Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Chleb

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Chleb

    1 kg hladké mouky,10 dkg droždí,1 lžíce soli,1 lžíce cukru,10 dkg otrub z pšeničných zrn,0.5 l vody,0.5 l mléka, podle chuti :5 dkg dýňová semínka ,5 dkg nastr.vlašských ořechů, 5 dkg semena slunečnice, 5 dkg kmínu,

    Odebereme trochu vody do které dáme cukr, nadrobíme droždí a necháme vzejít kvásek. Potom dobře vypracujeme těsto a dáme kynout 60 minut .Krátce promícháme 3-4...(? ) Vykynuté těsto dáme do vymazané formy (2), a necháme ještě dokynout. Mezi tím si zapneme troubu na 180 st. Vykutý chleba dáme do trouby.Pečeme 80 minut. Tak dobrou chuť.pšeničných zrn

  • #2
    Re: Chleb

    :P Díky Aničko, tomu rozumím a v týdnu ho určitě zkusím. A ty otruby mám dokonce doma, protože si je dávám do joguru abych jedla nějakou vlákninu. Potom napíšu jak se mi povedl. Hezký den přeje Ivana
    Ivana M

    Comment


    • #3
      Re: Chleb

      Ciesze sie ze mi sie udalo.

      Comment


      • #4
        Re: Chleb

        :P Paní Aničko, chleba jsem pekla z půlky dávky a povedl se a hlavně chutnal. Jenom jsem ho pekla nějak méně než píšete a je dobrý. Kdybych ho nechala v troubě dýl, tak jsem ho připálila.
        Dala jsem ho do receptů a napsala, že je od Vás. Díky Ivana
        Ivana M

        Comment


        • #5
          Re: Chleb

          Pani Ivano.Ciesze sie bardzo, ze smakowal.U mnie wszyscy go chwala.Dostalam recept od kamaratki.Musze piec go co sobote.Ztej ilosci jest malo...Pozdrawiam.

          Comment

          Pracuji...
          X