Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Malloreddus - tradiční těstoviny ze Sardinie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Malloreddus - tradiční těstoviny ze Sardinie

    Malloreddus


    · 200 g mouky z tvrdé pšenice (semolina, mouka z „tvrdé“ pšenice, která obsahuje více lepku než ta klasická. Díky ní jsou uvařené těstoviny pevnější – al dente)
    · Špetka šafránu
    · Špetka soli
    · Cca 1 dcl vlažné vody

    Do důlku ve středu mouky, přidejte špetku soli a špetku šafránu a vodu, zapracujte od středu mouku, důkladně dlaněmi propracujte. Těsto necháme ve folii nejméně 30 minut odpočinout. Potom rozdělíme na polovinu, vyválíme válečky o průměru 2,5 cm, ze kterých nakrájíme kousky o síle cca 8 mm. Z těchto kousků vtlačením palce tvoříme na vroubkované podložce těstoviny, které později uvaříme v dostatečném množství osolené vody.
    Click image for larger version

Name:	IMG_1762.JPG
Views:	1
Size:	94.5 KB
ID:	147450Click image for larger version

Name:	IMG_1763.JPG
Views:	1
Size:	92.6 KB
ID:	147451Click image for larger version

Name:	IMG_1767.jpg
Views:	1
Size:	143.9 KB
ID:	147452

    Příprava omáčky:
    . 250 gramů čerstvá vepřová klobása
    · extra panenský olivový olej
    · 1 menší cibule
    · 1 stroužek česneku (pokud si připravujete maso s česnekem, tak vynecháme)
    · 1/2 lžičky šafránu
    · 400 g rajčatové omáčky
    · 100 g strouhaného pecorino
    · bazalka
    · sůl a pepř

    Nadrobno nakrájenou cibuli osmahneme na oleji, přidáme nadrobno pokrájený česnek, krátce osmahneme.
    Rozřízneme klobásu, obsah přidáme na pánev. (Takhle jednoduché to mají v Itálii). Asi po 15ti minutách přidáme rajčatovou omáčku, sůl a vaříme do zhoustnutí. V malém množství teplé vody rozpustíme šafrán, přidáme do směsi, dochutíme pepřem (já dávám i špetku sušené bazalky).
    Malloreddus uvařené al dente přidáme do horké směsi, promícháme, na talíři posypeme sýrem a zdobíme bazalkou.

    V Čechách jsem si musela místo klobásy připravit předem masovou směs:

    Vepřové maso 200 g a kvalitní měkkou slaninu 50 g nakrájíme nadrobno ( 5x5mm-nebo pomeleme),
    lehce osolíme. Přidáme pepř, rozdrcený anýz a hřebíček- ŠPETKU !!! od každého (já jsem anýz neměla,
    tak jsem přidala 1 lžíci OUZA), prolisujeme 1 stroužek česneku a ½ lžičky uzené nebo polosladké papriky.

    Důkladně promícháme a necháme přes noc proležet v chladnu.

    Na klobásy vyráběné z prasátek krmených bylinkami a spec. žaludy to asi nemá, ale i tak je to božská krmě.

    Click image for larger version

Name:	IMG_1786.JPG
Views:	1
Size:	139.2 KB
ID:	147453
    Určitě to bude dobré i z u nás koupených semolinových těstovin.
    Last edited by Alena Jankova; 02.09.2011, 15:26.
    Alena J

  • #2
    Alenko, ale ty máš v jídle červíky, všimla sis ??? To neva, já sním taky všechno...perfektní prácička....to zaplesá italské i české srdíčko, jsi velká šikula
    ZDENY

    Comment


    • #3
      Jsi hvězda!!!!
      Soňa

      Comment


      • #4
        Alenko, ty se překonáváš, parádní dobrota!!!
        Italské čerstvé klobásy prodávali u nás na farmářském trhu na Kulaťáku, byly pěkně drahé.
        Last edited by blanca; 02.09.2011, 21:08.
        Blanka

        Comment


        • #5
          Teda, to je pěkný. To vidím prvně .
          Potřebujete půjčit čtěte zde.
          Pokud budete někam cestovat určitě se vám hodí cestoní pojištění.
          Máte vozidlo a myslíte si, že Vám nestačí povinné ručení, pak je právě pro Vás toto havarijní pojištění.

          Comment


          • #6
            Tak toto, kromě jiných jídel jsem jedla znovu v úterý, majitelé restaurace jsou origoš ze Sardinie. Já bych se tam stravovala skoro každý den.
            Soňa

            Comment


            • #7
              To jsou ale krásné těstoviny

              Comment

              Pracuji...
              X