Oznámení

Collapse
No announcement yet.

Pomazánka z gothaje

Collapse
X
 
  • Filter
  • Čas
  • Show
Clear All
new posts

  • Pomazánka z gothaje

    40dkg gothaje
    1cibule
    3kyselé okurky
    Pomelem
    1minutu povaříme:
    3lžíce kečupu
    3lžíce hořčice
    2lžíce oleje
    1lžíce octa
    1kostka cukru
    Vše pak smícháme a přidáme 1 majolku,malou .Necháme uležet v ledničce!
    Je to na veku a obloha dle vlastní fantazie.
    Lenka
    LENKA

  • #2
    Re: Pomazánka z gothaje

    Ahoj Leni, tak jsem teď dodělala tuto pomazánku, někde jsem ji možná četla jako Sloní žrádlo podobnou, ale já udělala tuto. Jenže se mi nechtělo mlít a umývat strojek a nakrájené by to nebylo ono. Manžel koupil nedávno robot, skleněná miska, do toho se dá nůž, víčko z umělé průhledné hmoty a na to víko s motorem, když zacvakneš a pak tlačíš na černý " klobouček ", tak to seká - je to trochu podobné jak v reklamě v TV. Tak to mám tak najemno, že to budu muset nechat v ledničce ztuhnout.
    No ale samo, že jsem musela ochutnat můj výtvor - jinak miluju pomazánky - a je to na 1*.
    Papa.
    anina s.

    Comment


    • #3
      Re: Pomazánka z gothaje

      Dělám ji často,chuťově mi připomíná vlašák,nebo takl něco,pěkně se to roztírá a celkově rychlý,receptík mám od kámošky z dávných dob,ale hodí se i dneska když je všeho v obchodě plno,ale domácí je domácí!
      Lenka
      LENKA

      Comment


      • #4
        Re: Pomazánka z gothaje

        Ahoj Leni, s tím domácím souhlasím !
        Já si nekupuju saláty, nechutnají mi tam ty Éčka. Ještě tak Topinkovou nebo Česnekovou pomazánku nebo Zelný salát s koprem apod. No já jsem tu pomazánku měla spíš jako paštiku dík robotu ale dnes už je pěkně tuhá, tedy zbytek... Ještě jsem tam přidala zelenou nať z cibulky na barvu.
        Já mám pomazánky moc ráda, zužitkují se zbytky a jen se to " mázne " na chleba nebo pečivo.
        Dokonce někdy dám ne čerstvé do topinkovače a to má s tou pomazánkou úplně jinou chuť díky křupání.
        Tak dík za recepty a pa.
        anina s.

        Comment


        • #5
          Holky je to podobné tomu -Sloní žrádlo?Co tam dáváte????
          LENKA

          Comment


          • #6
            Sloní žrádlo:
            250 g měkkého salámu
            1 cibule
            2 sterilované okurky
            3 lžíce kečupu
            100g majonézy
            pažitka nebo bazalka
            2 stroužky česneku (i víc)
            1 lžíce oleje
            sůl, pepř
            Na oleji osmahneme cibulku, přidáme najemno nastrouhaný salám, kečup a nastrouhané okurky. Chvíli restujeme. Necháme vychladnout a přidáme majonézu, sůl, pepř, česnek a pažitku.

            Takže Leni, myslím že je to úplně stejné až na ten česnek a bylinky

            Hanka

            Comment


            • #7
              Hanko moc díky!
              LENKA

              Comment


              • #8
                Dneska jsem dělala tak přidávám foto!
                Attached Files
                LENKA

                Comment


                • #9
                  Leni,
                  taky to znám jako SLONÍ ŽRÁDLO a dělám to na chlebíčky a na to salám a ostatní.
                  Gábina

                  Comment


                  • #10
                    Na chlebíčky i jedohubky je to moc dobrý,já tu pomazánku mám napsanou od kámošky-jako z gothaje,už i Hanka psala receptík na to sloní žrádlo tak to je podobné,moc zdravím!
                    LENKA

                    Comment


                    • #11
                      Já to mám taky pod názvem Sloní žrádlo a je to opravdu moc dobrá pomazánka. Dělám ji ze salámu, který kupuju v Globusu, je to jako točák, ale ve tvaru salámu a ta tyčka stojí 60 Kč.

                      Comment


                      • #12
                        Dobrý den, Petrulinko, jsem tady dnes poprvé a koukám na vaše recepty. Tento recept také znám pod názvem sloní žrádlo. Dělala jsem ho doma docela často a dnes už ho doma odmítají jíst. Takže hledám recepty na jiné pomazánky.

                        Comment


                        • #13
                          Stačí zadat do vyhledávače pomazánky a je¨to....určitě se nějaká najde...
                          LENKA

                          Comment

                          Pracuji...
                          X