Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Plněné žemličky

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Plněné žemličky

    1 kg hladké mouky
    250 ml oleje
    500 ml mléka
    1 kelímek zakysané smetany
    3 uvařené nastrouhané brambory
    1 kostku droždí
    1 lžičku soli
    1 lžičku cukru

    1 vejce na potření
    tuk na vymazní a moukou vysypání plechu
    mák,kmín,nastrouhaný sýr - na posypání

    Náplň - 250 g nastrouhaného tvrdého sýra
    200 ml tatarské omáčky
    7 stroužků česneku

    Asi 200 ml vlažného mléka oslaďte lžičkou cukru a přidejte rozdrobené droždí.
    Připravený kvásek přelijte do mísy s moukou,solí a bramborami.
    Postupně přidávejte zakysanou smetanu,olej a zbylé mléko.
    Vypracujte hladké těsto,přikryjte ho a nechte na teplém místě vykynout.

    Vykynuté těsto rozválejte na silnější plát a vykrajujte kolečka.Vyrovnejte je na vymazaný a vysypaný plech,povrch potřete rozšlehaným vajíčkem a upečte dozlatova v troubě vyhřáté na 180 stupňů.
    Můžete je posypat mákem,kmínem,nebo nastrouhaným sýrem.

    Zchladlé žemličky podélně nazřízneme a naplníme náplní.
    Jen abyste se nedivily,že tam není vejce,ale opravdu není.A myslím,že by to šlo péci i na papíře.
    Attached Files
    Last edited by Jaruš; 11.08.2012, 21:29.

  • #2
    Re: Plněné žemličky

    Do toho naplnění by se dalo určitě přidat nějaké maso, třeba uzené nebo nějakou slaninu. Já masožrout, bych to určitě vyzkoušela. Jinak by to mohlo být docela dobrý. To že tam není vejce, to asi to pojení tam dělají ty brambory ale myslím, že by se žloutkem nic neskazilo. Uvidíme, uslyšíme, pak nám řekneš jaký jsou.
    Věrka.

    Comment


    • #3
      Re: Plněné žemličky

      Verko,já myslím,že tam můžeš dát různé pomazánky.Já tam dám třeba i rybí.Fantazii se meze nekladou.Ještě se mi konečně podařilo tam dát i foto,ale je to nějak malé,tak nevím na jakou velikost to dát,aby to bylo větší

      Comment


      • #4
        Paní Jaruško, vloni jsem tyto žemličky pekla, všem moc chutnaly. Ale měla jsem problém - těsto se mně hodně lepilo. Vyřešila jsem to moukou, které jsem přidala docela hodně. Tak mne napadlo, že problém mohl být v tom, jak velké brambory jsem přidala, protože ostatní ingredience jsem dala podle receptu. Můžete poradit? Děkuji.
        danah

        Comment


        • #5
          Jaruško, žemličky výborné, měly úspěch. Lepší, než česnekovku namazat jen na rohlík.Těsto jsem ale měla taky dost lepivé a přidávala mouku. Brambory byly střední velikosti. Nevadí, příště zkusím dát jen 500ml mléka. Zadělala pekárna, super pohoštění s minimem práce
          Renata

          Comment

          Pracuji...
          X