Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Slaný bramborový koláč

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Slaný bramborový koláč

    Suroviny
    800 g brambor vařených ve slupce, 100 g Hery, 70 g hladké mouky, 4 vejce, 2/3 prášku do pečiva, 150 g anglické slaniny, 2 lžíce usekané petrželky, špetka soli, špetka pepře špetka muškátového květu, špetka mletého hřebíčku, kelímek zakysané smetany,
    2 až 3 stroužky česneku, sekaná pažitka nebo jiné bylinky podle chuti

    Příprava pokrmu
    Oloupané brambory jemně nastrouháme. Přidáme mouku s práškem do pečiva, žloutky, rozpuštěnou Heru, nadrobno nakrájenou anglickou slaninu, petrželku, sůl a koření. Důkladně spojíme. Nakonec vmícháme tuhý sníh z bílků. Těsto nalijeme do tukem vymazané a strouhankou vysypané dortové formy a v troubě předehřáté na 280 °C upečeme asi 40 minut, až má povrch zlatavou barvu.

    Mezitím si připravíme omáčku: česnek utřeme dohlídka a spolu se solí, pepřem a bylinkami ho vmícháme do kysané smetany. Necháme krátce vychladit a přelijeme omáčkou na talířijednotlivé porce koláče.

  • #2
    Re: Slaný bramborový koláč

    Tak koukám, že tam chybí mouka. Danielo, kolik mouky, prosím. Věrka.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Slaný bramborový koláč

      mouka se tam nedava

      Comment


      • #4
        Re: Slaný bramborový koláč

        Tak to promiň, ale asi bych to musela vyzkoušet, já bych tam asi trochu mouky dala, jak se znám. To se bude muset otestovat. Věrka
        Věrka.

        Comment


        • #5
          Re: Slaný bramborový koláč

          Ale Danielo, v receptu píšeš, že na vrch se dá mouka s práškem do pečiva a udělá se těsto. Já tomu tedy nerozumím. Prosím oprav to. Dík Jana H.
          Jana H.

          Comment


          • #6
            Re: Slaný bramborový koláč

            Danuelo, teď mě napadlo, není to napsané obráceně? Těsto z brambor a navrch to druhé se zakysanou smětanou? Opravdu nerozumím. Tak bych to nějak upravila a pak bych to tak brala. Jana H.
            Jana H.

            Comment


            • #7
              Re: Slaný bramborový koláč

              ja to opravim

              Comment


              • #8
                Re: Slaný bramborový koláč

                Danielo, dík za opravu. Věrka. :P
                Věrka.

                Comment

                Pracuji...
                X