdobíme šlehačkou.

    Tak Iris , ty jsi odvážná, vyzkoušíš a poreferuješ? Já stále nemám odvahu !!!
    Dost všude píšou, že se má nechat dojít, 2-3 min ve vyplé troubě!!!
    Hančí

  • #2
    Re: Kakaový labužník

    Tak Hančí, hotovo, celková doba práce i s pečením do 1O min, dám foto do galerky.
    Jak chutná ještě nevím, určitě tu bude mooooc dobré.
    Iris

    Comment


    • #3
      Re: Kakaový labužník

      Chutná báječně, křehoučký a nadýchaný, ta poleva rumová s kokosem nemá prostě chybu.
      Iris

      Comment


      • #4
        Re: Kakaový labužník

        Ještě mám dotaz u kakaa,je tam divná dávka dg.To je kolik??? Jak je to těsto vysoké????

        Comment


        • #5
          Re: Kakaový labužník

          Iris,jsi dobrá.Tak vyzkoušela!!!Hlavně,že chutná a že,je to tedy fofr!!!Iris,jak je to ale vysoké,musíš poreferovat ty.Pá


          Jaruš,omlouvám se,to byl překlep, jsou to samozřejmě gramy,ale Iris,správně pochopila,viď? Už je opraveno !!!Čauky
          Hančí

          Comment


          • #6
            Re: Kakaový labužník

            Jaruš, ten můj pečící talíř má průměr 3l cm, koláč byl z té dávky asi 2,5 cm vysoký, ale to těsto je moc dobré, dovedu si předstatvit menší nádobu a tím pádem vyšší koláč.
            Iris

            Comment


            • #7
              Re: Kakaový labužník

              Kočenky,dcera mi volala a zkusila ten koláč upéct,ale samozřejmě dala 20 dkg kakaa a byl to begdál.Tak to rychle napravila a udělala to v gramech a povedl se náramně.Tak jen tak dál a Iris zkoušej.Takový dárek se musí využívat plně i pro nás

              Comment


              • #8
                Re: Kakaový labužník

                Tak zlatíčka moje, hotovo a skoro snězeno. Zapoměla jsem dát vejce, zrovna někdo zvonil a zjistila to pozdě.
                Nemělo to chybu i bez vejce, jak peřinka byl vynikající. Čusík Renata
                Renata

                Comment


                • #9
                  Re: Kakaový labužník

                  Renato,tak vidíš a tak vznikají nové recepty, někdy nedopatřením, to je dobrý to jsem se zasmála,hlavně že chutnala Ahoj
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Psala jsem to už do pokecu, ale dnes večer jsem to poprvé mikrovlnila a výsledek perfektní. Za 10 minut hotovo, poleva prima a posypala jsem to kokosem a kluci "pokusní králíci" se jen oblizovali. Budu dělat častěji - ingredience jsou většinou doma a příprava je jednoduchá a rychlá.
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      Právě chladne na stole, už politý a posypaný kokosem. Kdybych dala doprostřed kužel, má tvar bábovky, příště zkusím bez kakaa, např. s oříšky nebo mramorovanou, nahoru třeba citrónovou polevu, ale tahle pěkně voní.
                      Je to jedna z nejrychlejších buchet, co znám. Já vlním na 60 % 10 minut, i příprava těsta je rychlá a jednoduchá. Už vím, co "péct" při nečekané návštěvě ke kávě, protože se nic nemusí předehřívat.
                      Paráda.
                      Dík, HANČÍ.
                      anina s.

                      Comment


                      • #12
                        Tohle jsem také pekla, ale znám to pod názvem RYCHLODORTÍK.
                        Je to opravdu super rychlovka, já jsem ale nejdřív ušlehala šlehačem vejce, cukr, olej, vlažné mléko a do toho jsem přidala mouku s p.d.p. a kakao. Na závěr jsem vmíchala posekané vlašské ořechy(můžou být i mandle nebo lískáče).
                        Pekla jsem při 650 W 5 a1/2 min. a pak 2 min. jsem nechala dojít v mikrovlnce.
                        Po vychladnutí jsem polela čokoládovou polevou.
                        Opravdu se toho nebojte, je to rychlé, výborné!!!!

                        Comment


                        • #13
                          Dnes jsem vyzkoušela mikrovlnit , úspěch byl obrovský vzhledem k rychlosti, s jakou se objevil moučník na stole. Protřela jsem ho pařížskou šlehačkou, navrch čokopoleva, nestačila jsem vyfotit ani kousek, protože na mě nezbyl ( vykřikovala jsem, ať jedí, že teď nechci, a pak už nebyl..). Čas přípravy 10 min + zdobení. Vlnila jsem 5 min a 2 min odpočinout. Příště přidám ořechy, aby byla změna.
                          Jeta

                          Comment


                          • #14
                            Opět rychlovka na ráno, prořízla jsem a namazala marmeládou lesní směs.
                            Vlnila jsem v misce z umělé hmoty z Ikei.
                            Kdo ještě váhá, vyzkoušejte.



                            Click image for larger version

Name:	kakaový labužník.jpg
Views:	1
Size:	107.5 KB
ID:	144593
                            anina s.

                            Comment


                            • #15
                              to by člověk nevěřil co vše ta mikrovlnka zvládne
                              www.banan.cz webové stránky zdarma

                              Comment

                              Pracuji...
                              X