Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Buchta v mikrovlnce za 5 minut

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Buchta v mikrovlnce za 5 minut

    Buchta v mikrovlnce za 5 minut

    Suroviny

    2 dcl vlažného mléka
    1 celé vejce
    1/4 prášku do pečiva
    1 pol.lžíce kakaa
    15o g cukru krupice
    200 g polohrubé mouky

    Vybavení
    1x Mikrovlnná trouba


    Postup přípravy
    Všechny sypké suroviny smícháme dohromady a nakonec vmícháme vejce s mlékem. Nalijeme nejlépe do silikovové formy. Lze upéct i v plastové nádobě, kterou ale musíme vymazat a vysypat moukou.
    Buchtu dáme do mikrovlnky a pečeme na plný výkon 5-7 minut. Po upečení necháme zchladnout a jednotlivé kousky můžeme ozdobit šlehačkou.


    Mikrovlnná trouba prý stačí i úplně obyčejná.

    4-8 porcí
    5-7 minut

    Bohužel nemám to zatím vyzkoušené,jen co mám vyčteno odjinud,že by to fungovalo? :P
    http://kucharka.jhg.cz/?recept=67-bucht ... za-5-minut
    Hančí

  • #2
    Re: Buchta v mikrovlnce za 5 minut

    Musím reagovat na pečení buchty v mikrovlnce, pokud máte troubu i s horkým vzduchem a můžete péct v mikrovlnce i buchty, tak prima. Já mám jen mikrovlnku s mikrogrilem a jinými možnostmi. Pekla jsem buchty už asi tři, jde to, ale musí se okamžitě sníst. Je to tak ke kávě na odpoledne, když nestačíte nic jiného upéct. Druhý den je suchá a téměř nepoživatelná. Zvláště ta, co v ní není ani kousek tuku. Přeji hezké dny.

    Comment


    • #3
      Re: Buchta v mikrovlnce za 5 minut

      Martinko,tak asi máš pravdu, v tom,že je suchá,to už jsem psala taky,ale požívali jsme ji i druhý den a je pořád stejná.Druhý den přišla neteř a chutnala jí tak,že zporcovala zbytek!!! Mám ji ,ale přiklopenou v Simaxce,skleněné formě!!Taky je asi dobré jí něčím polít nebo potřít želatinou,právě aby nebyla tak suchá,pokud chceš, někomu to ale vyhovuje.Můj syn například,má dietu a tak mu ta suchá vyhovuje,protože mu nic neudělá .Navíc měl ty suché vždycky raději a bez polev a krémy nesnášel!!!Jo každý máme jiné chutě !!Tak ahojky a zkus si tedy na to dát nějaký krém nebo promazat marmeládou a uvidíš, že zvláční. Je to v podstatě jen korpus, s kterým se může dál pracovat. :P :P tak vyzkoušej a uvidíš,že to jde.Je pravda,že jsem ale dělala tu banánovou a tam olej v těstě byl. Možná je tahle sušší. Určitě je to taky myšleno, jen jako rychlý zákusek pá,pá,pá a hezký den :P :P přeje
      Hančí

      Comment


      • #4
        Ahoj kuchařinky, tak jsem buchtu upekla, jenom jsem ještě přidala nakrájené jablko a rozinky. Takže kdo chce, může i oříšky, slunečnicová semínka ... Jen bych možná příště část mléka nahradila trochou oleje. Pekla jsem asi 10,5 min, naše mikrovlnná trouba má nejvyšší výkon pouze 700 W. Jinak dobrá buchta, přidávám foto!
        Attached Files
        Last edited by Zuzana F.; 20.07.2009, 21:45.
        Zuzana

        Comment


        • #5
          Ahoj Zuzi, pekla jsi to ve formě skleněné ? Já mám i z umělé hmoty, ale ještě jsem se k tomu nedostala, a že je to za pět minut mi připadá super, snad se k tomu dokopu...
          Pa.
          anina s.

          Comment


          • #6
            Ahoj Jani,
            pekla jsem v kulaté skleněné zapékací míse. Ale jak píšu, trvalo mi to déle! Okolo deseti minut! Příště to klidně můžu dát do formy na bábovku, po manželově babičce máme skleněnou Simax, je stará, ale velmi zachovalá.
            A musím ještě připsat, že se mi těsto zdálo docela řídké, tak jsem ještě přisypala trochu mouky.
            Last edited by Zuzana F.; 20.07.2009, 21:58.
            Zuzana

            Comment


            • #7
              Zuzi, dík za odpověď, já to už rozebírala i s holkama, že prý stačí zmáčknout START a je to, asi to budu muset vyzkoušet a dám vědět.
              anina s.

              Comment


              • #8
                Jani,
                rozhodně vyzkoušej, nedělej si s tím těžkou hlavu, já mám na tom také různé programy, ale nepoužívám je, vždycky si navolím ručně čas a zmáčknu start, případně když potřebuji, tak snížím procenta (třeba při rozmrazování), ale u té buchty to nech normálně, nic nesnižuj, nevím teda, jakou troubu máš. Nejdřív jsem si navolila asi 5,5 min., a pak jsem ještě přidávala, protože mi to nestačilo. Tak pa!
                Last edited by Zuzana F.; 21.07.2009, 11:47.
                Zuzana

                Comment


                • #9
                  Zuzi,tak pěkně se povedla,tak doufám,že byla i jedlá ??? Nám chutnala,ale zatím jsem zkoušela tu druhou variantu banánovou.Tak to je príma,že to zas někdo vyzkoušel a vypadá pěkně. Ahojky
                  Hančí

                  Comment


                  • #10
                    Včera jsem ji vlnila podruhé, přidala kousky ananasu z plechovky, dělala jsem ji trochu déle, prostředek ještě nebyl, ale povedla se.
                    Dala jsem dle návodu k MVT na 60% m-vlny a už jsem to psala kámošce do Jeseníků na ICQ, taky občas uvítá sladkou rychlovku.
                    anina s.

                    Comment


                    • #11
                      Říkala jsem si, Hančí, jak tu brouzdám, a byla jsem sama online, že teď ťuknu a ty tu budeš. A Jana koukám zase taky.
                      anina s.

                      Comment


                      • #12
                        tak to je Modrásku príma,taky ji zas musím zkusit,kluk tyhle má rád,nechce ty čvachtavý ,ale ananas má rád, tak to zkusím.!!!
                        Jsem tu vlastně přihlášená celý večer,ale přeskakuji z našeho fórka, když tam je klídek,
                        občas sem a pak se zas vrátím.
                        Last edited by Hančí; 15.03.2010, 01:49.
                        Hančí

                        Comment


                        • #13
                          Už je to na správném místě

                          Tak jsem dnes taky vlnila, byla chuť na něco, ale nic se nechtělo
                          Nedala jsem kakao a nahradila půlku mléka olejem. Drcené ořechy a nalámaný čokomikuláš tomu daly výbornou chuť. Jelikož to je takové bleďounké, pustila jsem na chvilku gril a super
                          Renata

                          Comment

                          Pracuji...
                          X