Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Smažené knedlíky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Smažené knedlíky

    Smažené knedlíky
    Houskový knedlík, který zbyl, hořčice, salám, sýr, vejce a strouhanka na obalení, vegeta, olej.
    Knedlík nakrájíme na necelý 1cm silné plátky, každý plátek potřem hořčicí, poklademe salámem a sýrem a přiložíme druhý plátek a přitiskneme k sobě. Smočíme ve vejci, do kterého jsme dali trochu vegety místo soli a pak obalíme ve strouhance. Dáme na olej osmažit. Kdo vegetu nechce, může osolit nebo přidat koření např.grilovací.
    Místo salámu můžeme dát nastrouhanou cihlu s česnekem nebo podle chuti, co kdo má rád. Jako doplněk nějaký dobrý salátek.
    Takto se zužitkuje zbylý knedlík, pokud ho již nechceme tradičně s vajíčkem.
    Tyto knedlíky nejsou z mé hlavy, ale někde jsem o nich slyšela a nevím kde.
    Attached Files
    Jana H.

  • #2
    Re: Smažené knedlíky

    chtela bych se zeptat a jak to chutna takovy smazeny knedlik neni to blato?

    Comment


    • #3
      Re: Smažené knedlíky

      Danielo, bláto to rozhodně není. To by se musel ten knedlík rozmočit. Chutná jako knedlík, osmažená strouhanka a náplň, ketrou si zvolíte. tento recept jsem někde viděla , ale to je už delší doba. Taky jsem neměla odvahu to udělat, ale nějak mě honila mlsná a knedlík zbyl, tak jsem to udělala. Byla jsem překvapená jak to dobře chutná. Ještě mi zbyly na druhý den a vůbec nebyly tvrdý nebo moc mastný. Mě chutnaly a určitě je budu takto dělat, když zbudou. Je to zase něco jiného než je dělat jen s vajíčkem. Před 30ti lety, jsme ho dělaly tak, že se jen omočil ve vajíčku a smažil se, ale toto je o moc lepší.Zdravím Jana H.
      Jana H.

      Comment


      • #4
        Včera jsem je na zkoušku dělala.
        Dnes jsem si jeden a půl ohřála v MVT, k tomu si dala rajčatový salát,
        a díky hořčici se uležely a byly možná ještě lepší než včera.




        Click image for larger version

Name:	smažené knedlíky.jpg
Views:	1
Size:	126.3 KB
ID:	144534
        anina s.

        Comment


        • #5
          Tento recept dělal někdo nedávno v pořadu "Prostřeno", tak jsem si říkala, že to musím určitě někdy vyzkoušet, jelikož to fakt vypadá dobře

          Comment

          Pracuji...
          X